Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie we wszystkich działa (np. mojej) :-P

Jeżeli masz klawe na USB to się nie masz co dziwić :>

 

Sprawdz czy nie trzeba zworki przestawić, na mojej chyba cos takiego widziałem, ale mi się nie chce kompa otwierać ;)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ciesze ze mozna zmniejszyc obroty wiatraka chipsetu do 60%... wtedy to juz nie powinien halasowac

 

i grzesiu, na pewno nie da sie zamienic tego wiatraka na jakis coolerek zalmana? czy sie nie zmiesci bo grafika przeszkadza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie ciesze ze mozna zmniejszyc obroty wiatraka chipsetu do 60%... wtedy to juz nie powinien halasowac

 

i grzesiu, na pewno nie da sie zamienic tego wiatraka na jakis coolerek zalmana? czy sie nie zmiesci bo grafika przeszkadza?

Jakbym przełozył w dolny slot karte, to pewnie dałoby się. Narazie nie potrzebuje cichego chłodzenia chipsetu, bo wszystko inne wyje. Ostatnio wpadło mi troche kasy, więc kupuje lepsze pamięci i zabiore sie za wyciszanie (czyli pewnie jakies 200zł minimalnie, bo jak juz cos robić to porządnie, a nie druciarnie).

 

 

EDIT: BTW, jezeli ktos ma zamiar załozyc tam zalmana tego starego "niebieskiego" zalmana, to niech sobie odpuści, chipset się zagotuje na tym bez nawiewu, a z nawiewem tracimy cisze.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, ale to dolne zlacze nie dziala tylko na pci-e x8? i to nie jest do jakiegos zmodowanego sli? po co to jest?! :)

Wgrywasz zmodowane drivery i masz SLI. PCI-E x8 a x16 to mała róznica. Jak narazie moja karta jest w górnym slocie, i dobrze jej tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: BTW, jezeli ktos ma zamiar załozyc tam zalmana tego starego "niebieskiego" zalmana, to niech sobie odpuści, chipset się zagotuje na tym bez nawiewu, a z nawiewem tracimy cisze.

A dlaczego? Jak się jakieś ciche 8x8@5V zamontuje to jest lux w miare, u mnie nF4 se nawiewa AC na 5V, da się przy nim wysiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego? Jak się jakieś ciche 8x8@5V zamontuje to jest lux w miare, u mnie nF4 se nawiewa AC na 5V, da się przy nim wysiedzieć ;)

ee tam :P Jak ma być 100% pasywny to ma byc pasywny. Dlatego wolałbym już zamontować tego nowego zalmana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No calkiem ciekawa plytka pod AM2 do tego jakis x2 3800+ na toledo z goodramkami pro 2x1 i mozna smigac :-)

 

zastanawia mnie tylko czy chipset NF4 obsluzy K8L i nie bedzie z tym problemow?

z tego co wyliczam zestaw jak wyzej wychodzi 400zl taniej od Core 2 Duo ktory tez meczy glowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam :P Jak ma być 100% pasywny to ma byc pasywny. Dlatego wolałbym już zamontować tego nowego zalmana.

Ten nowy zalman aż tak wydajniejszy to nie będzie żeby się nF4 nie gotowało ;] Pozatym ze starego niebieskiego też można zrobić wachlarzyk zrobić ;) Jedyne co bycmoze bałoby rade w pasywce to TR HR-05 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czy chipset NF4 obsluzy K8L i nie bedzie z tym problemow?

na googlach znalazlem tylko fragment jakiegos topicu z forums.amd.com, na ktore nie moge cos wejsc :P

"Dailytech reported K8L will be released on the AM3 socket which is backwards compatible with the AM2 socket. I would say that any nF4/nF5 should support K8L..."

 

no.. oby tak faktycznie bylo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No calkiem ciekawa plytka pod AM2 do tego jakis x2 3800+ na toledo z goodramkami pro 2x1 i mozna smigac :-)

 

zastanawia mnie tylko czy chipset NF4 obsluzy K8L i nie bedzie z tym problemow?

z tego co wyliczam zestaw jak wyzej wychodzi 400zl taniej od Core 2 Duo ktory tez meczy glowe :)

Toledo? :blink: Toć to AM2 jest :P Na AM2 masz WINDSORy a nie Toledo..;)

 

na googlach znalazlem tylko fragment jakiegos topicu z forums.amd.com, na ktore nie moge cos wejsc :P

"Dailytech reported K8L will be released on the AM3 socket which is backwards compatible with the AM2 socket. I would say that any nF4/nF5 should support K8L..."

 

no.. oby tak faktycznie bylo ;)

 

Świetnie, bo myslałem ze będe musiał pod koniec roku zmieniac mobo na NF5 :P

 

 

@ homzik - K8L to nowe procki AMD, na pclabie jest artykuł o tym, poczytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok, juz zalapalem:)

 

a co z tym:

i grzesiu, czy oba sloty pci-e sa x16? mozna sobie wybrac z ktorego ma startowac grafika? bo jak tak, to wlozylbym sobie 7600gs w dolny slot i zalozyl tego zalmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę cały czas tak samo jak Ty @JacekN8.

Ale raczej poczekam miesiąc i kupię C2Duo, bo niedługo chciałbym się pobawić własnoręcznynie zrobionym WC i możę jeszcze FC( jak duuużo poczytam i nie nauczę co i jak), a jak wiadomo procki AMD mają cold buga nawet na dodatnich stopniach i z zabawy by było nici.

 

Druga sprawa to to iż kasy nie mam i za AMD przemawai to iż mógłbym sobie wziąć X2 3800+ i 2x!GB Ramu, a z E6300 tylko 2x512 RAMu i dlatego nie wiem co lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę cały czas tak samo jak Ty @JacekN8.

Ale raczej poczekam miesiąc i kupię C2Duo, bo niedługo chciałbym się pobawić własnoręcznynie zrobionym WC i możę jeszcze FC( jak duuużo poczytam i nie nauczę co i jak), a jak wiadomo procki AMD mają cold buga nawet na dodatnich stopniach i z zabawy by było nici.

 

Druga sprawa to to iż kasy nie mam i za AMD przemawai to iż mógłbym sobie wziąć X2 3800+ i 2x!GB Ramu, a z E6300 tylko 2x512 RAMu i dlatego nie wiem co lepiej.

Ja chyba bede brał ostatecznie Conroe: E6300 jest duużo wydajniejszy od X2 3800+, a ramu zawsze można dokupić. Tylko ten giguś mnie jakoś... :mad: i tak kupie to pod koniec sierpnia to może zobaczymy jakiegos asusa lepszego, ale widac ze ten gigabyte jest dobrze zrobiony, wszystko w należytym miejscu (oczywiście ja biore DS4) i Crossfire mi bardziej pasuje niz Sli.

Edytowane przez JacekN8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie moja K9N poszla w odstawke.... byly z nia same problemy :mur:

Wiec pytanie jak sie ma ta Infiniti?

Brac czy nie?

I gdzie ja mozna dostac?

Badzie wyrozumiali nie mam czasu sie wczytywac we wszystko co bylo wyzej... B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie moja K9N poszla w odstawke.... byly z nia same problemy :mur:

Wiec pytanie jak sie ma ta Infiniti?

Brac czy nie?

I gdzie ja mozna dostac?

Badzie wyrozumiali nie mam czasu sie wczytywac we wszystko co bylo wyzej... B)

Jak narazie jestem jedynym posiadaczem tej płyty na forum, i pewnie jednym z pierwszych w Polsce (wow, cóz za zaszczyt :lol: ). Niestety, nie lubie się za bardzo powtarzać, wiec jedyne co Ci moge powiedzieć, to to ze mobo mozesz kupic TU (ja zamawialem prosto od dystrybutora, NTT system). Płyta jest bardzo dobra za tą cene, a reszta info tak jak wspomniałem, wyzej :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem wlasnie w ECS :D i czekam na dostawe

Mam nadzieje, ze sie nie zawiode :rolleyes: i bedzie wspolpracowala z moim ramem 2x667 Geil.

Grzesiu, oczywiscie licze na Twoja pomocna dlon :wink: , bo to moje pierwsze DFI... i z biosem ni hu hu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zamowilem wlasnie w ECS :D i czekam na dostawe

Mam nadzieje, ze sie nie zawiode :rolleyes: i bedzie wspolpracowala z moim ramem 2x667 Geil.

Grzesiu, oczywiscie licze na Twoja pomocna dlon :wink: , bo to moje pierwsze DFI... i z biosem ni hu hu...

Miło, że wreszcie bedzie ktos z DFI oprócz mnie :) a co do biosu, to wszystko latwo znalezc, jedyny problem moze byc z ustawieniami pamięci, sam tez troche tego nieogarniam, bo czekam narazie na memki(goodramy pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...