Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

No w koncu HDD LED dziala :D Buehe jest w komputroniku ale tylko w cenniku a nigdy jej nie kupisz bo nigdy im sie nie uda jej sprowadzic :P cos o tym wiem...pamieci tam mialem wziac, a dostawa miala byc 21 a przesuwaja ja ciagle i jakbym mial tam czekac to bym do tej pory kompa nie zlozyl !

Zmierzylem tego wiatroka. Ma wymiary 4x4cm !!! szukajcie teraz czegos cichszego :D

A pamieci super sie sprawuja, chodza na 2.2V na 800MHz 4-4-4-12 ale musze zmnijeszyc im napiecie na 2.1V bo troche za wysokie to obecne i szkoda mi ich tak katowac :D

I zaraz dodam fotki zalutowanej dziury :D

Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujec ie jak konie pod góre z tym wentylkiem chipsetu... Nie ma cichszego 4x4, one wszystkie sa z zalozenia głośne jak suszarki...

 

Zalm niebieski + wentyl 8x8 @ 5V jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa zdjecia mojej plytki a w niej ... zalepiony otwor :/

zdjecie1 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/16534960b81b3a84.html

zdjecie2 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/15ad6dbcba1a6d8f.html

A to co tak nam ciagle brzeczy (chociaz mi nie bo w sumie freezer na 800obr. go zaglusza wiec mi nie przeszkadza ten brzeczyk) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a88d138230efb0b.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinujec ie jak konie pod góre z tym wentylkiem chipsetu... Nie ma cichszego 4x4, one wszystkie sa z zalozenia głośne jak suszarki...

 

Zalm niebieski + wentyl 8x8 @ 5V jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Imho nie do konca. Zawsze mozna zamontowac ten radiatorek Pentagrama + wentylka 40 mm na niskim napieciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta pojawila sie tez w cenniku apollo, ale podobnie jak w komputroniku nie jest dostepna.

zreszta cena mnie zabila :P 389zl

 

kiecha: no lol, miales zmierzyc rozstaw kolkow :P zreszta i tak pewnie ma 55mm, wiec powtorze sie i zaproponuje Evercoola :P

pare opinii z tematu o alternatywnym chlodzeniu dfi :P

 

jak komus malo to niech poszuka jeszcze na dfi street, tam tez polecaja.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem, ale mi ten nowy duzy zalman nie chcial wejsc przez jakis dziwny rozstaw nozek... cos tam za krotkie bylo... niby jak sie pokombinowalo z ustawieniem tych zaczepow to dalo sie to zamontowac, ale wowczas nie przykrywalo calego chipu:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem, ale mi ten nowy duzy zalman nie chcial wejsc przez jakis dziwny rozstaw nozek... cos tam za krotkie bylo... niby jak sie pokombinowalo z ustawieniem tych zaczepow to dalo sie to zamontowac, ale wowczas nie przykrywalo calego chipu:(

o_O. Wazne, zeby stykał się z "rdzeniem" chipsetu, reszta moze byc odsłonięta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No płytka has arrived, procek też i arctic freezer 64 pro teraz czekam na a-daty 667, dysk i monitor - może jeszcze dzisiaj do mnie się pokwapią, swoją drogą strasznie drogi koszt dostawy w tym morele.net 20 zł za przepłatą a 30 odbiór.

Mam nadzieje, że wszystko oka, homzik jak to przebiegało u ciebie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież na chipsecie zmieści Ci się spokojnie niebieski zalman albo ten wentylek Akasy. Galaxy 7600GS nie są długie więc na chipset Ci coś wejdzi

ehh dzieki ze mnie uswiadomiles :] nie chodzi o grafe tylko o rozstaw kołkow mocujacych chlodzenie na chipset... czy ktos juz probowal zmienic ?? czy nadal w tej sprawie nic sie nie ruszylo ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote jade po to DFI i Galaxy 7600GS na giełdę i od razu kupię niebieskiego Zalmana.

 

A próbował ktoś wymieniać pastę na chipsecie? Może to ona powoduje takie wysokie temperatury? Wiadomo że często rdzenie chipsetów przesmarowane są 'niby-pastą' przypominającą białą maź. Hehe kiedyś u mnie na nForcie 2 Ultra na płycie Gigabyte'a nie było wcale pasty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ogólnie to max temp chipsetu może być 90 stopni więc nie chce mi się kombinować ze zmianą chłodzenia, miałem już brać zalmana ale stwierdziłem że za dużo zachodu z tym wszystkim, no chyba że temperaturka zacznie być powyżej 80 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, jakie pamieci bardziej warto kupic do tej MoBo:

 

GoodRamPro 800MHz

A-Data Vitesta 667MHz

 

(beda dzialac z Orleansem 3000-3500+)

 

Grzesiu, jesli moge zapytac, dlaczego wybrales GRPro a nie Vitesty - wybor czy przypadek?

Roznica w cenie za 1x1024 to na dzien dzisiejszy ponad 100zl na korzysc A-Daty.

 

Ps. To moj pierwszy post tutaj, dlatego chcialbym wszystkich serdecznie powitac :grin:

Edytowane przez Xeper1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie, jakie pamieci bardziej warto kupic do tej MoBo:

 

GoodRamPro 800MHz

A-Data Vitesta 667MHz

 

(beda dzialac z Orleansem 3000-3500+)

 

Grzesiu, jesli moge zapytac, dlaczego wybrales GRPro a nie Vitesty - wybor czy przypadek?

Roznica w cenie za 1x1024 to na dzien dzisiejszy ponad 100zl na korzysc A-Daty.

 

Ps. To moj pierwszy post tutaj, dlatego chcialbym wszystkich serdecznie powitac :grin:

GoodRAM PRO = kości MICRON D9 = MEGA O/C, tak na szybko poszły na 800-3-3-3-5-13-2T

 

A data Vitesta = kosci elpida, srednie o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoodRAM PRO = kości MICRON D9 = MEGA O/C, tak na szybko poszły na 800-3-3-3-5-13-2T

 

A data Vitesta = kosci elpida, srednie o/c.

Dzieki za odpowiedz :)

Pamietam, ze po zawodzie na GR 667 planowales zakup Vitesty, ale w koncu stanelo na GRPro.

Czyli rozumiem, ze IYO warto doplacic roznice i kupic GRPro?

 

Aha, kosci 1024 tez sa MD9, prawda?

 

Pozdrawiam

Xeper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Pamietam, ze po zawodzie na GR 667 planowales zakup Vitesty, ale w koncu stanelo na GRPro.

Czyli rozumiem, ze IYO warto doplacic roznice i kupic GRPro?

 

Aha, kosci 1024 tez sa MD9, prawda?

 

Pozdrawiam

Xeper

 

Pózniej stwierdziłem ze kupie raz, a porządnie, i nie żałuje mojego zakupu. Z tego co mi wiadomo to 1024mb tez są na D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...