Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

To i tak cos jest zle, bo plyta w ogole nie powinna tracic ustawien :P Moja nie tracila nigdy, nie wazne czy odlaczylem kabel od pradu czy wylaczylem komputer normalnie.

Ten problem występuje w przypadku procesorów Brisbane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak cos jest zle, bo plyta w ogole nie powinna tracic ustawien :P Moja nie tracila nigdy, nie wazne czy odlaczylem kabel od pradu czy wylaczylem komputer normalnie.

Nie zawsze ale częściej z Brisbane tak jest.

 

U mnie jest tak:

 

CPU 90nm + non o/c + ram obojętnie jaki = płyta wstaje

CPU 65nm + non o/c + ram obojętnie jaki = płyta wstaje

CPU 90nm + o/c + ram Hynix = płyta wstaje

CPU 65nm + o/c + ram Hynix = płyta wstaje

CPU 90nm + o/c + ram Elpida = płyta wstaje

CPU 65nm + o/c + ram Elpida = "pikaczek mobo" sie odzywa

 

Niezależnie od biosu zawsze jest tak samo.

 

Co najdziwniejsze procek 90nm + o/c ram elpida i płyta wstaje a to samo z 65nm cpu już nie "idzie"; a znowu jak zmienię ram na hynix to płyta zawsze wstaje z 90nm cpu i 65nm... :mur:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Panowie, czy może mi ktoś wyjaśnić jak ściaga się ten cholerny radiator z chipsetu?! oO

 

Ściagnałem sobie najpierw cooler zeby łatwiej było, ale ten radiator nie chce zejsc za nic w świecie. Ma po bokach te przyciski, jak je dociskam to nic się nie dzieje, nie wiem czy te śrubki tam sie poblokowały czy co, ale nie mam w ogóle pomysłu jak to diabelstwo ściągnąć. Macie jakieś porady? Siedze teraz na lapku brata i mam płytke przed sobą.

 

EDIT: wydaje mi się że po wcisniecu tych dwóch kołeczkow po bokach radiator powinien zejść ale coś się tak nie dzieje ;/

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy może mi ktoś wyjaśnić jak ściaga się ten cholerny radiator z chipsetu?! oO

 

Ściagnałem sobie najpierw cooler zeby łatwiej było, ale ten radiator nie chce zejsc za nic w świecie. Ma po bokach te przyciski, jak je dociskam to nic się nie dzieje, nie wiem czy te śrubki tam sie poblokowały czy co, ale nie mam w ogóle pomysłu jak to diabelstwo ściągnąć. Macie jakieś porady? Siedze teraz na lapku brata i mam płytke przed sobą.

 

EDIT: wydaje mi się że po wcisniecu tych dwóch kołeczkow po bokach radiator powinien zejść ale coś się tak nie dzieje ;/

jak już wyciągniesz z Mobo te kołeczki to użyj suszarki...

Podgrzewasz radiator i delikatnie kręcisz na boki... ja zdejmowałem w ten sposób i nie było problemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja piernicze ale hardkor, wyciagnalem sobie cala plyte glowna z obudowy to wtedy jakos poszlo... wlasnie zamontowalem niebieskiego zalmana i skladam kompa od nowa.

 

Wsadzilem karte graf. dla przymiarki i nic sie nie styka z tym zalmanem, kondziorki są jedynie kilka milimetrów od chlodzenia chipsetu... uff jakos to poszlo thx za pomoc.

 

 

BTW - ten glut różowy byl masakryczny ;/ normalnie klej.

 

edit //

 

OK wszystko śmiga temp. chipsetu to 61'C czyli właściwie tak samo jak przedtem, ale jest o wiele ciszej.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

sprawiłem sobie taką płytę pod mojego Brisbana ;)

 

no ale mam parę pytań.

 

Po 1 to od razu wziąłem się za zmianę chłodzenia na tej płycie, założyłem niebieskiego zalmana i okazało się za nić w świecie nie da się włożyć karty graficznej.... jakoś ponad pół centymetra brakuje.

No to trochę przesunąłem te zaczepy od zalmana i teraz jest on tak że nie styk się z chipsetem na środku, tylko zaraz przy górnej krawędzie. Teraz szło już grafikę włożyć. No i chciałem zapytać, czy to tak może zostać ?!

\temp. wg. Everesta w spoczynku 77 stopni.

 

Następna sprawa dotyczy sterowników. Instalowałem sterowniki z CD dołączonego do zestawu i miałem trochę problemów.

Po instalacji sterowników w menadżerze urządzeń było parę pozycji :P z wykrzyknikami. Między innymi karta sieciowa, cosik z karty dźwiękowej i jakieś tam mostki... próbowałem doinstalować te sterowniki ale wyskakiwało odmowa dostępu. Dopiero po kilkakrotnym odinstalowaniu sterowników udało się to dobrze zainstalować. Miał ktoś podobne problemy ?

 

Szukałem w tym temacie podobnych przypadków, ale nic nie znalazłem, albo przeoczyłem, dlatego pytam :))

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musialem swojego zalmana troche przyciac

co do sterow to lepiej najnowsze z nvidia.com niz jakies starocie z cd

 

no ściągam już sterowniki te najnowsze i dam zaraz znać, czy teraz też będą takie cyrki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 to od razu wziąłem się za zmianę chłodzenia na tej płycie, założyłem niebieskiego zalmana i okazało się za nić w świecie nie da się włożyć karty graficznej.... jakoś ponad pół centymetra brakuje.

No to trochę przesunąłem te zaczepy od zalmana i teraz jest on tak że nie styk się z chipsetem na środku, tylko zaraz przy górnej krawędzie. Teraz szło już grafikę włożyć. No i chciałem zapytać, czy to tak może zostać ?!

\temp. wg. Everesta w spoczynku 77 stopni.

Ja swojego też przycinałem, żeby się zmieściło chłodzenie od 7900

Koniecznie daj jakiś nawiew. 77C w spoczynku do b.dużo. Podejrzewam, że chłodzenie od grafiki dodatkowo będzie Ci dmuchać na zalmana więc jak odpalisz gierkę to możesz usmażyć chipset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sterow to lepiej najnowsze z nvidia.com niz jakies starocie z cd

A czasami jeszcze lepiej z guru 3d.Na przykład na nforce2 nie mogłem "zasadzić" dysku SATA2(jako SATA oczywiście) z systemem i żadne sterowniki z NV nie pomagały.Dopiero guru ulżyło mi w niedoli.Jednak po przymiarkach nowszych sterów do mojej DFI z "kilku miejsc" zauważyłem...a takie tam niebieskie ekrany czasem.Olałem zagadnienie i bujam na "starociach z płytki" :wink: i póki co nie sprawiają kłopotu i nigdy nie sprawiały.IMO jeżeli działają i sprzęt współpracuje z mobo to nie ma co się stresować nowszymi -nie są aż tak istotne jak do kart graficznych.Co innego BIOS mobaska...Inna kwestia ,że DFIkomp nie jest podpięty do sieci więc część sterowników mi "zbywa" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak, nowe sterowniki ściągnięte i zainstalowane bez żadnego problemu. Od razu wykryło kartę sieciową i te wszystkie mostki, dźwięk też się ładnie zainstalował.

 

Co do tego zalmana to podłączyłem jakiś wentylator i temp. spadła do 55 stopni. zalmanik styka się z chłodzeniem grafiki, więc pewnie dlatego dochodziło aż do 77.. :/

 

i jeszcze jedno... z jaką prędkością pracowałaby karta graficzna na pci-e tym drugim ? 8x ? bo jakbym ją dał do tego drugiego gniazda to wszystko ładnie pasuje.

Edytowane przez William

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napewno troszkę wolniej, ale to zależy jaka to jest grafa. Jest na necie kilka takich porównań, jeżeli masz 7900, albo coś lepszego to się nie opłaca przemieniać.

 

mam 8600gt, czyli zostawiam ja w tym 1 pci-e. jutro po pracy spróbuję coś powojować z tym zalmanem.. szkoda mi go ciąć bo ładnie wygląda tak jak jest, ale jak nie będzie innego wyjścia to pójdzie pod brzeszczot...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak, nowe sterowniki ściągnięte i zainstalowane bez żadnego problemu. Od razu wykryło kartę sieciową i te wszystkie mostki, dźwięk też się ładnie zainstalował.

 

Co do tego zalmana to podłączyłem jakiś wentylator i temp. spadła do 55 stopni. zalmanik styka się z chłodzeniem grafiki, więc pewnie dlatego dochodziło aż do 77.. :/

 

i jeszcze jedno... z jaką prędkością pracowałaby karta graficzna na pci-e tym drugim ? 8x ? bo jakbym ją dał do tego drugiego gniazda to wszystko ładnie pasuje.

Drugi slot PCI-E pracuje z predkoscia x8.

 

napewno troszkę wolniej, ale to zależy jaka to jest grafa. Jest na necie kilka takich porównań, jeżeli masz 7900, albo coś lepszego to się nie opłaca przemieniać.

Tak sie sklada, ze moja karta siedzi w dolnym slocie, pracuje jako x8 (przelozylem ja wlasnie z powodu montazu zalmana na chipset) i wydajnosc jest IDENTYCZNA jak z x16, testowane 3dmarkiem/grami. Po prostu 7900 jest za slabe zeby wykorzystac cala przepustowosc PCI-E. Mozliwe, ze w przypadku mocnych kart jak 8800GTX bylaby roznica, ale z 7900 nie ma zadnej.

 

mam 8600gt, czyli zostawiam ja w tym 1 pci-e. jutro po pracy spróbuję coś powojować z tym zalmanem.. szkoda mi go ciąć bo ładnie wygląda tak jak jest, ale jak nie będzie innego wyjścia to pójdzie pod brzeszczot...

 

pozdrawiam

Lepiej przeloz karte w dolny slot (nie zapomnij o przelozeniu zworek pomiedzy slotami) a zalmana ustaw rowno po srodku chipsetu. To jest o wiele lepsze rozwiazanie niz smazenie chipsetu i ciecie zalmana.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

masz rację patrząc na te testy: KLIK

Ale kiedyś widziałem inne testy to różnice przy 7900GTX sięgały 5%

 

Ati dostaje kopa przy przejściu z x8 na x16

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

masz rację patrząc na te testy: KLIK

Ale kiedyś widziałem inne testy to różnice przy 7900GTX sięgały 5%

 

Ati dostaje kopa przy przejściu z x8 na x16

Tak, ale to test kart w SLI/CrossFire, nie pojedynczych. Jak ma sie polaczone dwie karty to wykorzystuje sie przpepustowosc w wiekszym stopniu. Poza tym, jak widac roznice i tak sa minimalne nawet w przypadku dwoch kart ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zrobiłem tak jak pisał grzesiu.

 

najpierw zrobiłem test w 3dmark03, potem przełożyłem zworki, kartę graficzną do tego drugiego gniazda pci-e, a zalmana ustawiłem na samym środku chipsetu.

 

drugi raz puściłem 3dmarka i wynik był gorszy, ale różnica wg mnie żadna. Miałem teraz o 59 punktów mniej, a temp. chipsetu po tym teście wynosiła wg everesta 68 stopni.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko w porzadku :) U mnie temperatura wynosi ~60c, ale na zalmana wieje lekko arctic 92x92.

no a ja dalej mam chyba coś nie tak z tą temp. teraz cały czas na poziomie 72 stopni... zaraz dołożę jakiś wentylator i zobaczymy do ilu stopni spadnie ta temp.

 

 

po pół godziny pracy z wentylatorem jakimś z obudowy chiefteca temp. chipsetu to... 45 stopni.

 

a jeszcze mam pytanie: jak macie ustawioną regulację obrotów wentylatora od procesora ? ja mam na auto i temp. procka to 36 stopni, a jak przez parę dni procesor był na gigabajcie :) to pokazywało ze ma 22 stopnie

Edytowane przez William

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja dalej mam chyba coś nie tak z tą temp. teraz cały czas na poziomie 72 stopni... zaraz dołożę jakiś wentylator i zobaczymy do ilu stopni spadnie ta temp.

po pół godziny pracy z wentylatorem jakimś z obudowy chiefteca temp. chipsetu to... 45 stopni.

 

a jeszcze mam pytanie: jak macie ustawioną regulację obrotów wentylatora od procesora ? ja mam na auto i temp. procka to 36 stopni, a jak przez parę dni procesor był na gigabajcie :) to pokazywało ze ma 22 stopnie

Ja mam przelaczony tryb na manual i 55%, tyle ze ja mam Freezera. Gigabyte na pewno zle pokazywal, bo jezeli mialbys 22c, to procesor mialby temperature nizsza od temperatury otoczenia co jest niemozliwe na chlodzeniu powietrzem/woda (chyba ze z lodem ;) ). 36 jest wiarygodna temperatura :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam przelaczony tryb na manual i 55%, tyle ze ja mam Freezera. Gigabyte na pewno zle pokazywal, bo jezeli mialbys 22c, to procesor mialby temperature nizsza od temperatury otoczenia co jest niemozliwe na chlodzeniu powietrzem/woda (chyba ze z lodem ;) ). 36 jest wiarygodna temperatura :)

 

no tak te 22 stopnie to za różowo by było, a ja jakoś nie wpadłem na to że to gigabjt mnie w konia robi :D

 

Też mam freezera, ale zostawiłem te ustawienia na auto i w spoczynku wentylator kręci się prędkością ~700 rpm ;)

 

 

Co jeszcze mnie nie pokoi to, gdy włączę komputer zdarza się, że mam bios sie sam kasuje i pisze ze są załadowane ustawienia te domyślne safe, że podkręcanie procesora się nie udało i takie tam... a ja jeszcze sie nie zabierałem za OC :]

 

czemu się tak robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką ma już przypadłość ta płytka przy procesorach opartych na rdzeniu Brisbane :) Musisz się po prostu przyzwyczaić :P ja też tak mam i jakoś z tym żyje chociaż przyznam że mnie denerwuje ;)

 

U mnie na chipsecie też siedzi niebieski Zalman i temperatura to 52 stopnie w stresie więc chyba ok ?

Edytowane przez AlienMks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak te 22 stopnie to za różowo by było, a ja jakoś nie wpadłem na to że to gigabjt mnie w konia robi :D

 

Też mam freezera, ale zostawiłem te ustawienia na auto i w spoczynku wentylator kręci się prędkością ~700 rpm ;)

Co jeszcze mnie nie pokoi to, gdy włączę komputer zdarza się, że mam bios sie sam kasuje i pisze ze są załadowane ustawienia te domyślne safe, że podkręcanie procesora się nie udało i takie tam... a ja jeszcze sie nie zabierałem za OC :]

 

czemu się tak robi ?

Zajrzyj chociaż 2 strony wstecz... co chwilę ktoś się o to pyta...

Wgraj najnowszy BIOS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj chociaż 2 strony wstecz... co chwilę ktoś się o to pyta...

Wgraj najnowszy BIOS!

Wgranie najnowszego biosu mi na przykład nie pomogło, problem jak był tak i jest.

 

Poza tym pytanko: Też macie 2 połączenia sieciowe: połączenie lokalne i połączenie 1394?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgranie najnowszego biosu mi na przykład nie pomogło, problem jak był tak i jest.

Więc w Twoim przypadku problem leży gdzie indziej! Testowałem w sumie 8 tych płyt i za każdym razem nowy BIOS pomagał!

 

Poza tym pytanko: Też macie 2 połączenia sieciowe: połączenie lokalne i połączenie 1394?

Tak!

połączenie 1394 - to inaczej FIREWIRE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...