Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie -witam.Jestem nowy na forum i mam pytanie.Wątek tej płyty niebotycznie wielki (...) konkretnego szukać...

ja topik caly czytalem i nie pamietam nic na ten temat. lepiej poszukaj vmodow do tej plyty to bedziesz mial to co chcesz Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na tranzystorach sekcji zasilania :-P

Tak ,dzięki.Ale na której nóżce?Nie jestem elektronikiem więc boję się ,że zrobię "rozgniewany węgielek"...Możesz jakieś szczegóły podać?Mierzyłeś w ten sposób?Mam cieniutkiego "krokodylka" do takich pomiarów(szlifowanko przy okazji Vmoda gf7600) więc może nic sąsiedniego nie zewrę przy okazji :D Ale nie wiem czy tak bezkarnie można dotykać wszystkich nóżek mosfetów kiedy miernik drugą łapkę ma do masy wpiętą?Brakuje mi wiedzy -ot co :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wiem czy tak bezkarnie można dotykać wszystkich nóżek mosfetów kiedy miernik drugą łapkę ma do masy wpiętą?

Można, woltomierz ma bardzo duży opór elektryczny więc nic się nie stanie. Możesz też pomierzyć na tych pustych miejscach na kondensatory obok socketu, też powinno tam być prawidłowe napięcie.

 

Tu masz fotke, czerwonymi kropkami zaznaczyłem, pod socketem jakbys nie mógł znalezc:

Dołączona grafika

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie.Jutro się zapnę do tematu i napiszę jak pomierzę -może ktoś skorzysta z "odkryć" jakich dokonam...lub nie :D

Dodam ,że to moje pierwsze DFI ale nie ostatnie.Za pieniądze relatywnie niewielkie w mojej opinii świetna płyta.Zmieniłem jedynie...no jasne -chłodzenie chipsetu na samoróbkę(obrzyn ze starego slotu chyba 2 pod Pentium z mikserkiem z niego).Zdjęło około 10 stopni i usunęło odgłos a'la uszkodzone łożysko w kole roweru z mojego pokoju.Jak wróci z naprawy aparat to wrzucę dla śmiechu foto.Musiałem wentyl przesadzić w bok ,bo na grafike się pchał :D .Pozdrawiam

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja INFINITY NF ULTRAII-M2 nie ma pustych miejsc po kondensatorach przynajmniej moja

Moja ma jedno u góry nieco w prawo(mam nadzieję ,że nie wyleciał :lol: ).Niestety napięcie jakie tam "panuje" jest z drużyny pięciovoltowej :D .Nie mam czasu pomacać innych elementów no i tyłek trochę ściskam...bardzo to drobne wszystko i łatwo zewrzeć.Niemniej jestem zdecydowany dowiedzieć się o prawda/fikcja ze wskazaniami napięcia CPU. Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, a nie wiem w ktorym dziale je zamiescić. Mam DFI Infinity Ultra II-M2, Ram 1g Geil 800 Ultra, Hdd Samsung 250 Gb i tu jest problem: dysk ten jest podlaczony na Sata II, a przy ladowaniu na czarnym obrazie pokazuje ATA 133- czy mozecie mi pomoc? Czego to jest wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie, a nie wiem w ktorym dziale je zamiescić. Mam DFI Infinity Ultra II-M2, Ram 1g Geil 800 Ultra, Hdd Samsung 250 Gb i tu jest problem: dysk ten jest podlaczony na Sata II, a przy ladowaniu na czarnym obrazie pokazuje ATA 133- czy mozecie mi pomoc? Czego to jest wina?

A menadżer urządzeń co pokazuje?Myslę ,że o sterowniku nie zapomniałeś(choć dla testów POST to on znaczenia nie ma) i o włączeniu(jeżeli wyłączałeś) w BIOSie obsługi SATA.Nie wiem czy wówczas dysk by "odpalił" wogóle -nie próbowałem.To dysk systemowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A menadżer urządzeń co pokazuje?Myslę ,że o sterowniku nie zapomniałeś(choć dla testów POST to on znaczenia nie ma) i o włączeniu(jeżeli wyłączałeś) w BIOSie obsługi SATA.Nie wiem czy wówczas dysk by "odpalił" wogóle -nie próbowałem.To dysk systemowy?

W biosie jest sata ALL ENABLED, a jak przelaczylem na sata 1 to sie nie odpalil. To jest jedynu dysk wiec systemowy. Kompa skladali mi w sklepie to chyba sterowniki sa. A czy ma jakies znaczenie System plikow FAT 32 lub NTFS w tym przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczylo przejrzec pare stron w stecz <_< a dokladnie to jedna - klik

Bez urazy ale wątek olbrzymi więc jak ktoś metodycznie zacznie od początku to....może nie dociągnąć :D Nie to ,że akurat w tej sprawie próbowałem...Ale racja oczywiście: szukajcie ,a znajdziecie się potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale wątek olbrzymi więc jak ktoś metodycznie zacznie od początku to....może nie dociągnąć :D Nie to ,że akurat w tej sprawie próbowałem...Ale racja oczywiście: szukajcie ,a znajdziecie się potwierdza.

 

Dzieki chlopaki za wskazowke i tylko lekki ochrzan. Czytalem wszystko od 1 str. do 36, ale dalej juz nie dalem rady :D . na szczescie nic sie nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemik

wczoraj rozebralem subwoofer (zestaw 5+1) zeby poprawic transformator bo buczal i skladajac cos pokrecilem z kablami - gdy wlaczylem to poszedl siwy dym z tuby - ale mniejsza z nim

problem jest taki ze nie mam dzwieku! podlaczylem juz dwie pary sluchawek i nic nie gra (tzn cos brzeczy jak sie ustawi wszystko na max ale i tak jest tak cicho ze nie mozna zidentyfikowac jaki dzwiek sie wydobywa ze sluchawek)

w ustawieniach realteka przestawilem na sluchawki, jack podpiety pod zielone wyjscie i d...pa. moglem cos spalic na mobo tym subwooferem? jesli tak to co i jak sprawdzic czy faktycznie to. a moze cos zle robie?

macie jakies pomysly?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam maly problemik

wczoraj rozebralem subwoofer (zestaw 5+1) zeby poprawic transformator bo buczal i skladajac cos pokrecilem z kablami - gdy wlaczylem to poszedl siwy dym z tuby - ale mniejsza z nim

problem jest taki ze nie mam dzwieku! podlaczylem juz dwie pary sluchawek i nic nie gra (tzn cos brzeczy jak sie ustawi wszystko na max ale i tak jest tak cicho ze nie mozna zidentyfikowac jaki dzwiek sie wydobywa ze sluchawek)

w ustawieniach realteka przestawilem na sluchawki, jack podpiety pod zielone wyjscie i d...pa. moglem cos spalic na mobo tym subwooferem? jesli tak to co i jak sprawdzic czy faktycznie to. a moze cos zle robie?

macie jakies pomysly?

pozdrawiam

Chyba(chyba) mogła polecieć "końcówka mocy".Szerokie pojęcie jak dla mnie laika ale to zapamiętałem ze wspomnień kolegi :) Jeżeli padła to...już po sound.To niestety nie radio samochodowe :cry: Wymiana płyty(masz gwarancję?Mam nadzieję).Ale powtarzam -jestem laikiem i po powierzchni tematu się ślizgam tutaj.Zerknij może na kondensatory na płycie -a nuż rozdęło któryś?Ale to tez rada amatorska.Z mojej strony nic już dodać nie potrafię -aha ,mogło jakiś styk odpalić ale wątpię.Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest wkońcu z tymi SATA ...? bo pogubiłem się.

Chcę kupić ta płyte i do niej dysk Seagate BARRACUDA 320GB SATA2.

Czy ta płyta obsługuje takie dyski?

(czy sata1 a sata 2 to to samo>????)

Czy bez problemu odpale taki dysk?

(Jesli ktoś by mógł to prosze o fotke złącza SATA2).

Pozdrawiam, hej

Edytowane przez lukaszek1905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie niepotrzebne bo fizycznie to to samo złącze, elektrycznie również tylko lekko zmienili kontroler i jego oprogramowanie.

 

Dyski SATA1 na kontrolerze SATA2 muszą działać. Dyski SATA2 na kontrolerze SATA1 mogą działać ale zazwyczaj mają one zworkę do zejścia w dół do SATA1 i też nie ma problemu.

 

Mam tą płytę i ten dysk twardy i to jako systemowy i oprócz nagrywarki nic do IDE nie podpięte i działa...

Edytowane przez dk75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba(chyba) mogła polecieć "końcówka mocy".Szerokie pojęcie jak dla mnie laika ale to zapamiętałem ze wspomnień kolegi :) Jeżeli padła to...już po sound.To niestety nie radio samochodowe :cry: Wymiana płyty(masz gwarancję?Mam nadzieję).Ale powtarzam -jestem laikiem i po powierzchni tematu się ślizgam tutaj.Zerknij może na kondensatory na płycie -a nuż rozdęło któryś?Ale to tez rada amatorska.Z mojej strony nic już dodać nie potrafię -aha ,mogło jakiś styk odpalić ale wątpię.Powodzenia.

no wlsnie ja tez jestem laikiem w tej dziedzinie... nie wiem czy dobrze rozumuje ale zestaw glosnikow jest tylko dobiornikiem sygnalu i nie przesyla nic spowrotem do mobo - a moze przesyla?

obejrzalem mobo i wyglada ok, chociaz niebardzo wiem gdzie szukac ewentualnych uszkodzen wiec poszukiwania byly po omacku

ktos ma jeszcze jakies pomysly co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlsnie ja tez jestem laikiem w tej dziedzinie... nie wiem czy dobrze rozumuje ale zestaw glosnikow jest tylko dobiornikiem sygnalu i nie przesyla nic spowrotem do mobo - a moze przesyla?

obejrzalem mobo i wyglada ok, chociaz niebardzo wiem gdzie szukac ewentualnych uszkodzen wiec poszukiwania byly po omacku

ktos ma jeszcze jakies pomysly co to moze byc?

A ja mialem taka sytuacje. Pewnego dnia wlaczam kompa i nie ma dzwieku. Mysle, padl dzwiek.. no ale slysze buczenie w glosnikach, sluchawkach (to sie chyba nazywa tlo?). Przeinstalowalem stery do dzwieku, reset po instalce -> dzwieku nie ma. Myslalem, ze mobo do gwarancji, ale zainstalowalem Viste na innym dysku i okazalo sie, ze dzwiek jest. Wrocilem do starego dysku ze starym systemem i po instalacji sterow i resecie dzwieku nie bylo. Ale cos mnie tknelo i nie resetowalem po instalce sterow i dzwiek... byl :lol: Ale po wylaczeniu kompa znow znikal... suma sumarow... format C i dzis dzwiek juz mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciekawą sytuacją mianowicie ... nie mogę przekroczyć FSB 250. Na standardowym napięciu cpu czyli 1.260 memkach @600MHz 4-4-4-12, HT 3x, LDT 8-8 leci mi 240 fsb. Jak ustawię 250 to już zawieszka przy ładowaniu windy. Ustawiłem napiecię cpu 1.275 - nadal winda nie ładuje się, ustawiłem 1.300 poluźniłem memki na 4-5-5-12 choć i tak pamięci pracują poniżej specyfikacji ... winda się ładuje ale po minucie mam zawieszke na np smartguardianie. Może ktoś powiedzieć co robię źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na innym procku kiedyś miałes wyzej niz 250 ?, moze procek lichy i potrzebuje wiecej V, moze płytka cos nie domaga. Moze jak masz możliwość to spróbuj na innym procku chociaz ja bym tu widział winę płytki. Zapodaj na procku napiecie 1.4 i zobacz czy jest poprawa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ciekawą sytuacją mianowicie ... nie mogę przekroczyć FSB 250. Na standardowym napięciu cpu czyli 1.260 memkach @600MHz 4-4-4-12, HT 3x, LDT 8-8 leci mi 240 fsb. Jak ustawię 250 to już zawieszka przy ładowaniu windy. Ustawiłem napiecię cpu 1.275 - nadal winda nie ładuje się, ustawiłem 1.300 poluźniłem memki na 4-5-5-12 choć i tak pamięci pracują poniżej specyfikacji ... winda się ładuje ale po minucie mam zawieszke na np smartguardianie. Może ktoś powiedzieć co robię źle?

ech...

Daj mu 1.55V, a nie bawisz się z takim napięciem :/

I ustaw wszystkie timingi manualnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników DFI :) Widzieliście to http://www.allegro.pl/item179709276_dfi_in..._ii_m2_bcm.html . Gość pisze, że wszystko działa...

Wiem, że robię OT, ale chciałbym się zamienić, tj mój Biostar + dopłata, za DFI :D Jest ktoś chętny? Dodam, że ten Biostar wcale nie jest zły, tylko ja poprostu chcę DFI :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam użytkowników DFI :) Widzieliście to http://www.allegro.pl/item179709276_dfi_in..._ii_m2_bcm.html . Gość pisze, że wszystko działa...

Wiem, że robię OT, ale chciałbym się zamienić, tj mój Biostar + dopłata, za DFI :D Jest ktoś chętny? Dodam, że ten Biostar wcale nie jest zły, tylko ja poprostu chcę DFI :D

ciekawe czymu pozbywa sie plytki skoro dziala :wink: hehe i jak on chce zeby mu c'n'q dzialalo na sempie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie rowniez ta aukcja smierdzi. I do tego zdanie:

Płytę sprzedaję jako USZKODZONĄ więc nie przyjmuję reklamacji i negatywów.

Cena wbrew pozorom moze nie byc zbyt atrakcyjna. Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby na Allegro są oferty serwisów, na 100% zrobiliby te ścieżki... Tylko, że gwarancji i tak już nie ma :? Jakby poszła za 100pln to wartałoby :D

 

Jest ktoś chętny na moją wcześniejszą propozycję? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...