Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

po @ procka na 2200Mhz mam 65-68C podczas pracy kompa, po podkręceniu na 2300/2400Mhz skacze do 70C i komp się resetuje a chciałbym @ do 2600Mhz około (w biosie ustawiłem na 70C bo więcej nie chce wiedzieć ;)) więc szukam czegoś co rozwiąże problem...bardzo prosze o pomoc

napisz jakie teraz masz. z tymi tempami masz coś nie tak, to dziwne, może zapomniałeś o paście albo coś sie poluzowało, lepiej to sprawdz, bo takie tempy bez podnoszenia voltow są 0_0

 

Mikelos dzieki za zainteresowanie :) bede walczył :)

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepaszam jakto zpaomnialem o pascie? ;) mowie o temperaturach NB, nie procka :) cooler nie ruszany wogole od nowosci 9DFI ten plaski gowniany) i o niego mi chodzi i to NB dochodzi do 70C przy FSB 230/240, chyba kupie Thermaltake Extreme Spirit II, kosztuje 50zł ale sprawuje sie w testach bardzo ladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw prędkość coolera NB na 100% w BIOSie (Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś:) ) Jeżeli mimo to są tak duże temp. to może masz podniesione napięcie NB? Albo w całej budzie jest bardzo gorąco...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe cene w ESC dla SLI podniesli wlasnie do 335zł z 299 :] ultra jest po staremu :]

ale rozumiem ze to jedna i ta sama mobo z innym biosem ??

Tak; mam obydiwe ale bios to mają taki sam :P

 

Do mnie wczoraj z esc przyszła... pudełko ma dziure 2x2cm <_< :P

 

Dołączona grafika

 

Po 2h stressu core poniżej 20 :lol:

 

Ten Brisbane szczególnie fajny to nie jest...

 

KLIK

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi sie udalo :D kupowalem rano jeszcze za 299 :D

tak jaki bios miala ta dfi brisbane ci ruszyl

 

Tak; mam obydiwe ale bios to mają taki sam :P

 

Do mnie wczoraj z esc przyszła... pudełko ma dziure 2x2cm <_< :P

 

Dołączona grafika

 

Po 2h stressu core poniżej 20 :lol:

 

Ten Brisbane szczególnie fajny to nie jest...

 

KLIK

Spookie tez ci brisbane ruszyl bez update biosu ?

 

bo juz sam nie wiem czy brac abit kn9 czy dfi na ktorej nie wiem czy mi brisbane ruszy a 0.90 proca do flasha nie mam

 

 

co do podwyzek to zmowa cenowa z gral.pl

Edytowane przez zius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem w drugim temacie.

 

Aktualnie mam bios:

 

2007/02/26 http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

 

A tutaj:

 

http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

jest nowsza wersja 2007/04/03 tylko jest jedne problem mianowicie jest tylko wersja "EXE" tj taka aby rozpakować to na floppa a niestety nie mam FDD a na www dfi nie widze wersji *.zip aby to wgrać WinFlaschem, jakieś pomysły :?:

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem w drugim temacie.

 

Aktualnie mam bios:

 

2007/02/26 http://eu.dfi.com.tw/Support/Download/bios...G=A&SITE=PL

Ja też.Połowiczne dzielniki zmieniaja tylko estetykę ,a inne są wskazania napięć na płycie.Zwłaszcza 5V.Co ciekawe mierniki(drogi i tani) pokazują jasno ,że nic się nie zmieniło,Różnice wskazań nie są duże ale wyraźne.O ja durny -to do wersji G...Chodziło mi o najnowszy do Ultry "nie G" :oops:

Spookie -wrzuć u kogos pliki na dyskietkę, a z niej na płytkę CD/DVD -powinno chyba zabootować(?) jak z niej wystartujesz.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam jakąś niesamowicie głupią DFI :angry:

 

Otóż po podkręceniu proca do 8x266Mhz pamięci niby działają przy timingach 5-5-5-15 z szybkością 851MHz (napięcie 2V). SPI działa, przechodzi próbki, ale jest bardzo dziwnie, ponieważ widzi mi tylko jedną kość pamięci (programy do oczyszczania pamięci też pokazują, że mam niby 512MB RAMu). W CPU-Z za to pokazuje, że dwie kości są wsadzone. Po zwiększeniu napięcia do 2,1V dalej to samo :mur:

 

Ma ktoś jakiś pomysł ? <_<

Edytowane przez Valentine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem DFI z esc.pl teraz i jak odpalam kompa to sie nie odpala(nie ma pykniecia z glosniczka) - procek to Brisbane

Czy musze wsadzic jakiegos starszego proca, zeby zrobic aktualizacje biosu?

 

A moze odpowiednio nagrana dyskietka, z parametrami, co automatycznie zaktualizuje bios, da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisali w temacie o Brisbane to podobno DFI aktualizują gdzieś tam za free... bez innego procka jak napisał kolega wyżej możesz co najwyżej bawić się programatorem (powodzenia) [;

 

btw nie przeczytałeś tych xx postów na temat dfi+brisbane w temacie o tym x2? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo czytac uwazniej forum; pisalem o tym przynajmniej 2 razy :P Trzeba starszego procka lub programator.

 

A ogolnie ten Brisbane to sredni... np. w PI mam gorszcze czasy od sepa... w grach tez nie jest lepiej, mowie o obydu prockach po o/c :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki:

wlasnie po.. pol roku posiadania dfi zabralem sie w koncu za zamontowanie zalmana na chipset :P

 

temperatura poki co super w porownaniu do starego brzeczacego coolerka - 46* podczas liczenia spi (poprzednio 60*).

na zalmana wieje tylko lekko pentagram z karty graficznej. pasta as5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki:

wlasnie po.. pol roku posiadania dfi zabralem sie w koncu za zamontowanie zalmana na chipset :P

 

temperatura poki co super w porownaniu do starego brzeczacego coolerka - 46* podczas liczenia spi (poprzednio 60*).

na zalmana wieje tylko lekko pentagram z karty graficznej. pasta as5.

jaki zalman

ZM-NBF47

ZM-NBF47j

 

wentyl od dfi latwo zszedl co za glut tam daja na chipset jako paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zalman

ZM-NBF47

ZM-NBF47j

 

wentyl od dfi latwo zszedl co za glut tam daja na chipset jako paste

nb47j - stary poczciwy niebieski zalman.

na chipie byl jakis rozowy glut (bardziej jak klej niz pasta :P), ale prawie caly zostal na radiatorze, dosc latwo sie odkleil.

 

jestem pozytywnie zaskoczony po tej zmianie. nie dosc, ze 15* chlodniej to jeszcze passive :)

jak sie as5 wygrzeje to moze jeszcze troche spadnie temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kretfr, nawet unstable :wink: Sam bym powalczył, ale brak C'n'Q uniemożliwia...

Jak dostane mobo, to moze pożyczę bloczek na chipset i coś tam powalcze ;)

A na razie jak widać - 433MHz (chyba prowadze, ale poczekamy aż spookie zrobie FAQ i tam się ranking zrobi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat o naszej DFI troche przygasł.Dzis mialem troche czasu wiec postanowilem troche

pomeczyc mojego Athlonika. Jak widac na screenie. Vcore 1.5V, przeszedl 3D Marka05 pozniej

wlaczylem SP2004. Mysle ze ze jest w pelni stabilny. Nie wiem czy to dobry wynik ale wydaje mi sie

ze nie kazdy 3200 tyle zrobi. Chlodzenie procka to Freezer 64 + otwarta obudowa (przy zamknietej

mialem jakies 3C wiecej czyli ok 52C). Temp otoczenia ok. 23-24C (chyba wszedzie dzis tak gorąco)

do tego caly czas mialem odpalone stronki www i winampa.

 

CPU-Z Validation:

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=191869

 

Screen:

post-140846-1177771990_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z DFI Infinity NF SLI-M2

Plytanie nie bootuje powyzej HTT 240. Nie wiem w ogole o co chodzi....

Proc to Brisbane, ram 2gb A-daty 667, zasilacz Chiegtec 360-DF

A CoreTemp pokazuje mi -3 i 4 stopnie dla rdzeni...

Mnoznik obnizalem i dalej to samo... zasilacz nie wyrabia? mnoznik HT ustawiony na x3 ramy na 533

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw ręcznie timingi dla A-dat. Daj 4-5-4-12-21. Wszystkie TRFC 192, no i V jakieś 2.2V :D To moje wpełni stabilne i bezpieczne ustawienia dla ~450-460MHz :wink:

 

Twój problem to na 99% timingi... Daj procowi 1,4V :)

Edytowane przez arek1313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...