Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

heh ładne wyniki, gratsy

 

a ja dalej zero OC proca plyta sie wiesza w biosie itd. tylko ramy jade; moja sztuka ssie...(awaryjne DFI)

zmiany biosa nic nie daja

 

btw. kto ma to niech sie pochwali wynikami prockow 0.65 na naszej DFI :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesza Ci się w zakładce w ktorej pokazuje temperature i napięcia to jest to normalne ;)

tak, tylko ja gratis dostalem takie cos ze procek sie nie bubdzi na 2200 :(

>ZERO< oc; pluje sobie w twarz ze nie wzielem ABITa

 

 

EDIT do pomizszego posta

@ Grzesiu zapewniam Cie ze nie bo wszystko robie tak jak tu jest napisane

pod win udalo mi sie dojechac do 2.2GHz i tez potem byly zwiechy ;|

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko ja gratis dostalem takie cos ze procek sie nie bubdzi na 2200 :(

>ZERO< oc; pluje sobie w twarz ze nie wzielem ABITa

Sprawdz z 1 kością pamięci ustawioną na 400 MHz i 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wiesza Ci się w zakładce w ktorej pokazuje temperature i napięcia to jest to normalne ;)

Na niektórych DFi tak ale na innych nie, moja sie np. tam nie wiesza :P

 

btw. Da rade odpalić 4x1GB - pamieci 2 stronne na 1T :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Grzesiu zapewniam Cie ze nie bo wszystko robie tak jak tu jest napisane

pod win udalo mi sie dojechac do 2.2GHz i tez potem byly zwiechy ;|

Moze Twoje pamięci jakoś gryzą się z płytą...jak masz możliwość, to spróbuj na innych kostkach, innym producencie.

 

Na niektórych DFi tak ale na innych nie, moja sie np. tam nie wiesza :P

O dziwo moja też nie, może dlatego, że kupowałem ją w sierpniu, dzień po tym jak się w ogole pojawiły u dystrybutora w Polsce [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam też buzer na mobo piszczy podczas spadku napięcia w gniazdku?

 

Oto co się dzieje podczas włączania pompki (atman 305):

2563853[/snapback]

O dziwo moja też nie, może dlatego, że kupowałem ją w sierpniu, dzień po tym jak się w ogole pojawiły u dystrybutora w Polsce [;

 

Moja się wiesza sporadycznie w HM :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzisiaj odkrylem co jest nie tak .....

 

kiedys mialem p4 2.4 ic7 procek sie nie niekrecil jak trzeba a ze bylem nuub dawalem wysokie V

potem slyszalem ze to nie dobrze i proc mugl sie lekko zepsuc, wiec sobie obiecalem ze na nowym niede szalal

 

co sie okazalo moj proc potrzebowal papu juz na starcie.... laduje winde przy 2200 MHz na 1.3v :| ale jest niestabilnie

na def 1.2 niebardzo sie kreci :lol:

 

ale nic jak bedde mial wiecej czasu to to oblukam doglebnie B-)

 

moze ktos przypomniec jakie wartosci ustawialo sie dla kosci 512 w biosie dla bankw pamieci (1-4)

te wartosci sa w ns chyba; ja mam zestaw 2x512 667@800 4-4-4-12-18 :wink:

 

EDIT @ Spookie Thx

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dzisiaj odkrylem co jest nie tak .....

 

kiedys mialem p4 2.4 ic7 procek sie nie niekrecil jak trzeba a ze bylem nuub dawalem wysokie V

potem slyszalem ze to nie dobrze i proc mugl sie lekko zepsuc, wiec sobie obiecalem ze na nowym niede szalal

 

co sie okazalo moj proc potrzebowal papu juz na starcie.... laduje winde przy 2200 MHz na 1.3v :| ale jest niestabilnie

na def 1.2 niebardzo sie kreci :lol:

 

ale nic jak bedde mial wiecej czasu to to oblukam doglebnie B-)

 

moze ktos przypomniec jakie wartosci ustawialo sie dla kosci 512 w biosie dla bankw pamieci (1-4)

te wartosci sa w ms chyba; ja mam zestaw 2x512 667@800 4-4-4-12-18 :wink:

105ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym był pierwszym na forum, który uwalił DFI? :lol2:

Co jej zrobiłes? ;) BTW, co do Twojego pytania w poscie wyzej - moja mobo tez tak śmiesznie brzęczy buzzerem podczas spadku napięcia w gniazdku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to pewnie trywialne pytanie, wiec ktoś pomoże myśle.

 

-2.5ghz 1.40v, ddr456 4-4-4-12 1.8v -wywala na prime

-2.6ghz 1.45v, ddr474 4-4-4-12 1.8v - zwisy

-2.5ghz 1.45v, ddr456 4-4-4-12 1.8v - prime OK

 

Ile jest bezpiecznie dać Volt na cpu ? bo na 2.5ghz musze dać 1.45v by było stable, to chyba słaba sztuka. Jakie taimingi ustawić na (TRC) Row Cycle Time , co to wogle jest ?

Ile gdzieś moge wycisnąć z takiego Orleana?

Jak źle podchodze do oc a64 to powiedzcie, wcześniej miałem socket A.

Przybieram sie do oc ze 2 miesiace już, ale dopiero teraz znalazłem czas, dziś troche posiedziałem i doszedłem jak na razie do tego. Komp jak w sigu. Bede wdzieczny za wszelkie wypowiedzi.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chym ...

Warto kupowac to MoBo ?? bo coś widze ze strasznie awaryjne jest ;/

u wszystkich z was pracuje na ~400Mhz czy sa jakieś padalce co 300 nie robia ??

Strasznie awaryjne? O_O Jak narazie na tylu uzytkowników dwóch miało problem. Było pare przypadków, ze płyta nie chciała działać powyzej 300HTT ale to moim zdaniem zalezy od pamięci czy ustawień timingow, niz od płyty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik16, mam to mobo od dziś. Powiem tak: pierwsze odpalenie nie wyglądało najlepiej, nie mogłem przekroczyć HTT300, ale to kwestia wiedzy i odpowiedniego podejścia, którego niektórym czasami brakuje... Po chwili zastanowienia, osłuchaniu się pisków głośniczka, nie ma przeszkód, żebym osiągnął >350...

 

FanEk, a przestawiałeś pozostałe timingi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ FanEK

 

Spokojnie mozesz dać 1.55v na codzień, podczas testów mozesz dawać nawet więcej, tylko musisz dbać o to, zeby nie przekraczać 50-55c, tak samo przy normalnym uzywaniu. Aby się dowiedzieć czym dokładnie jest TRC spójrz do manuala od płyty, tam są opisane kazde timingi...ale podczas oc pamięci robi się z nim dokładnie to samo co z innymi - aby osiągnąc wiecej MHz dajesz większą wartość (przy okazji wspomne, ze u mnie powyzej 15 o/c spada). Ile mozesz wycisnąc tego Ci nikt nie powie, bo kazdy proc kręci się inaczej. Co robisz źle? Na screenie nie widać za dużo, ale widać, ze nie ustawiłes HT na x3 tylko masz cały czas na x5. Poczytaj sobie poradniki o/c na platformie K8 (niewazne, że będa pisane w oparciu o 939, to praktycznie to samo). Proca masz raczej średniego, ale nie jest tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, a przestawiałeś pozostałe timingi?

Czyli jakie chodzi Ci o alphy [ o których nic nie wiem, wiem tylko że są takowe], jeśli alphy to nie ruszałem nic. A proponujesz coś zmienić ?

 

@ grzesiu mi chodzi o stabilną prace cpu na codzień na freezerze, nieraz komp chodzi po 24h [download], to do 50* wole nie dobijać.

Wiec co do TRC dać 15 tak?

Wiem, że każdy inaczej, ale 3ghz z niego jest realne na codzień na freezerze ? :) bo tyle by mnie zadowoliło jak na razie.

Co robisz źle? Na screenie nie widać za dużo, ale widać, ze nie ustawiłes HT na x3 tylko masz cały czas na x5.

A jak to sie w biosie nazywa i skad wiesz po screenie ja nic nie widze :P co to wogle jest ten mnożnik HT, napisz mi jak to przestawić, aha to pewnie CPU'n' BUS BANDWITH i dac to x3 yes?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

TO screeny z default, przed oc jeszcze.

 

Panowie dzieki za zainteresowanie tematem, czekam na dalsze instrukcje jeśli macie cierpliwość :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, ustaw wszystkie Trfc na 105. TwTr Twr Trtp Trrd ustaw na najwyższe wartości. CPU'n'NB Bus Ratio Setting ustaw na 3x.

 

Coś się na pewno ruszy :wink:

 

A te 3GHz... Zależy od napięcia i temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, ustaw wszystkie Trfc na 105. TwTr Twr Trtp Trrd ustaw na najwyższe wartości. CPU'n'NB Bus Ratio Setting ustaw na 3x.

 

Coś się na pewno ruszy :wink:

 

A te 3GHz... Zależy od napięcia i temperatury...

Dzieki wielkie ! ;)

Poustawiałem jak napisałeś, komp jakby troche szybciej zaczął chodzić, otwieranie okienek etc. tak mi sie wydaje.

Do oc usiąde później bo zaraz do rodzinki.

Do czego służy CPU'n' BUS BANDWITH ?

ile ustawić na (TRC) ROW CYCLE TIME , mam w tej chwili AUTO i sam przydziela 13. ?

i co z pozostałymi opcjami od pamieci, nie ruszać ich ?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, Trc daj na sztywno na 13. Reszty nie ruszaj, nie ma potrzeby :) Proponuję Ci, zajrzyj do FAQ od platformy A64, jeszcze wiele ciekawych rzeczy się dowiesz :)

 

Jaką masz temp chipsetu na Pentagramie? Masz nawiew?

 

http://img242.imageshack.us/my.php?image=stablemc5.jpg

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FanEk, ustaw wszystkie Trfc na 105. TwTr Twr Trtp Trrd ustaw na najwyższe wartości. CPU'n'NB Bus Ratio Setting ustaw na 3x.

 

Coś się na pewno ruszy :wink:

 

A te 3GHz... Zależy od napięcia i temperatury...

a tak z ciekawosci usawilem jak napisales... no i d...pa, nic sie nie zmienilo - ba, nawet przy 9x275 nie chcial wystartowac. ciekawi mnie tylko czy to wina proca czy jednak mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, dalem troche ciala, temp ok - ponizej 40 w stresie przy ustawieniu z siga, a V proca... przy 9x275 i 1.6v nie startuje, co chwile krotkie piski beepera, przy 8x300 i 1.65 to samo - wiecej papu nie daje bo nie ma sensu...

 

edit: tak na szybko puscilem go na 9x300x1.6 - po restarcie od razu ustawia sie na 200, przy 8x300x1.6 - clear cmos - Trfc ustawilem oczywiscie 127,5

pora chyba myslec o zmianie proca bo ten to kaszana totalna

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x2 3800+ EE gelii 667 DFI am2

hi,

cos sie ruszylo :rolleyes:

oto co udalo mi sie narazie wycisnac:

:damage_wall:

post-101828-1176140294_thumb.jpg

a to wyniki:

post-101828-1176140390_thumb.jpg

 

troche slabo jeszcze ale bede wlaczyl :P

 

 

dziwne bo jak ustawilem mnoznik na 10 szyne na 240 i ram dawal 800 to komp nie wstawal,

a na mnoziku 9 szynie 266 (daje to 2400) i tez ram na 800 (timingi te same) komp dzial dobrze

 

napiecia musze zwiekszac duzo to mi sie nie podoba ...

podkreca ktos jeszcze x2 3800+ EE na tej plycie opiscie jak wam sie sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam pytanie: moze ktos wie, od czego jest 2-pinowe zlacze (chyba JP15 czy 16) na wlozenie zworki tuz obok (po lewo od) zlacza IEEE 1394 (firewire) przy dolnej krawedzi plyty? W instrukcji nic nie ma na jego temat. Normalnie zlacze to nie jest obsadzone zadna zworka.

 

2-gie pytanie: jak wylaczyc kontroler Firewire na tej plycie - w BIOSie nic nie widze na ten temat. Moze to zlacze, o ktorym pisze wyzej jest wlasnie od wylaczenia kontrolera FW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...