Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pare dni temu postanowiłem złożyć kompa na tej płycie i procku 3600+ Brisbane jednak zaraz po złożeniu zaczęłoi się dziać coś dziwnego. Po każdorazowym włączeniu komputera, przed wczytaniem się Windowsa bios informuje mnie o złym ustawieniu zegara procesora. Wystarczy jednak tylko wejść do biosu, zapisać obecna konfiguracje i uruchomić komputer ponownie by informacja ta przestała sie wyświetlać. Dzieje sie tak jednak za każdym razem gdy komputer zostanie wyłączony na dłużej niz 10min bądź odłączony od zasilania. Najwyraźniej bios cały czas sie resetuje i nie zapisuje na stałe zmian. :angry:

 

W związku z tym proszę o pomoc bo czuje sie zdezorientowany. :unsure: W necie znalazłem tylko jeden taki temat. Było w nim napisane, że zmiana biosu nic nie pomaga. Bateryjka jest sprawna bo sprawdzałem. Dana osoba która miała ten sam problem po prostu wymieniła płytę na inny model, czego ja jednak wolał bym uniknąć bo zamówiłem ja z drugiego końca polski. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na swoim dfi mialem ju 4 procki (tylko jeden Brisbane)

i praktycznie dopiero na ostatnim jest ok, sytuacja byla podobna, dluzsze odlaczenie od pradu i po wlaczeniu safe mode

na brisbane bylo najgorzej, praktytcznie co wlaczenie to info o zlym ustawieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem trzy windsory, jednego brisbane i teraz mam semprona i z nim same problemy (ostatni post na poprzedniej stronie)... safe mode na windorach nie widzialem nigdy, na brisbane tylko jak htt testowalem, a na sempie widze jak wlacze (nie wstaje), i wylacze tylko przyciskiem power na plycie, jak odetne zasilanie to jest luz.

 

i takie pytanie mam: mial ktos problemy z pamieciami na tej plycie ?? (szukajac przyczyny)

 

a i taka dziwna rzecz mam jeszcze: zrobie clear cmos, to komp mi dwa razy wstanie po ustawieniu czegos w biosie, a pozniej juz to co wyzej napisalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron 3k+ nie ma c'n'q ? jestes tego pewien?

nie chce sie tutaj sprzeczac ale dlaczego niby nie mialby nie miec Cool-a?

toc to procek jak kazdy inny

sam kiedys mialem sempka 64 na 754 i z tego co pamietam to chyba mial c'n'q co prawda nie uzywalem bo przy OC to nie ma sensu

ps. w sumie c'n'q to pierwsza rzecz jaka wylaczam w biosie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron 3k+ nie ma c'n'q ? jestes tego pewien?

Ja jestem pewien.

 

nie chce sie tutaj sprzeczac ale dlaczego niby nie mialby nie miec Cool-a?

toc to procek jak kazdy inny

Dlatego że AMD se tak wymyśliło że najbardziej budżetowy procek nie ma c'n'q poprostu

 

sam kiedys mialem sempka 64 na 754 i z tego co pamietam to chyba mial c'n'q co prawda nie uzywalem bo przy OC to nie ma sensu

ps. w sumie c'n'q to pierwsza rzecz jaka wylaczam w biosie :D

na 754 3000+ miał c'n'q ale miał też inne taktowania niż na AM2. 2500, 2600 i 2800 nie miały c'n'q.

 

co do ps. to cnq się przydaje zeby mieć odblokowany mnożnik w dół i pomaga dobrać odpowiedni dzielnik. pozatym można się pobawić w sprawdzanie max HTT dzięki temu lub stworzyć megaoszczedny i cichy zestaw ustawiając bardzo niskie taktowania z bardzo niskim napieciem.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewien.

Dlatego że AMD se tak wymyśliło że najbardziej budżetowy procek nie ma c'n'q poprostu

na 754 3000+ miał c'n'q ale miał też inne taktowania niż na AM2. 2500, 2600 i 2800 nie miały c'n'q.

 

co do ps. to cnq się przydaje zeby mieć odblokowany mnożnik w dół i pomaga dobrać odpowiedni dzielnik. pozatym można się pobawić w sprawdzanie max HTT dzięki temu lub stworzyć megaoszczedny i cichy zestaw ustawiając bardzo niskie taktowania z bardzo niskim napieciem.

Dokladnie, u mnie na codzien chodzi 1,2ghz - 0,875v. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron 3k+ nie ma c'n'q ? jestes tego pewien?

jestem :D

 

ale prawdopodobnie moge sie zalozyc, ze jakby mial cnq to by nie bylo problemow z plyta... w weekend brisbane na chwile moze dopadne to sprawdze czy to procek protestuje czy plyta ma mnie dosc, a z drugiej strony zasadze sempa do kn9 :)

Dokladnie, u mnie na codzien chodzi 1,2ghz - 0,875v. :]

u mnie narazie 1.6ghz - 1.150V, na wiecej (mniej) czasu brak bo glupia sesja sie skonczyc nie chce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI INFINITY NF SLI-M2/G i Athlona 3000+. Podkręciłem go do 220*9 i na takim ustawieniu chodzi na co dzień. Przy 235*9 już Windows nie wchodzi. Timingi na sztywno 5,5,5,14,19. Mnożnik HT na 4. Dzielnik pamięci na 663. Myślałem, że trafiłem na kompletną padaczkę:), ale ostatnio coś mnie tknęło. Ustawiłem mnożnik na 8 i HTT na 230. Zapomniałem o dzielniku pamięci i system nie zabotował, jednak potem poprawiłem błąd i z dzielnikiem 533 znowu go uruchomiłem. Bardzo się zdziwiłem , że nie zaskoczył. Po prostu nawet bez Blue Screena uruchomił się ponownie. Gdzie może leżeć wina. Pamięci raczej nie. Kontroler w procku?? Sam procek?? Czy może płytka??

 

EDIT:

I jeszcze jedno. Czasami podczas zamykania systemu przestaje on odpowiadać. Zatrzymuje się na zamyakniu systemu. Wiem tylko, że odłącza on kartę sieciową i potem zamiera.

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, własnie ostatnio odpaliłem kompa co mam w podpisie, no i kim był bym gdybym sie nie bawił w OC :P

w kazdym razaie na procku mam gwarantowane min. 3ghz to nie wazne, mam inny problem tylko nie wiem czy lezy po stronie płyty głównej czy Pamięci :/ Otóż gdy ustawie wszystko na nominalne wartości to ok działa. al jak juz zaczynam oce i zjade z dzielnikiem pamięci na 533 lub jakikolwiek inny i przy ustawienu FSB w OC pamieci mi wychodzą tez równo 800mhz ale juz nie chce sie botować system wywala blue screeny, bądź piszczy przy restarcie :/ Nie wiem czy jasno napisałem jak coś to sie poprawie :)

 

i jeszce gdzie zmierzyć, V cpu. do NA dfi lanparty było przy mostefach. ale czy tu jest tak samo ??

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to słaba sztuka jakaś, na 1.00V-1.05V powinien tyle robić ;]

sprawdzam na 1.1 teraz (mam troche wolnego). ale walic tego procka, powiedz mi lepiej czy miales takie problemy jak ja z bootem plyty...

 

...Przy 335*9 już Windows nie wchodzi. Timingi na sztywno 5,5,5,14,19. Mnożnik HT na 4...

moze HT x 3 ?? (335x4 = 1340 i protestuje... ?)

 

tak wlasnie patrze na to ht i przy dzielniku 5 (na sztywno) mam ht = 200mhz, reszta sie zgadza... hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam pecha albo jestem lama^2 :D

 

a powiedz mi ht link masz x4 czy 5 na sempie ?? (mi auto x4 wybralo, a co strona to inny opis jak semp ma...)

 

a i semp @1600mhz @ 1V przelecial pi16m, a teraz leci orthos small ffts druga godzinke ;)

 

edit.

no to jestem lama^2... ht x4 powinno byc :)

a procek 2h przelecial na luzie, sprawdzimy mniej ;) (ale to juz w innym temacie)

Edytowane przez buuren

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 225*8 na 533 też się nie uruchamia. Co to może być. Chodzi mi głównie o to, czy to nie płyta główna.

 

EDIT:

 

Czy to może być wina dodatkowych timingów?? Tych poniżej tej czwórki dal poszczególnych slotów?? One są na auto.

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc wina timingow a nie musi, u mnie timingi te o, ktorych mowisz sa potrzebne ale do przekroczenie 280htt, bez nich wiecej nie wycisne, z nimi lekko 350, teraz jade na ustawieniach jak w sygn. ale tez mam tak, ze na 8x XXX potrafi nie wstac bo cos mu pamieci wysiadaja (co dziwne ze taktowane wtedy sa nawet kolo 850 wiec nic wielkiego)

ogolnie roznie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że mam sztywno 5,5,5,14,19. Teraz spróbowałem z tymi dodatkowymi timingami i wjechałem na 235*9 (Superpi próbka 1M). Na 240 już wywalało. Spróbuję jutro z Command Rate. Jeśli nie pomoże, to zobaczę jeszcze inne timingi, które już nie mają normalnych opóźnień nanosekundowych (levele, x/64). Ale przed tym podniosę napięcie do 1,425(1,45 w biosie). Trochę miałkie te moje pamiątki:)

Edytowane przez PIOTR128

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Zmieniając na 2T dojechałem do 245 i jeszcze 250 nie testowałem, ale to nie dzisiaj:) 245 stabilne(superpi 1M i Americas Army - najbardziej procesorożerna gra jaką znam działa). Jutro zobaczę co dalej. Czy to kontroler ma takie wymaganie odnośnie 2T, czy raczej pamiątki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalił ktoś na tej płycie 4x1GB pamięci? dokupiłem sobie dwie kostki, mam w sumie 4 identyczne, a pomimo tego nie działa tak jak trzeba.

Sprawdziłem 2x1GB działa w dualu w obu kombinacjach, po włożeniu 4x1, też jest dual. Przy wykrywaniu dysków przez BIOS, na wysokoścci Primary Master IDE, pojawiają się dziwne 3-kreseczki (olałem to z początku), komp się normalnie uruchamia, ale np. wkładanie pendrive do USB niby jest wykrywany (bezpieczne usuwanie sprzętu), ale nie pokazuje się jako wolumin. Przy zamykaniu windy BSOD.

BIOS zaktualizowałem, ale nic to nie dało. Jakieś pomysły? Pamięci testowałem i są OK. Nic nie jest podkręcane. System Vista 32-bit HP (pokazuje 3,3GB, ale Everest czy CPUz - 4GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewno procek nie daje rady, zmień dzielnik na niższy.

Jeżeli to było do mnie :rolleyes: , to nic to nie daje ustawiałem na 667 i jest to samo wygląda jakby to mobo nie dawało rady, tylko dlaczego skoro ma wsparcie dla 4GB (instrukcja), a na stronie to nawet jest napisane ze do 8GB, a tu taka lipa :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalił ktoś na tej płycie 4x1GB pamięci? dokupiłem sobie dwie kostki, mam w sumie 4 identyczne, a pomimo tego nie działa tak jak trzeba.

Sprawdziłem 2x1GB działa w dualu w obu kombinacjach, po włożeniu 4x1, też jest dual. Przy wykrywaniu dysków przez BIOS, na wysokoścci Primary Master IDE, pojawiają się dziwne 3-kreseczki (olałem to z początku), komp się normalnie uruchamia, ale np. wkładanie pendrive do USB niby jest wykrywany (bezpieczne usuwanie sprzętu), ale nie pokazuje się jako wolumin. Przy zamykaniu windy BSOD.

BIOS zaktualizowałem, ale nic to nie dało. Jakieś pomysły? Pamięci testowałem i są OK. Nic nie jest podkręcane. System Vista 32-bit HP (pokazuje 3,3GB, ale Everest czy CPUz - 4GB).

Masz chyba coś nie tak z mobo u mnie 4x1gb chodzi już ponad 6mc i testowane na przynajmniej 4-5 prockach i nigdy nie było problemów.

 

"Poka" scr z alpha timing.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...