Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Tak napisz do DFI, żeby wreszcie wydali w 100% sprawny BIOS

Inna propozycja? DFI nie moje i niedługoę będę musiał ją odddać ;]

 

BTW z kloc-geja robię 3GHz, ale nie zawsze.. zalezy od hm... nie wiem od czego, może uruchomienia windy. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy Scythe Ninja , bądź Infinity

Czy mocno sie wykrzywia pcb płyty od cieżaru radiatora ?? , i czy bezpieczne jest mocowanie Infinity na tej płycie , czy od długotrwałego nacisku płycie nic sie nie stanie ??

myślałem o kupieniu Infinity i zalożeniu 2 albo 3 wentylatorów , a to by ważyło ok 1kg.

Będę wdzięczny za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, zresztą jak ma się wykrzywić? Leży na podłodze to jej nie wgniecie, a jak przymocowany do budy to też jej raczej nie wygnie :D

No właśnie, ale czy z czasem kiedy płyta będzie normalnie w pionie , a infinity poziomo do podłogi, to nie będą występowały jakieś naprężenia pcb na płycie , bo wkońcu mocowanie jest tylko do koszyka na cooler , a żadnej blachy z drugiej strony płyty chyba nie ma :?.

 

Swoją drogą ciekawi mnie wydajność infinity z dwoma wentylami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ale czy z czasem kiedy płyta będzie normalnie w pionie , a infinity poziomo do podłogi, to nie będą występowały jakieś naprężenia pcb na płycie , bo wkońcu mocowanie jest tylko do koszyka na cooler , a żadnej blachy z drugiej strony płyty chyba nie ma :?.

Oczywiście naprężenia będą i da się je wyliczyć w przybliżeniu... (takie zagadnienie z wytrzymałości materiałów) :lol2:

ale ludzie projektujący PCB napewno wzięli pod uwagę możliwość instalacji takiego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie jakie miałem problemy z tą płytą. Mój model był bardzo czuły na naprężenia mechaniczne. Wystarczyło mocniej śrubki dokręcić i już system nie wstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie jakie miałem problemy z tą płytą. Mój model był bardzo czuły na naprężenia mechaniczne. Wystarczyło mocniej śrubki dokręcić i już system nie wstawał.

Czyli jutro czeka mnie kolejna przesiadka.. na boxa tym razem - może przez scythe'a mobo [gluteus maximus] daje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od razu mowie ze sprzed jak w podpisie... mam nietypowy problem i wydaje mi sie że winowajcą jest MOBO lub zle ustawienia biosu. Otóż podczas ładowania windy czasem sie wiesza kompa, z dysku niby czyta, światełko szybko i w takich samych odstepach czasowych mruga... Przełączenie dysku na SATA 1 czy 2 nie pomaga, tak samo podmiana zasiłki na Tagana 420, zmiana tasiemki... dysk sprawdzony na innym kompie- wszystko OK, jeśli sie windows załaduje dysk działa OK... Może ktoś wie o co chodzi? Może być to wina nienajnowszego BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a mnie działała ta płyta 30 sekund od złożenia kompa. Po załadowaniu się systemu komp zgasł i już nie wstał. Wiatraki nie pracują, HDD też - zimna płyta. Po dwóch godzinach od odtrzymania przesyłki płyta jechała spowrotem na serwis :mur: Pierwszy raz spotykam tak cienką płytę wykonanie słabiutkie w porównaniu do innych producentów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od razu mowie ze sprzed jak w podpisie... mam nietypowy problem i wydaje mi sie że winowajcą jest MOBO lub zle ustawienia biosu. Otóż podczas ładowania windy czasem sie wiesza kompa, z dysku niby czyta, światełko szybko i w takich samych odstepach czasowych mruga... Przełączenie dysku na SATA 1 czy 2 nie pomaga, tak samo podmiana zasiłki na Tagana 420, zmiana tasiemki... dysk sprawdzony na innym kompie- wszystko OK, jeśli sie windows załaduje dysk działa OK... Może ktoś wie o co chodzi? Może być to wina nienajnowszego BIOSu?

 

A czy w przypadku normalnego użytkowania problem też występuje?

Jeżeli tak to jak sam napisałeś przyczyną mogą być złe ustawienia BIOSu - ustaw proca na STOCK, luźniejsze timmingi, sprawdź temperaturki i zobacz czy problem w dalszym ciągu występuje.

 

Jeżeli to dzieje się tak tylko podczas ładowania windy, a jesteś pewny, że podkręcony sprzęt jest stabilny to podpowiem, że windowsa czasem trzeba przeinstalować, a zwiechy mogą wynikać np. z bałaganu w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda po formacie powiedzmy 3x sie normalnie włączy i potem dalej to samo. wszystko ustawione na stock- problem nie ustępuje. temp proc- koło 25 stopni idle (35 na rdzeniu) procek teraz chodzi na stałe 230*10 stock V temp chipsetu koło 50 stopni. ale jak wlaczam kompa powiedzmy po kilkugodzinnej przerwie, jest na pewno zimniejszy. 52 to max, nigdy nie widziałem więcej. W czasie normalnego uzytkowania problemu nie ma, tylko podczas ładowania, nie przeszkada to kiedy cos robie pod windowsem, ale delikatnie mowiac denerwuje mnie resetowanie kompa po 5 razy zanim sie wlaczy kiedy wroce po ciezkim dniu ze szkoly... Aha. Dysk ATA (WD 40GB) chodzi OK, wiadomo wojny jest ale takich problemów nie ma; jednak wolałbym aby ten dysk na SATA działał w 100% może jeszcze jakieś podpowiedzi? z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz spotykam tak cienką płytę wykonanie słabiutkie w porównaniu do innych producentów...

Nie cienka płyta tylko pech. Z każdą płytą każdego producenta to może się zdarzyć, nie ma bezawaryjnego sprzętu.

 

Verter, aktualizowałeś bios?

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winda po formacie powiedzmy 3x sie normalnie włączy i potem dalej to samo. wszystko ustawione na stock- problem nie ustępuje. temp proc- koło 25 stopni idle (35 na rdzeniu) procek teraz chodzi na stałe 230*10 stock V temp chipsetu koło 50 stopni. ale jak wlaczam kompa powiedzmy po kilkugodzinnej przerwie, jest na pewno zimniejszy. 52 to max, nigdy nie widziałem więcej. W czasie normalnego uzytkowania problemu nie ma, tylko podczas ładowania, nie przeszkada to kiedy cos robie pod windowsem, ale delikatnie mowiac denerwuje mnie resetowanie kompa po 5 razy zanim sie wlaczy kiedy wroce po ciezkim dniu ze szkoly... Aha. Dysk ATA (WD 40GB) chodzi OK, wiadomo wojny jest ale takich problemów nie ma; jednak wolałbym aby ten dysk na SATA działał w 100% może jeszcze jakieś podpowiedzi? z gory dzieki.

odinstaluj sterowniki nvidia ide sw i wszystko będzie działać jak należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosu nie aktualizowałem

@mostasz- ok sprawdzę

 

Edit: Takie wywalenie sterowników nic nie dało (nie wiem czy tak do końca są wywalone :P) W sobotę albo w niedziele zrobię formata i po wszystkim napisze czy brak tych sterów pomaga.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Wyszły już sterowniki do karty sieciowej w tej płycie? Ktos opisywał wcześniej, że w najnowszym biosie coś zmienili z tym urządzeniem, i nie ma do sieciówki sterów?

 

Nie chce mi się znowu bude rozkręcać i wkładać zewnętrznej, a chciałbym wgrać ten nowy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam procka AMD AthlonX2 4000+ 65 nm i nie wiem co już zrobić. Szlag mnie trafia. Przeszukałem całe forum odnośnie problemów ze stabilnością płyty i wszelkie porady które znalazłem nie pomagają. Nawet na default pojawia mi się znajoma informacja o przetaktowaniu konmputera i potrzebie zmian w biosie lub uruchamienia kompka w ustawieniach standardowych. Wymieniać płytę na inną? Miałem wcześniej DFI i była stabilna jak skała - dlatego wybrałem ten model i wielkie D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam taki problem

procesor brisbane 4000+, płyta infinity nf4 sli, pamięć 2x1GB 800 OCZ Special OPS. Czasami, ok raz na 10 - 20 uruchomień pojawia mi się przy procedurze post komunikat że omputer został przetaktowany i płyta ustawiła wartości domyślne i trzeba wcisnąć f1 żeby kontynuować lub wejść do biosu. Co ciekawsze komputer nie jest wogóle podkręcony - jak go kręciłem to 2700 Mhz przy niewielim zwiększeniu napięcia cpu stabilnie. W czasie gdy pojawia się wyżej wymieniony komunikat szybkość prcesora jest podawana w post jako 2037 Mhz - w biosie tak samo, szyna fsb 200, reszta na auto, jeżeli ustawię fsb na 201 i zaraz z powrotem na 200 to jest dobrze (2100 Mhz). Co może być nie tak - nie jest to wina baterii bo zegar się nie przestawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostasz- ty mi pomogles z tym wczytywaniem windy, wiec ja sproboje pomoc Tobie:) jak chyba każdy wie ta płytka zaniża napięcia CPU. ja jak mam ustawione 1,4V w biosie to miernikiem sprawdzone- 1,35, wiec sproboj dodac 0,025V na proca. ja kiedy podkreconego miałem swojego do 2610 to musiałem dać 1,575 i wszystko full stable, a ww problem wystepował. dałem mu do 1,6 i bylo ok, chociarz powiedzmy raz na tydzien zdarzało sie ze htt (fsb) wracało do def wartości. Ale jeśli ktos wie na 100% co się dzieje to proszę napisac, ja tylko sugeruje:)

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge wejść do BIOSu po restarcie dopiero jak wyłącze kompa i włącze czy ktoś ma taki problem? Mam najnowszy BIOS co ciekawe everest wyświetla, że to BIOS nie na sprzedaż wersja rozwojowa :blink: Bios oczywiście ze strony producenta :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stanadratowych ustawianiach też ?? ja tak miałem tylko gdy podkręcałem ale to było na starym biose

Na standardowych ustawieniach. To już druga płyta, pierwsza padła po 30sek tydzień temu :mur: mam nadzieje, że ta chociaż się nie spali nawet jeszcze nie zdążyłem poznać funkcjonalności biosu a co dopiero podkręcać :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostasz jaką masz wersję BIOS?

U mnie takie objawy ustąpiły po wgraniu nowszego BIOSu...

 

--------[ BIOS ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Właściwości BIOS'u:

Typ BIOS'u Award

Typ BIOS'u Award Phoenix - Award WorkstationBIOS v6.00PG

Informacja z BIOS'u Award (8UM2D403) evaluateUATION ROM - NOT FOR SALE

Data BIOS'u systemowego 04/03/07

Data BIOS'u wideo 01/01/01

 

Producent BIOS'u:

Nazwa firmy Phoenix Technologies Ltd.

Informacje o produkcie http://www.phoenix.com/en/products/default.htm

Uaktualnienia BIOS'u http://www.esupport.com/biosagent/index.cfm?refererid=40

 

Problemy i Sugestie:

Sugestia Are you looking for a BIOS Upgrade? Contact eSupport Today!

Sugestia BIOS wideo jest starszy niż dwa lata. Uaktualnij go jeżeli trzeba.

 

bios wgrało esc - nawet nie miałem pojęcia, że taki stary bios obsługiwał brisbane - a proc się na nim kręci dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...