Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem nie krece procka bo to i tak procek na tymczas

 

a 1600mhz @ 0,975v i ok 20W w idle mnie syci do neta i ogladania filmow :-)

 

 

bios praktycznie wyglada identycznie jak ten poprzedni, nic sie nie zmienilo nie doszly zadne nowe opcje

jedyna roznica jest napis przy botowaniu a konkretnie data 02/26/07

 

zapewne dodali tylko obsluge 0,65 i na tym sie skonczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem jak w tej Mobo

 

ale kiedys Nforcy3/4 mialy problemy z dzialaniem przy wysokim HTT na x2 HT

 

zalezane jest x3 lub x4 w tym wypadku tak alby mnoznik pomnozony przez szyne HTT nie wynosil wiele ponad 1000-1200

 

czyli jak mam np htt 350 i ustawie mnoznik szyny na 4 to 4x350 = 1400 i nie wiadomo jak bedzie ze stabilnoscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm bo ja już nie mam pojęcia dlaczego nie mogę wyciągnąć więcej HTT niż 266MHz :/

 

wydaje mi sie ze to kwestia ustawien biosa ... poprostu cos jest wlaczone/wylaczone co byc nie powinno

ew. jakis konflikt w ustawieniach ramu ...

 

metoda prob i bledow prawdy sie dowiesz

bo to raczej mi nie wyglada na jakas wade fabryczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie sie jednak wydaje ze plyta jest dosc nie rowna. moze nie az tak jak ponizej - HTT=266 , ale nie sadze ze kazda sztuka robi z marszu HTT ~ 400. Moja np konczy sie w okolicy HTT 360 niezaleznie od mnoznika HT, mnoznika CPU, dzielnika pamieci, napiec czy tez chlodzenia. A efekt to resetowanie sie ustawien :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Najgorsze jest to, że jedyne co wtedy pomaga (jak przekroczę 266MHz) to Clear CMOS :/ Płyta piszczy tak jakby byl problem z RAMami :/

Myślę że warto sprawdzić z jakimś mocniejszym zasilaczem.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć INFINITY C51PV-M2/G. Wie ktoś czy u nas to będzie (lub jest) sprzedawane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się pytałem kilka postów wyżej czy zmniejszenie mnożnika HT z x3 na x2 coś da ale nie dostałem odpowiedzi :/

HT 2/2,5/3/4 z HTT 365 bez problemów. Chyba że na CPU mam poniżej 0 to wtedy najlepsze o/c na HT 2.

 

To jakiś inny bios czy ten który zmodowałeś :?:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT 2/2,5/3/4 z HTT 365 bez problemów. Chyba że na CPU mam poniżej 0 to wtedy najlepsze o/c na HT 2.

To jakiś inny bios czy ten który zmodowałeś :?:

To jest BIOS w którym dodano klucz aktywacyjny do windowsa visty. Działa to tak, że jezeli po instalacji vista wykryje ze ten klucz jest w naszym biosie to wystarczy zainstalowac tylko maly pliczek z licencja i mamy aktywowany system (bez potrzeby łączenia się z netem).

Więcej można poczytać tu: http://www.mydigitallife.info/2007/02/26/o...tivation-crack/

 

 

Nie ja modowałem tego BIOSa, ale mam go już wgranego. Nie ma w nim nowych opcji, ale jest logo pełnoekranowe itd...

 

Swoją drogą jak będe miał chwilkę do zmoduje tez tego Biosa i dodam takie opcje jak w moim modzie.

 

Oczywiście ten link tylko do celów edukacyjnych!!!

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że tamten podlinkowany bios NIE obsługuje "Brisbane" <_< :?:

z tego co można tam wyczytać to bazuje na wersji z sierpnia, więc nie obsługuje... ale ten mod miał na celu zupełnie co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też racja, ale czy tam są komentarze użytkowników?

 

dałem linka z XS :ploom:

 

taki Joke na łikend :D

 

to teraz czekamy aż ktoś z polaków wypowie się w kwetsii ww DFI i jakiegoś athlona w 65 nm B-)

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanie dotyczące chłodzenia Chipsetu. Na allegro znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item170095669_tanio_...chipset_nb.html Rozstaw otworów - 55 mm czyli powinno spasować. Wysokość to tylko 22 mm. Nawet mały wentylatorek by się zmieścił na góre. Zastanawiam się, bo mam w planie kupić tą płytę i sprawdzam wszystkie możliwe rozwiązania. 7600GS Galaxy Zalman chyba nie jest az tak bardzo wybredna jesli chodzi o wymiary radiatora na NB. Co by jeszcze szło założyć bez przerabiania? Zalman NBF47 będzie dobry? Myśle, że jakby go jakoś obrócić, to powinien wejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanie dotyczące chłodzenia Chipsetu. Na allegro znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item170095669_tanio_...chipset_nb.html Rozstaw otworów - 55 mm czyli powinno spasować. Wysokość to tylko 22 mm. Nawet mały wentylatorek by się zmieścił na góre. Zastanawiam się, bo mam w planie kupić tą płytę i sprawdzam wszystkie możliwe rozwiązania. 7600GS Galaxy Zalman chyba nie jest az tak bardzo wybredna jesli chodzi o wymiary radiatora na NB. Co by jeszcze szło założyć bez przerabiania? Zalman NBF47 będzie dobry? Myśle, że jakby go jakoś obrócić, to powinien wejść.

ta grafa wejdzie na DFI z zalmanem na chipsecie bez zadnego kombinowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPDATE FAQ DFI post #1155

 

Tutaj KILK wersja robocza, każdy może wyedytować i poprawić tylko potem prosze o liste zmian i zostawienie w formie "

" :P; potem tu na forum gdzieś się wrzuci :)Pisać co tam mam jeszcze dodać :PPóźniej zamieszcze jeszcze linki z modowanymi biosami itp. :PGdzieś widziałem jeszcze V dimm moda, jakby ktoś to znalazł to prosze o podlinkowanie to umieszcze w faqJak ktoś wie to jeszcze przydały by się punkty pomiarowe napięć cpu/mem/chipset :)EDIT:Po rozmowie z kretfr kiedyś doszliśmy do wniosku że jedno DFI drugiemu DFI nierówne i niektórzy mają jakieś odchyły inni nie, tak więc prosze pisać co u was występuje, podobno niektórym płyta łapie freeze w biosie przy odczycie szybkości obrotów wętylatora, jak ktoś ma mobo z takim "mankamentem" to prosze to opisać, będzie obiektywniej niż jakbym ja to napisał.... :)
Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co do osiągania niskiego HTT, to tak naprawde do konca nie wiadomo - czy to skill, czy to wina mobo. Frez w Hardware Monitor występuje u mnie sporadycznie.

 

EDIT:

 

Dzisiejsza krótka zabawa z mobo:

 

Dołączona grafika

 

:D

 

Napięcie na default ;)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...