Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

@klami85: co to za ram? wszystkie kostki tej samej marki i model/seria czy wymieszane?

 

co za biosmod masz na plycie? moze wgraj oficjalny bios?

 

sprawdz co sie dzieje na 1 i na 2 wlozonych kostkach.

 

 

@sz.limak86: a sprawdzales inne ramy, najlepiej na zupelnie innych kostkach?

 

 

moze macie obaj tak podly ram, ze kontroler w procku ich nie trawi za bardzo.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam od kogo wysepic ddr2 :( Ramki sa na...elpida-6e-e (sig) i nie slyszalem, aby ktos mial z nimi problemy.

 

edit

 

Wgralem zmodowany bios '8um2d3_9'. Mialo pomoc, lecz nadal jest ten sam problem, wiec cala robota na darmo.

 

Czy da sie zmienic te 2 nieaktywne opcje i co one daja?

 

Dołączona grafika

 

Co daje ta opcja, gdyz po wlaczeniu tez nie ma roznicy?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramki mam 2x512 Goodram PRO i 2xBuffalo Select, przestawianie ich w slotach nic nie daje.

Zauważyłem, że kiedy mam przetaktowanego proca to dzielnik pamięci 400 - czyli CPUCLK/9 nie działa - a na Windsorze działa bez problemu (juz wczesniej ktoś miał podobny problem)

Teraz mam ustawione 300x9,5 1,4V memki na 716Mhz to jest stabilne, ale te memki bez problemu powinny iść więcej ale już w okolicach 800Mhz się wysypują niezależnie od ustawionego napięcia i timmingów (na windsorze smigaly > 900MHz).

więc chyba rzeczywiście z tym procem cos jest nie tak.

BIOSmod jest mojego autorstwa - bazuje na najnowszym BIOSie od DFI (odblokowuje ukryte opcje)

 

@sz.limak86 - te 2 opcje da sie zmieniać odpowiadaja za wyswietlenie ustawien timmingow podczas POSTu

co do tej ostatniej to nie wiem, tez nie zauwazylem roznicy.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton :mad:

 

Takie szopki, wywolane przez uszkodzony kontroler ram w cpu, powinny byc uznawane/uwzglednione przez gwarancje i powinni wymieniac taki cpu na nowa sztuke bez zadnego problemu. Nie placilem za cos, co ma zle dzialac...szkoda tylko ze na 'powinni' sie skonczy :mad:

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipton :mad:

 

Takie szopki, wywolane przez uszkodzony kontroler ram w cpu, powinny byc uznawane/uwzglednione przez gwarancje i powinni wymieniac taki cpu na nowa sztuke bez zadnego problemu. Nie placilem za cos, co ma zle dzialac...szkoda tylko ze na 'powinni' sie skonczy :mad:

Z jednej strony się zgadzam, ale patrząc od strony AMD to ten procek jest sprawny (a na OC gwary nie dają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest czasami, ze zamienia sie siekierke na kijek

moj przyklad:

pierwszy proc X2 3600+ Windsor kreci sie max 2.55 przy 1.525 (kicha)

sprzedalem i pojechalem do sklepu nie mieli brisbane ale, ze znajomi pozyczyli mi x2 3600 (zmiana z tego samego na ten sam :) testowalem i max 2.80 (no juz calkiem calkiem) dostali brisbane i wymienili, nowy proc masakra krecil sie do 2.5 porzy 1.5 (chyba najgorszy brisbane w Polsce)

wymienilem na x2 3800+ i jest git, 2.8 przy 1.5 (mi wystarczy)

ale ogolnie tydzien czasu testowania i wymieniania, paranoja

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze DFI dobrze pokazuja w BIOSie napiecie na procku? Bo u mnie ZAWSZE pokazuje ~2.03-2.05V (a zaraz po wejsciu jest nawet 2.4-2.5V i stopniowo spada sobie co pare setnych V wlasnie do ~2.03-2.05). Jest tak, niezaleznie czy ustawie napiecie dla procka na default czy recznie na 1.15-1.5V (zawsze pokazuje te 2.03-2.05 i wyzej na poczatku). W Windows to samo (Everest/Sandra/Speedfan/SmartGuardian). BIOS najnowszy, dzieje sie tak niezaleznie od wersji (probowalem na wszystich dzialajacych z moim prockiem). Procek to A64 Lima 3800+ (2.4GHz) 65nm. Bylo tak od nowosci - nie ze cos sie zepsulo. Wszystkie pozostale napiecia/temperatury/RPM BIOS pokazuje raczej prawidlowo - tylko V. CPU jest totalnie skopane (a moze to wina mojego ezglemplarza CPU - niestety nie mam innego procka, zeby to sprawdzic).

 

Czy moge reklamowac plyte z tego powodu? Wyglada mi to na sprzetowa usterke (uszkodzony czujnik?). Wolalbym znac _faktyczne_ V. jakie mam na CPU. Plyte i CPU mam od ponad 2 miesiecy i CPU sobie jakos dziala i sie nie przegrzewa, wiec napiecie jest RACZEJ w porzadku/w normie, tylko pokazuje bzdury wszedzie.

 

Reklamowac czy dac sobie spokoj, bo DFI tak maja (niektore)? Wg mnie nie jest to normalne - na wiele plyt mam taki przypadek po raz pierwszy (moja pierwsza DFI).

 

Prosze doradzcie, co mam z tym zrobic.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno wymieniłem mojego Windsora x2 3800 na Brisbane x2 3600 i mam malutki problem z OC. BIOS oczywiście zaktualizowałem do najnowszego. Chodzi mi o to że pamięci kręcą się wyraźnie gorzej na Brisbane (to samo napięcie i timmingi). Wcześniej śmigały na 450Mhz (900) przy 2.1V 5-5-5, 2T, a teraz przy tych timmingach i napięciu nawet przy 400Mhz (800) nie chcą.

Proc uznałem za stabilny na 300x9.5 przy 1.40V bo przechodzi SuperPI 32MB i kilka godzin Orthosa, ale tylko wtedy gdy pamięci mam ustawione na śmiesznie niskie taktowania. Jak tylko ustawie memki w okolicach 400Mhz (800) to system się wykrzacza. Nawet jak ustawie jakies wysokie timmingi. Ktoś się spotkał z czymś takim?

Pozatym zauważyłem że płytka nie bootuje na niektórych kombinacjach mnożników np. 300x9.5 jest OK, ale już 300x9 nie działa, nie zależnie od ustawionej prędkości pamięci, mnożniku HT. Jakieś sugetie?

Miałem to samo przy przechodzeniu z 90nm CPU na 65nm...

 

"Brisbane" czasami ustawia Max.Asynchrone Latency na 5 a na poprzednim CPU ta wartość była ustawiona na 6 i "przez to" pamięc gorzej się podkręca a tego timingu chyba nie ma w biosie; manulana zmiana tego ustawienia już pozwala moim pamięcią pracować z mniej więcej takimi samymi MHz jak na poprzednim CPU... :)

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich uzytkownikow DFi. Od kilku dni jestem posiadaczem tejze plytki.Ale juz widze ze nie poszaleje.Moj Brisbane prosi o pierwsze Volty juz przy Htt=235, czyli przy 2,2 niecale. Cos czuje ze bede mial "króla" o/c :mur: JAk bede mial czas to sprawdze co on "potrafi".pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdz ile wyciaga twoje DFI jesli chodzi o DFI, wtedy bedziesz mial podglad mozliwosci co do jednego i mozna "zasuwac" z nastepnym

a co do brisbane ostatnio mialem takiego, ze 2.5ghz wyciagal ale porzy 1.55V i jeszcze bylo mu malo wiec watpie, ze mnie przebijesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wartosc was pokazuje najnowszy Everest (4.0) w:

 

 

motherboard -> chipset -> south bridge -> clock generator -> hyper transport?

 

Bo u mnie 803.7 przy HTT 200 (auto) i mnozniku HT x5 (auto w biosie)? CPU-Z pokazuje ~1000. Komu wierzyc?

 

ps doradzcie cos w sprawie tego napiecia na procu (pare postow wyzej)? Mozna cos takiego zareklamowac skutecznie? Czy to jest kwestia sprzetowa (skopany czujnik? cos innego?) czy software'u? Dziwne, ze inne napiecia/temp./RPM'y poza V. procka BIOS pokazuje raczej ok (to by niby czesciowo przeczylo teorii, ze czujnik jest skopany). A moze to wina procka? Mieliscie taki przypadek?

 

ps2 na bootscreenie na ktorejs z poprzednich stron (na biosie 2006/08/09 bodajze) zauwazylem, ze pojawia sie napis "Nforce 4 Ultra" pomiedzy linijka z NVMM a wykrywaniem napedow IDE. U mnie na 2007/02/26 i 04/03 nic takiego nie mam, mimo ze mam niby Ultra (UltraII-M2). Czy w nowszych biosach usunieto ten napis czy tez u mnie cos znowu nie tak?

 

 

EDIT: pytanie do osob, ktorym padly te plyty na gwarancji lub z innego powodu musialy je reklamowac: czy w zamian dostaliscie nowki egzemplarze czy jakies uzywki/reperowane etc?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem.

Zamówiliśmy kumplowi nowego kompa.

Własnie z DFI i X2 3600+

 

I tu problem. Kiedy zaostało wszystko zamoatowane komp nie odpalal. sprawdzilem wszystko, i nic. Pojechałem do znajomego zeby sprawdzic procka. Wsadzilismy 3800+ i smiga a 3600 juz nie chcial sie odpalic nigdzie. poszedl na reklamacje wymienili.

sprawdzony dziala, podlaczamy do dfi i znowu lipa :/

nastepny padl. Ta płyta zwaliła juz 2 procki 3600+

Spotkaliscie sie juz kiedys z czyms takim??

Myslle zeby dac plyte na gwarke ale chcialem sie dowiedziec czy ktos juz sie z czyms takim spotkal.

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy ma sklep i sprawdzał je na paru komputerach. najpierw sprawdził tego drugiego 3600 u siebie. nastepnie na dfi nie odpalil, kiedy spowrotem zamatowalismy juz nie dzialał.

Zaraz sciagne bios i zobaczymy.

 

EDIT:

 

Z nowym biosem tez lipa. Dzieki za pomoc

plyta leci do reklamacji.

a drugi proc poczeka i pojdzie na reklamacje za jakis czas.

 

pozdro

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem troszeczke czasu i sie pobawilem.Procek potrafi TAK

wiecej nie chce probowac na BOXie.Na codzien jade 9x300 przy 1.45 V.Problem wystepuje przy połowkowych mnożnikach. Jezeli ustawie 9.5 x 235 to procek jest zimny nawet przy 1.55 V.Czy to jest normalne, czy cos jest zje****?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; jaka powinna być temperatura chipsetu NF4 SLI? Mam płytę DFI Infinity NF Ultra|| M2G i proca X2 3800+ Windsor 65W, standardowy coolerek DFI i w spoczynku Smart Guardian pokazuje 61* na chipsecie (sprzęt jeszcze nie kręcony) :huh: Czy to normalne? Jaką Wy macie temperaturę chipsetu na standardowym coolerku???

Edytowane przez .:Fallen Angel:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie; jaka powinna być temperatura chipsetu NF4 SLI? Mam płytę DFI Infinity NF Ultra|| M2G i proca X2 3800+ Windsor 65W, standardowy coolerek DFI i w spoczynku Smart Guardian pokazuje 61* na chipsecie (sprzęt jeszcze nie kręcony) :huh: Czy to normalne? Jaką Wy macie temperaturę chipsetu na standardowym coolerku???

61 to norma na standardowym, ja po zmianie na ZM-NB47J trzymam sie ponizej 50C

co do krecenia to nie wplywa ono na temp. mobo no chyba, ze podniesiesz napiecie na chipset (ale po co?)

jesli buda dobrze wentylowana to nawet przy mocnym OC wciaz mialem 61-62, zmiana na zalmana wymoszona halasem, to male gow.. (malo wydajne) bylo najglosniejsze w kompie

Edytowane przez chris_gd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 2 problemy:

 

1. Moja karta dźwiękowa ALC 850 dzinie się zachowuje. Mam zestaw głośników 5.1 i jak włącze w Realtek Sound Menager 6 channels to dwa frontowe mi nie działają, jak włącze 8 channels to są wykrywane, ale nie jako 2 frontowe ale boczne. Szukałem na stronie Realteke sterowników, tylko nie wiem, czy dobre ściągne, bo tam jest HD audio Driver i AC 97 audio driver, które są do tej dźwiękówki?

 

 

2. Skąd można ściągnąć tego Smart Guardian-a? Ponieważ ściągnołem ze strony DFi do NF4, jednak uruchamia się tylko okno instalatora poczym znika i koniec. Dodam, że np. Core Temp mi pokazuje w idle 3 stopnie w obu core :P. Everest natomiast delektuje mnie prędkościami fryzjera na poziomie 7500 RPM, oraz nie zmienną temperaturą 30 stopni pod obciążeniem 3-4 H w orthos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.95

 

Nie wiedziałem, że na płycie DFI dodają S.G. zaraz lookne.

 

Co do dźwięku to ściągnełem normalne AC 97, najlepsze jest to:

Mam 4 <b>Wyjścia</b>:

Zielony na głośnik przedni

Pomarańcz na centralny/sub

Czarny na Tylne

Szary na boczne.

 

Jak podłącze zielony kabel od zestawu pod szare Wyjście, to wykrywa mi prawidłowo je jako boczne. W takim podłączeniu wszystko gra, jedynie jednak wykrywane przednie są jako boczne.

 

Jak wepne zielony kabel pod zielone Wyjście(wg schematu prawidłowo) no to wtedy nie działają ani tylne ani przednie, tylko central/sub.

 

EDIT:

Dodatkowo nie działa mi dźwięk w Winamp, You tube

działa natomiast z WMP oraz w gierkach

 

O_O

 

Any Ideas, czy ta dźwiękówka w tych płytach ma jakąś wade? Jednak objawy wskazują na soft problem

O_O

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Any Ideas, czy ta dźwiękówka w tych płytach ma jakąś wade? Jednak objawy wskazują na soft problem

O_O

Tyle ci mogę pomóc ,że moja nie ma :wink: .Działa we wszystkim ,a kłopot to miałem z SB Live jak działałem na dwóch różnych zestawach RAMu jednocześnie(dwie różne pary).Kaszaniło się ciągle ale nie na integralnej...Ta chodziła ok.Ram jeden sprzedałem i SB Live wrócił do slotu.Tym razem zero kłopotów.

chris_gd ma rację -nie ten dźwięk.Myślałem, że nie na moje ucho różnica ale jednak :D .Integralna dźwiękówka to taka namiastka dość znośna ale warto zdecydowanie coś kupić.Live jest taniutki ,a różnica zdecydowana.

Wywal wszystko co się da ze sterów dźwięku i zacznij od nowa...Czasem jaja robią kodeki różne

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach boju doszedłem do takiego stanu, w Menerdzeże Efektów, jak dam na "Brak" to dźwięk działa w grach i WMP, natomiast nie działa w Winamp bądź Youtube.

 

Idziemy dalej :P

 

Jak dam na ogólny to wszędzie mam Echo O_O, jak wyłącze Toggle Voice to:

WMP i Gierki mają troche zafaszowany dźwięk, a Winamp i Youtube dział cichutko :D

 

Owe Echo, jak sam zmiejsze suwakiem, to Winamp i Youtube są cicho :wink:

 

Było robione tak:

Czyste stare stery to samo, Nowe stery to samo, Nowe stery + Codeki Kaza Lite to samo, Nowe stery + Wpis do rejestru(porada znaleziona w net) to samo Nowe stery + wpis do rejestru + Coeki kaza lite to samo <_<

 

Oczywiście jaja z głośnikami przednimi co działają jak boczne dalej są :)

 

Co do kwesti SB Live, to ja taką posiadam od starego kompa, mianowicie SB Live 5.1 Digital, tylko, że liczyłem, że po 5 latach już w takiej zintegrowanej będzie mniej komplikacji i lepsza jakość.

Edytowane przez miras19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde cos mi dfi sobie jaja ze mnie robi dzisiaj :/ a mianowicie zeby uruchomic kompa musze najpierw odlaczyc napiecia na zasilce, zrobie "uruchom ponownie" w windzie i to samo, zmienie ustawienie w biosie i zapisze, to samo... a wszystko zaczelo sie od wlozenia semprona 3k+... z windsorem i brisbane nie mialem problemow... myslalem ze to bios, to zmienilem na 08/09/2006 i... dalej to samo, z tym ze procek sie normalnie krecic zaczal (bo na polowkowych mnoznikach jaja byly).

 

wtf ?? dodam ze czasami zdazy sie jej normalnie dzialac, a wszystko co ustawiam jest stabilne, a i jak wstanie tez jest stabilna, zauwazylem tez ze jak zrobie reset to wstaje normalnie.

 

mial ktos cos podobnego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...