Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

A ja i tak bym sie powaznie zastanowil czy nie lepiej dolozyc te ok 100zl i zamiast 3600 w 65nm na 4200 EE. Z testow wychodzi ze Brisbane maja wieksze opoznienia w pamieci L2 przez co sa nieco wolniejsze w obliczeniach.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle te płyty staniały, do 299zł w esc, zabójczo,

 

można ufać temu sklepowi??

ultra i sli są w tej samej cenie, ale dlaczego?? bo trochę to dziwne!

to brać oczywiście SLI?

czy te dwie płyty mają ten sam bios??

a i czy oni wgrywaja nowszy bios, ale przy wysyłce??

i czy nowszy bios jest potrzebny do x2 4200+?

przyda się to kiedyś?

czym się różni nowszy bios od starszego??

1. Raczej można ufać.

2. Proponuje zapytać się sprzedawcy.

3. Tak można do wersji non sli wgrywac bios z z wersji sli i odwrotnie.

4. Nowszy bios nie jest potrzebny do obsługi X2 4200+

5. Nowszy bios przyda sie dla procków połówkowymi dzielnikami.

6. Najnowszy bios wspiera procki 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość f.e.a.r.

A ja i tak bym sie powaznie zastanowil czy nie lepiej dolozyc te ok 100zl i zamiast 3600 w 65nm na 4200 EE. Z testow wychodzi ze Brisbane maja wieksze opoznienia w pamieci L2 przez co sa nieco wolniejsze w obliczeniach.

I tak za pół roku zmienie proca to wiesz... Nie robi mi to różnicy :) Jak będzie taniej to kupie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi DFI wariuje :-| Po wciśnięciu del i próbie wejścia do biosu, miga tylko kreseczka w lewym górnym rogu :-| Wchodzi dopiero za ok 3 razem... I w PC healcie też się zaczęła wieszać, a tego wcześniej nie było... Ma ktoś z Was tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi DFI wariuje :-| Po wciśnięciu del i próbie wejścia do biosu, miga tylko kreseczka w lewym górnym rogu :-| Wchodzi dopiero za ok 3 razem... I w PC healcie też się zaczęła wieszać, a tego wcześniej nie było... Ma ktoś z Was tak?

U mnie czasem się tak dzieje - niezależnie od wersji BIOSu i OC (braku OC). Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie kompa :mur:

Co do PC health to norma. Mam w domu 3 kompy zbudowane na tej płycie i we wszystkich tak się dzieje.

(Dokładnie to 2x INFINITY NF ULTRAII-M2 i 1x INFINITY NF SLI-M2)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi DFI wariuje :-| Po wciśnięciu del i próbie wejścia do biosu, miga tylko kreseczka w lewym górnym rogu :-| Wchodzi dopiero za ok 3 razem... I w PC healcie też się zaczęła wieszać, a tego wcześniej nie było... Ma ktoś z Was tak?

U mnie kilka razy się zdarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłał już ktoś tą mobo na gwarę do pcprojekt?

Tę nie ale kumpel kupił tam nówkę MSI i dostał używaną(!).Słowo!I to wypierdzianą kompletnie(słoty wyłochane ,mosfety wygrzane i inne ślady z brudem łącznie).Najwyraźniej ze zwrotu ale raczej serwisowa.

Po zje...ce wymienili bez gadania ale zeszło długo "bo nam Taiwan nie przysłał jeszcze" :mur: .Rozmowy kumpla z nimi na GG były wręcz epickie...

Słyszałem ,że lubią jaja zrobić na gwarancji(w necie czytałem jakoś tak "Moje boje z PC projekt..." i inne takie).Ja mam miłe póki co doświadczenia.

Auuuu...Faktycznie -ja też mam od nich.Dobrze ,że płyta się trzyma :D .

 

Mam pytanie -sprzęt z siga.Nie przechodzi 3k03(zwiechy).Przechodzi wszystko inne -3k05 i 06(w podwójnym przejściu), Cinebench, PC MArk, Aquamark 3,Prime(z odpalanymi w międzyczasie prostymi testami grafiki dla zwiększenia obciążenia lini 12V), Pi i inne.W grach ok póki co.Co jest?Czy może to mieć związek z szyną 306?Wcześniej takiej nie uzywałem.Może RAM(timmingi zdążyłem poluzować i nic nie pomogło)?Czego właśnie 03 robi kłopot?Nie zdążyłem pokombinować z wszystkimi podzespołami ,bo jestem obecnie poza chatą.Ktoś to przerabiał już?Może szyna klękać?Czy możliwe ,że chodzi o większą ilość FPSów w 03 niż 05 i 06?Może któryś element nie nadąża?

Może i lamą zapachniało ale proszę o radę :cry:

Aha -zasilacz sprawdzałem mocno obciążony miernikami(tanim i drogim :) ).Jest ok.

Dzięki za pomoc.Sam doszedłem

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no włożyłem do dwóch niebieskich slotów i mi pokazuje, że mam Single Channel :mur:

To sprawdź w czarnych mają bliżej do CPU będzie im łatwiej.

(To single nie dotyczy przypadkiem grafiki ? może za szybko przelatuje napis i nie doczytałeś, wciśnij Pause Break do złapania

napisu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłał już ktoś tą mobo na gwarę do pcprojekt?

Jestem na 95% pewien że po przebojach z PCP to ta płyta była twoim ostatnim zakupem u nich... (pewien nie jestem, ale jest duża szansa, no chyba że coś się u nich pozmieniało). Bardzo problematyczny sklep jeśli chodzi o serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na raty, ciąg dalszy, TRFC 192ns , mem 4-4-4-12, cpu temp w stress do 40*, chip do 55* . Wcześniej na TRC 13 wywalało błąd PRIME po 10min, teraz wywala po 20min, jakies sugestie, co dalej prubować ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC na raty, ciąg dalszy, TRFC 192ns , mem 4-4-4-12, cpu temp w stress do 40*, chip do 55* . Wcześniej na TRC 13 wywalało błąd PRIME po 10min, teraz wywala po 20min, jakies sugestie, co dalej prubować ?

Podnieś napięcie, ewentualnie zainstaluj MemSet'a i przestaw MAL na większy :wink:

 

EDIT:

 

Kto zakłada ze mną Broken Infinity Club? :D

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnieś napięcie, ewentualnie zainstaluj MemSet'a i przestaw MAL na większy :wink:

Rozumiem że mam walczyć z pamieciami, a proca nic nie ruszać, bo to dopiero 300mhz wiecej.

 

CO to jest MAL ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie, dla mnie bardzo ważne gdyż przez to nie moge podkręcić procka tak jakbym chciał...JAKI JEST NAJLEPSZY COOLER NA NB DO TEJ PŁYTY (nie wymagający cięcia itd. poporstu założyć i cieszyć się chłodem) cena raczej nie gra roli byleby nie wodne...po @ procka na 2200Mhz mam 65-68C podczas pracy kompa, po podkręceniu na 2300/2400Mhz skacze do 70C i komp się resetuje a chciałbym @ do 2600Mhz około (w biosie ustawiłem na 70C bo więcej nie chce wiedzieć ;)) więc szukam czegoś co rozwiąże problem...bardzo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...