Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrz w sig - z reguły nigdy nie potrzebowałem więcej niż 37XMhz

to mam prosbe, mozesz zrobic tescik -> mnoznik CPU na 7 i HTT => 400 ? moje mobo strajkuje przy ustawieniach 6x400 chociaz cpu robi 2600 a mobo na x4 robi HTT ponad 410 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mam prosbe, mozesz zrobic tescik -> mnoznik CPU na 7 i HTT => 400 ? moje mobo strajkuje przy ustawieniach 6x400 chociaz cpu robi 2600 a mobo na x4 robi HTT ponad 410 :?

Teraz nie mogę bo mam założonego boxa z urwaną łopatką :?

 

Może niech ktoś inny spróbuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Teraz nie mogę bo mam założonego boxa z urwaną łopatką :?

 

Może niech ktoś inny spróbuje :wink:

to co ty robiłeś z tą łopatką? :D ;> :legal:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie - jakie chłodzenie NB do 7900GS? Bo cały czas waham sie pomiędzy 7600GS a 7900GS. Ten Zalman raczej na pewno się nie zmieści, a nie chcę dawać karty w dolny PCI-E bo mam 2 karty na PCI no a pomiędzy nimi powinno być trochę odstępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pokazywał Zalmana niebieskiego założonego w drugą mańkę i 7900GS wchodził :) Przejrzyj pare ostatnich stron...

Mam te zdjęcia na kompie :D Ale niebieski Zalman o ile wiem niezbyt dobrze radzi sobie z NF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te zdjęcia na kompie :D Ale niebieski Zalman o ile wiem niezbyt dobrze radzi sobie z NF4.

Radzi sobie, moze temperatury nie są za niskie, ale sa jak najbardziej akceptowalne. Bez zadnego nadmuchu temperatura chipsetu wynosi 70c - to nie jest jeszcze tak dużo, pozatym w instrukcji jest napisane, ze można uzywac płyty do temperatury 85c, powyzej jest juz niebezpiecznie. Z nadmuchem daje rade bez problemów, 45-50c, zalezy czym dmuchamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mam te zdjęcia na kompie :D Ale niebieski Zalman o ile wiem niezbyt dobrze radzi sobie z NF4.

:blink: a na jakiej podstawie tak mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem ten temat, no i doszedłem do tego wniosku, że Zalman NB-47 jest ok, ale musi być nawiew na niego. Nie zalezy mi na rozwiązaniu pasywnym w 100%, tylko na chłodzeniu potrafiącym schłodzić ten chipset przy zachowaniu przyzwoitego poziomu głośności. Zawsze mozna przykręcić wentyl 4x4 z boku puszczony na 5/7V i wtedy powinno być całkiem ok. W tej chwili mam takiego na NF2 i nie mogę powiedzieć, ze jest gorący, ale na NF4 to nie wiem jak będzie. Zresztą zobaczę - radiator już mam kupiony, więc przy zmianie sprzętu będe mógł go przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem ten temat, no i doszedłem do tego wniosku, że Zalman NB-47 jest ok, ale musi być nawiew na niego. Nie zalezy mi na rozwiązaniu pasywnym w 100%, tylko na chłodzeniu potrafiącym schłodzić ten chipset przy zachowaniu przyzwoitego poziomu głośności. Zawsze mozna przykręcić wentyl 4x4 z boku puszczony na 5/7V i wtedy powinno być całkiem ok. W tej chwili mam takiego na NF2 i nie mogę powiedzieć, ze jest gorący, ale na NF4 to nie wiem jak będzie. Zresztą zobaczę - radiator już mam kupiony, więc przy zmianie sprzętu będe mógł go przetestować.

Nie musi być nawiewu, ale dla świętego spokoju mozna dać. Ja np. teraz od około dwóch tygodni uzywam płyty której chipset chłodze tym zalmanem ale pasywnie i nic się nie działo nawet jak komputer chodził 5 dni pod rząd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tez macie biosie opcje "SLI Broadcast Aperture" :?:

 

U mnie to wygląda tak ->

 

KLIK

 

Ja mam. Odblokowałem ją bo domyślnie jest ukryta. Niestety nie mam drugiej 7900 pod ręką żeby sprawdzić co to daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec moja DFI jest chyba uwalona. Ostatnio nasila się następujący objaw:

Włączam komputer, wchodze do windy, otwieram FF, foobara itp, a tu nagle po kilku minutach komp sie wylacza (tak jakbysmy przytrzymali dlugo przycisk power). Podejrzewam sekcje zasilania CPU, poniewaz gdy ustawie niskie napiecie (ok 1V z biosu) to wszystko jest ok. Po kilku godzinach przywracam domyslne napiecie (lub wiecej) i przez kilka dni mam spokój. Uszkodzenie memków lub CPU juz wykluczyłem. Odsyłać na gware? Niech ktoś poda punkty pomiaru vcore ;)

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

No wiec moja DFI jest chyba uwalona. Ostatnio nasila się następujący objaw:

Włączam komputer, wchodze do windy, otwieram FF, foobara itp, a tu nagle po kilku minutach komp sie wylacza (tak jakbysmy przytrzymali dlugo przycisk power). Podejrzewam sekcje zasilania CPU, poniewaz gdy ustawie niskie napiecie (ok 1V z biosu) to wszystko jest ok. Po kilku godzinach przywracam domyslne napiecie (lub wiecej) i przez kilka dni mam spokój. Uszkodzenie memków lub CPU juz wykluczyłem. Odsyłać na gware? Niech ktoś poda punkty pomiaru vcore ;)

To jest objaw typowy przy wysypywaniu się RAM można to wykryć goldmemory 6.68

http://www.goldmemory.cz/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest objaw typowy przy wysypywaniu się RAM można to wykryć goldmemory 6.68

http://www.goldmemory.cz/

RAM wykluczony - sprawdzałem na kilku innych kit'ach. Teraz zaczynam jeszcze podejrzewać zasiłkę (fortron), ale dokładniejsze pomiary przeprowadze jak znajde chwile czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uwaliłeś/w jakich warunkach?

podczas uruchamiania. w zasadzie w ogóle się nie próbował uruchomić. wiatraki też nie były skore do ruchu.

kompletny zgon (no może poza LEDami które dalej działały). serwis płyte przeznaczył do wysłania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

RAM wykluczony - sprawdzałem na kilku innych kit'ach. Teraz zaczynam jeszcze podejrzewać zasiłkę (fortron), ale dokładniejsze pomiary przeprowadze jak znajde chwile czasu.

Może być słabe L2 w CPU przykładowo. W bios jest opcja wyłączenia L2 lub L1.

Sprawny RAM nie przeszkadza sprawdzić co się dzieje przy pomocy GoldMemory.

Podręcznik GoldMemory wymienia takie przyczyny wykrycia błędów RAM (uszkodzenie RAM to zaledwie 20% z tego):

 

1) Defective operation memory (memory modules, temperature instability)

 

2) Defective cache memory (external cache)

 

3) Defective motherboard (damaged memory slots,chipset,defective power supply,

temperature instability)

 

4) Processor (internal cache,input-output circuits,temperature instability)

 

5) Wrong setting memory subsystem parameters in BIOS or overclocking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ile razy jeszcze powiem, że RAM i CPU są sprawne (sprawdzałem na kilku sztukach) :mur:

 

Na 99% zasiłka, ale na razie nie mam żadnej żeby to sprawdzić

Słaby zasilacz w sytuacji gdy obniżenie napięcia coś pomaga jest bardzo prawdopodobna ale 99% to trochę przeszacowane

bo od napięcia zależy też ilość wydzielanego ciepła czyli przyczyna może być ukryta w chłodzeniu CPU lub układu zasilania

płyty. Zanim zdobędziesz zasilacz do sprawdzenia warto sprawdzić efekt przy pomocy dodatkowego nawiewu.

GoldMemory jest zazwyczaj przydatny do tego bo mniej się czeka na błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie CPU jest ok, bo ostatnio zmieniam je jak skarpetki i na kazdym temperatury sa ok. Nawiew stosowałem w pierwszej kolejności - najpierw na sekcje zasilania RAM, a potem CPU - bez skutku :/

 

Trochę miernikiem sie pobawilem i podczas wlaczania stresu w SP2004 napiecie skacze jak szalone i komp sie wylacza - to na 99% zasilacz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie niedawno DFI Infinity NF ULTRAII-M2, dzisiaj dostałem procka Athlon 64 X2 4000+ i ram Kingstona 2x512MB 667 DDR2 złożyłem wszystko i wielce ucieszony odpalam kompa a tu nic ;/ diody się palą, wiatraczki chodzą ale nic poza tym, jedynym obiawem jest migające światełko power led na obudowie. Jak wyjmę pamięci to płyta piszczy że ich nie ma, wiec procek chyba dobry. Czy ktoś może miał podobny problem albo wie co może być grane? Najgorsze jest to że nie mam gdzie sprawdzić podzespołów ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tholyir

 

:damage_wall: Jesteś chyba pierwszą osobą z AMD 65nm na forum :)

 

To co jest u ciebie to norma na starym biosie...

 

Wystarczy wgrać bios z obsługą "Brisbane" - jak masz pod ręką inny pasujący CPU to nie problem, a jak nie to idziesz to sklepu/seriwsu...

 

nowy bios

 

Te AMDki zazwyczaj fajnie się kręcą, myśle że taki procek powinien przekroczyć 3000 MHz :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...