Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak obiecałem:

 

post-143195-1188129765_thumb.jpgpost-143195-1188129735_thumb.jpg

post-143195-1188129829_thumb.jpgpost-143195-1188129955_thumb.jpg

 

Zdjęcia bardzo słabe, ponieważ komputer leży w bardzo "zacienionym" miejscu. Jak będę go rozbierał w celu przylutowania kilku kabli, to porobie dokładniejsze foty :wink:

Edytowane przez kretfr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za bios? bo boję się trochę instalować, oficjalny(jak tak to który) czy nie?

Tu jest wszystko opisane: KLIK

Podobno niektórym się coś tam wiesza, ale testowany był na 8 płytach i działa.

 

Niedługo nowa wersja! :lol2:

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj dostalem plyte dfi infinity sli...

i mam problem, nie chce mi sie botowac, po wlaczeniu zasilania miga caly czas dioda power i nic sie nie dzieje, zero dzwiekow, totalnie nic

co to moze byc?

 

w plycie siedzi semp 3,2, kostka apacer 512mb, gf7300gt, szef 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj dostalem plyte dfi infinity sli...

i mam problem, nie chce mi sie botowac, po wlaczeniu zasilania miga caly czas dioda power i nic sie nie dzieje, zero dzwiekow, totalnie nic

co to moze byc?

 

w plycie siedzi semp 3,2, kostka apacer 512mb, gf7300gt, szef 450

Chodzi o tą diodę na płycie czy w obudowie?

Jak na płycie to sprawdź czy popiełeś zasilanie? złącza 24 i 4 pinowe?

A jak obudowa to sprawdź czy ram dociśniety, kiedyś właśnie mi komp nie wstawał jak źle ram wsadziłem. Poza tym clear cmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 kompy jadą na tym BIOSIE: Problem nie występuje

KLIK

wgrałem ten bios i wszystko jest już w porządku!

 

Dzięki @klami85!

 

Teraz tylko brać się za OC, ale to jak będzie więcej czasu, jak osiągnę coś ciekawego to się pochwalę

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ten BIOS nie pomaga;/ po pierwszym wgraniu w ogóle nie dało się wejść do BIOSu, po drugim można już wejść, ale i tak problem nie został rozwiązany. Spróbuje jeszcze wyczyścić bios zworką na płycie, poustawiam wszystko i zobaczę czy jutro rano wstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi ten BIOS nie pomaga;/ po pierwszym wgraniu w ogóle nie dało się wejść do BIOSu, po drugim można już wejść, ale i tak problem nie został rozwiązany. Spróbuje jeszcze wyczyścić bios zworką na płycie, poustawiam wszystko i zobaczę czy jutro rano wstanie.

Ten Bios nie miał na celu leczenia dolegliwości startowych z Brisbanem, wszystkie modyfikacje zostały wcześniej opisane, jeżeli ten Bios Ci nie pomógł to oficjalny też tego nie zrobi, bo oba zachowują się tak samo. Widocznie musisz szukać rozwiązania gdzie indziej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klami85 ja też mam ten problem że nie mogę wejść do biosu. No ale problem ze startem Brisbane rozwiązany i jest ok. A proc odpala i tak już po OC więc do biosu nie muszę zaglądać. No cóż czekam na kolejną wersje Twojego zmodyfikowanego biosu. Klami dało by się jakoś pozmieniać dzielniki pamięci ? Np zamiast 667 to 600 ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem nową DFI kurierem po ponad miesiącu czekania :/ krótko mówiąc żebym nie zadzwonił i nie zeba!@#$ł to dalej by mnie mieli w [gluteus maximus] chodzi mi o sklep ARCHE. ALe najważniejsze ze narazie wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klami85 ja też mam ten problem że nie mogę wejść do biosu. No ale problem ze startem Brisbane rozwiązany i jest ok. A proc odpala i tak już po OC więc do biosu nie muszę zaglądać. No cóż czekam na kolejną wersje Twojego zmodyfikowanego biosu. Klami dało by się jakoś pozmieniać dzielniki pamięci ? Np zamiast 667 to 600 ? Pozdrawiam

Teoretycznie można dodać takie dzielniki jakie są w LP, ale ja nie potrafię :mur:

Nowa wersja już jest, ale jeszcze nie testowana. Dzięki pomocy luk1999 będzie możliwa zmiana timmingu MAL (mam nadzieję)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klami ale jak by się dało z tymi dzielnikami to byłaby to fajna opcja. Wtedy można by lepsze OC zastosować. Ja np mam taką jazdę z moim ramem.

Kiedy chcę podkręcić procka tak troszkę na 3Ghz ;p mam mnożnik 10,5 więc daje fsb 290 Mhz. Ram puszczam z dzielnika 400 i wtedy działa ona z prędkością niewiele większą niż 500 Mhz więc mało icon_sad2.gif Kiedy ustawiam z dzielnika 533 to ustawia się 759 Mhz podnoszę napięcie na 2,1 i nic. Natomiast kiedy puszczę ram z 667 i podbije fsb do 250 Mhz to lecą stabilnie na 750 Mhz bez podnoszenia napięcia. O co chodzi że nie chcą pójść na te 759 Mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic nie dało hary :( co można jeszcze zrobić ?

Jeśli chodzi o ten bios co ustawia sztywno MAL to który to ?

 

Któryś z tych! - KLIK

Ale z moich doświadczeń wynika, że nie chodzi tu to timmingi MAL, tylko jest to kolejny BUG produkcji DFI, na tym dzielniku pamięci Ci się nie uruchomią nawet na niskim taktowaniu. Czytałem o tym na którymś zagranicznym forum

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już zmieniać dzielnik i na x10 i x9,5 niestety nic to nie daje. Ten bios też niczego nowego nie wniósł chociaż jest teraz coś takiego że płyta odpala i nie piszczy lecz zaraz się resetuje. Może w końcu coś z tego będzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem nową DFI kurierem po ponad miesiącu czekania :/ krótko mówiąc żebym nie zadzwonił i nie zeba!@#$ł to dalej by mnie mieli w [gluteus maximus] chodzi mi o sklep ARCHE. ALe najważniejsze ze narazie wszystko działa :)

:lol: ja na allegro zamówiłem w piątek, wczoraj wysłana, dziś już jest B) ale co mi po tym jak na proca i ram czekam <_<

 

Co do zdejmowania wyjca to opisywaliście jakieś problemy nie wiadomo skąd :P Przecież jakoś bardziej niż inne to on nie jest przyczepiony, ot normalnie, chyba nigdy nie mieliście dfi albo nie zmienialiście chłodzenia na jakimkolwiek chipsecie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: ja na allegro zamówiłem w piątek, wczoraj wysłana, dziś już jest B) ale co mi po tym jak na proca i ram czekam <_<

 

Co do zdejmowania wyjca to opisywaliście jakieś problemy nie wiadomo skąd :P Przecież jakoś bardziej niż inne to on nie jest przyczepiony, ot normalnie, chyba nigdy nie mieliście dfi albo nie zmienialiście chłodzenia na jakimkolwiek chipsecie :blink:

Może ktoś wymieniał pierwszy raz - dlatego mają problemy...

nie chcę się czepiać, ale co to wnosi do dyskusji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wymieniał pierwszy raz - dlatego mają problemy...

nie chcę się czepiać, ale co to wnosi do dyskusji?

Ktoś wyżej napisał, że miesiąc szła z Arche, to napisałem ile moja szła-imo tematu płyty się trzymam...

 

Co do chłodzenia to po prostu zrobiłem podsumowanie, bo przez te wszystkie strony topicu co chwile ktoś opisuje swoje "ekstremalne" wrażenia, ze zdejmowania chłodzenia, a nic nie wnosi to do dyskusji i tylko rozwala temat <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo dziwny problem z tą mobo.

 

Mam x2 3800+ Windsor F3 i OCZ Platinum Alpha + M2/G, ustawiam timingi, jadę do góry z HTT, na dzileniku 5 (800) wsyztsko jest w porządku (ale co z tego, jeśli cep może więcej), ustawiam dzielnik 667 i na 250 już nie wstaje. Proc ma wtedy 2500, pamięci 833. Próbowałem już chyba wszystkie ustawienia timingów i nic! napięcie na pamięci 2.5V. Wszystko pięknie na 800 na 667 już nie. Próbowałem już każdy możliwy bios. Coś radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam bardzo dziwny problem z tą mobo.

 

Mam x2 3800+ Windsor F3 i OCZ Platinum Alpha + M2/G, ustawiam timingi, jadę do góry z HTT, na dzileniku 5 (800) wsyztsko jest w porządku (ale co z tego, jeśli cep może więcej), ustawiam dzielnik 667 i na 250 już nie wstaje. Proc ma wtedy 2500, pamięci 833. Próbowałem już chyba wszystkie ustawienia timingów i nic! napięcie na pamięci 2.5V. Wszystko pięknie na 800 na 667 już nie. Próbowałem już każdy możliwy bios. Coś radzicie?

Tak napisz do DFI, żeby wreszcie wydali w 100% sprawny BIOS

Tu też o tym piszą: KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakis bios który umożliwia więcej ustawień dziellnika niz 400/533/667/800? to troche ogranicza mi możliwości OC. U mnie tez jest problem z dzielnikami nizszymi niz 800. Na 800 wszystko śmiga elegancko a jak chce się obniżyć mnożnik w celu podkręcenia procka to pamięć na takich samych taktach już nie wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...