Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim. Mam mega problem i mam nadzieje ze mi pomozecie.

CHodzi o to ze nie wiem na ktore mobo sie zdecydowac (wiem ze nie te temat ale tu chyba bedzie profesjonalniej) mysle miedzy dfiinfinity ultra a foxcconem N570SM2AA-8EKRS2H . Ja osobiscie jestem za tym drugim bo nie jestem maniakiem oc i bedzie to wspolpacowało z athlonem x2 4000. Z drugiej strony te 3 ghz chciałby miec wiec boje sie ze mobo moze sie zatrzymac.

Za wszelkie odp z gory thx.

To nie wiem w czym problem weź tą tańszą / tą która ma lepsze/przydatniejsze dla ciebie wyposażenie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa na auto wszystko (wentyl z proca i nawiew na chipset)... zainstaluj i wlacz smart guardian i zobaczysz tam jak sie obroty zmieniają.. no chyba ze masz juz w nim ustawione na sztywno predkosci wentylow to nie beda sie zmieniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ustawienie predkosci coolerow w biosie na Auto napewno dziala? bo owszem jest kozacka cisza ale po zapuszczeniu orthosa nie widze zeby wentylatory przyspieszaly a temperatura rosnie.

Auto w biosie nie reguluje obrotów tylko ustawia je na sztywno.

 

u mnie działa na auto wszystko (wentyl z proca i nawiew na chipset)... zainstaluj i wlacz smart guardian i zobaczysz tam jak sie obroty zmieniają..

Tylko że to SG wtedy zmienia, nie bios :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem w czym problem weź tą tańszą / tą która ma lepsze/przydatniejsze dla ciebie wyposażenie :P

z tym ze fox mavcore do 1.55v a dfi znacznie wiecej, a ze nie wiem jakiego proca dostane to pojawia sie problem. A wypsazenie w foxie jest znacznie lepsze.

BTW. jak srednio kreca sie x2 4000 ? jesli wiecie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na auto regulują sie obroty, a teraz nie mam zainstalowanego smart guardiana. na procku jak przyloze reke do wentyla to czuje roznice (wieksza czestotliwośc uderzania w moj palec kiedy proc jest cieplejszy :) ) przykładowo kiedy włącze kompa to wantyl ktory wieje po chipsecie nie kreci sie, dopiero jak sie troche nagrzeje.. patrzac w biosie chyba koło 40 stopni rusza i w miare wzrostu temp przyspiesza....

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym się podzielić kilkoma wnioskami.

 

Może niektórzy pamiętają jak narzekałem na moją płytę główną bo zachowywała się gorzej od gigashita - ciągle informacja o przetaktowaniu procesora nawet w sytuacji kiedy bios był ustawiony na default.

Trwało to do momentu, gdy zmieniłem procesor z Dual Core 4000+ na Dual Core 4400+.

 

I tu stała się rzecz dziwna - jakby nie ten komputer - już nie ma ciągłego wciskania F1, kompek podnosi się bez problemu - po prostu tak jak ma normalnie być. Czy ktoś z was zauważył podobną zależność? Jak macie problemy z podnoszeniem się płyty to jaki procek macie w kompku? Możliwe jest, że procki 4000+ mają coś schrzanione z kontrolerem pamięci i stąd te problemy?

 

Mój procek "ożeniłem" szwagrowi :). Składałem mu kompka na gigashicie - miało być tanio. Zauważyłem że pomimo tego że płyta podnosi się za każdym razem to nieraz podczas startu dziwnie zapiszczy.

 

OK to wszystko czekam na opinię :)

Edytowane przez djs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po przejściu z jednojajowna (orleans 3200+) na to co w podpisie też zauważam od czasu do czasu resety bisu.. w sensie samo HTT. dzieje sie to powiedzmy raz na tydzień i nie jest dla mnie uciążliwe. co do 4000+ to sie nie wypowiadam bo nie miałem styczności.

 

BTW ożeniłem nie "orzeniłem" :D rzuca się w oczy jak jest w cudzysłowie.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko dodać, że po przejrzeniu kilkudziesięciu stron w tym wątku, udało mi się uzyskać taki wynik jak w podpisie. Bios mi się nie resetuje - chyba że przekroczę 2900 - (wgrałem najnowszy oficjalny bios ze strony DFI), Orthos 4h stabilnie bez błędów (więcej mi się nie chce, bo trochę szkoda czasu).

Temperatury według SM to:

dla procka średnio 38 (w stresie - oczywiście jeden rdzeń przekracza 40, a drugi potrafi mieć tylko ponad 20)

Chipset - 54-58 (wyżej nie idzie, chłodzenie wiatraczkiem DFI).

 

A da się jeszcze bardziej podkręcić procka? Próbowałem różnych ustawień pamięci i procka, ale efekt był marny.

Edytowane przez mlipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Starałem się nie pisać tutaj tak długo, jak to było możliwe, temat przestudiowałem dość dogłębnie, ale wyczerpałem swoje pomysły i szukam pomocy.

 

Sprzęt tak jak w sygnaturce i jechałem z tym po kolei, czyli najpierw test płyty:

Mnożnik procka 6x, HT 3x, dzielnik pamięci wysoki (tzn, żeby pamieci taktować nisko, już nie pamiętam jaki); wynik HTT dojechałem bez problemów do 350. Dalej nie próbowałem bo i po co, za każdym razem test SuperPI 16M + Orthosem ~15min. Płyta daje rade, jest stabilna.

 

Pora na sprawdzenie mozliwości pamięci.

screen 1 (SPD)

screen 2

 

I tu lipa jak stąd do Houston. Mnożnik procka 8x, HT 3x, dzielnik DDR na 800, timingi jak na screenach, ustawione ręcznie w biosie (wiem, że 4-4-4-12-21, ale te Patrioty tak mają przy 800MHz, chciałem sprawdzić). Na timingach zapewionych fabrycznie przez producenta nie doszedłem nawet do fabrycznej F=800MHz, a co tu dopiero mowa o jakimś OC. Wykrzaczało Orthosa po kilkunastu sekundach na HTT 242 i dzielniku /5 dla ramu, czyli 774MHz i timingach jak na screenach.

 

Bios dałem 8UM2D403XXX stąd KLIK (dokładnie 403_78_8 - MAL=8, zresztą na MAL=5 było to samo). Jak na mój prosty rozum, na takich ustawieniach powinienem chociaż uzyskać te 800MHz (czyli totalny stock, bez OC). Coś mi tu nie pasi :/

 

Oczywiście jak narazie procka nic nie podbiłem, bo zatrzymałem się na pamięciach. Wiem, że tego typu postów było w tym topicu ze 100tys, ale prośba, nie besztajcie :). Każdy przypadek jest inny i sami przyznacie, że coś za mało te pamięci idą. Przecie to nie jakieś badziewne ramy są bleh. Już sam nie wiem. Wina pamięci czy procka (kontrolera pamięci dokładnie)?

 

EDIT

Dodam, że pamięci testowałem na 2,3V (defaultowo mają 2.2). Temp procka ~31, chipsetu ~55 w stresie (wg SmartGuardiana).

Edytowane przez vacq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem oczywiście na 195 dla każdej pamięci.

 

Dzięki, ale problem rozwiązany.

zamontowałem Gaile Ultra 2x1GB 4-4-4-15@800MHz na 2.1V i po szybkich testach poszły tak:

Gaile Ultra

 

Na DOKŁADNIE takich samych timingach co tamte Patrioty. Wniosek: procek jak najbardziej wporządku, Patrioty są troche nie tego. Mam na serwisie taki fajny paralizator to sie pobawię nim z tymi Patriotami B-)

Już więcej nikomu krwi nie napsują.

 

Pisząc tego posta już mam 56min w Ortosie i dalej leci. Cały czas z nimi (Gailami) jade do góry, jak osiągnę ich max to potem finalnie z prockiem się pobawię.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam taki pytanko odnośnie ustawiania tych opóźnień .

można jechać od 75 do ... i co to daje na mniejszych na większych ...

 

JA na tym dfi mam problemy z napieciami na memach ustawiam na 2,3V winda się włącza działa puszczam super PI potem 3dmark 03 i 06 jest ok, wyłączam kompa i V spada do AUTO pamięć OCZ gold PC6400 2-2,2V producenckie . I o co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...