Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

no bios "poszedl" poprawnie teraz tylko trzeba potestowac

jesli ktos bylby tak wdzieczny podpowiedziec o jakie timingi warto tutaj walczyc, poki co jade na takich i tak naprawde to nie wiem za co sie zabrac http://img151.imageshack.us/my.php?image=snap1fu8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

mała ściągawka na temat ustawień pamięci - na zdjęciu podana częstotliwość pamięci timingi podstawowe i rozszerzone dostosowane do danej prędkości - tak żeby je poustawiać harmonijnie - w zależności od timingów głównych, udanej zabawy

edit: nowe biosy w stosunku do wersji z 4.03.2007 dużo poprawiają szczególnie względem obsługi pamięci, u mnie w końcu poszły 4-4-4-12, które za nic na świecie nie chciały stabilnie działać nawet z większym napięciem niż obecnie

Edytowane przez mostasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nieco poza obecnym tematem rozmowy - moje fotki chłodzenia NF przy użyciu zalmana i wentylka AC :)

to chyba pentagram jest a nie zalman... moje chłodzenie wygląda tak... z zalmanem:D

http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc00140ov7.jpg

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00139xs4.jpg

PS na razie prowizorka (prawie od roku), niedługo jak bede cos zamawiał na allegro to przy okazji taki wentylek jak u LPKorn3324 włoże:)

PS2 @LPKorn3324 jakie masz temp na chipie?

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja u was na tych wotkach wiedze ze nei macie podpietego dodatkowego zasilania do płyty nad PciE po lewej stronie :P

Przy jednej grafice nie ma sensu podłańczać dodatkowego zasilania nawet jeśli to by była 8800GTX. Jedno złącze PCI-E 16x ma określoną granice wydajności i by ją spełnić nie trzeba żadnego dadatkowego zasilania. Wystarczy wtyczka ATX24 pin. Z dodatkowej wtyczki korzysta natomiast wtedy gdy są osadzone oba złącza PEG. Pierwotnie norma PCI-E 16X tego nie przewidywała ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba pentagram jest a nie zalman... moje chłodzenie wygląda tak... z zalmanem:D

http://img99.imageshack.us/my.php?image=dsc00140ov7.jpg

http://img505.imageshack.us/my.php?image=dsc00139xs4.jpg

PS na razie prowizorka (prawie od roku), niedługo jak bede cos zamawiał na allegro to przy okazji taki wentylek jak u LPKorn3324 włoże:)

PS2 @LPKorn3324 jakie masz temp na chipie?

sru pentagram oczywiscie; 43 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś miał taki problem, chodzi o to, że po zainstalowaniu PENTAGRAM FREEZONE NP-40 cu i Revoltec AirGard, mobo nie chce mi się uruchomić, po włączeniu przycisku on wentyle zaczynają się kręcić i nic więcej się nie dzieje, czarny ekran, jedynie dioda od zasilania miga. Sprawdzałem wszystkie pozostałe elementy kompa i nie mam zielonego pojęcia, co się dzieje. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że chip ukruszony tak jak hary pisze, ale możliwe jest też to że pentagram stawia większy opór dla płyty niż boxowy coooler. spróbuj poluzować lekko śrubki płyty głównej, miałem tak samo po zmianie procka, poluzowałem lekko śrubki w jego okolicy i chodzi wszystko ok:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie czy ten nowy bios, do ktorego podawaliscie niedawno linki moglby przyczynic sie do rozwiazania mojego problemu?

 

Panowie macie zajebiscie wazna misja i musicie ja wykonac icon_biggrin3.gif

czytajcie uwaznie:

 

10.5 x 285 = 3000mhz - proc stabilny przy 1.475v

mysle sobie zajebiscie ale nie.

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 780mhz ( ustawienie 667 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 784mhz ( ustawienie 667 ) - zgon

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 6xx0mhz ( ustawienie 533 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 6xxmhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

mysle fajnie poc sie skonczyl ale nie.

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na 5xx mhz ( ustawienie 400 ) - komp stabilny

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na < 780mhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

i tu rodzi sie pytanie, gdzie robie bląd,

że pamieci przy taktowaniu proca do 2730mhz robia spokojnie z placem w pupie 780mhz

a powyżej tej wartosci nie chcą nawet zrobic 600mhz?

aby osiagnac proca powyzej 2730mhz musze dac pamieci na ustawienie 400 co

jest zalosnie smieszne gdyz bez problemu robia to 780mhz !

Pewnie trzeba zaznaczyc jakas magiczna opcje w biosie, ktora Wy jako mistrze oc bedziecie znac icon_biggrin3.gif

Licze na pomoc bo 3000mhz jednak > 2730 mhz icon_biggrin3.gif

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, w zasadzie to do stabilności ma niewiele bo R/W Queue Bypass to parametr mówiący coś tam o tym ile razy może być ominięta najstarsza operacja a Idle Cycle Limit to maksymalna liczba cykli ile może być otwarta strona czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci, bo my ty gadu gadu o nowym biosie a w sumie zero konkretow, co ustawiacie na tych dodatkowych opcjach?

 

Dołączona grafika

mała ściągawka na temat ustawień pamięci - na zdjęciu podana częstotliwość pamięci timingi podstawowe i rozszerzone dostosowane do danej prędkości - tak żeby je poustawiać harmonijnie - w zależności od timingów głównych, udanej zabawy

edit: nowe biosy w stosunku do wersji z 4.03.2007 dużo poprawiają szczególnie względem obsługi pamięci, u mnie w końcu poszły 4-4-4-12, które za nic na świecie nie chciały stabilnie działać nawet z większym napięciem niż obecnie

no ja juz na 4-4-4 stracilem nadzieje, cos za cos ida na 933 (imho nawet nawet) ale 5-4-4 :( swoja droga moze warto potestowac na tym biosie, pytanie tylko czy warto walic wieksze napiecie, poki co lece na 2.2 i jakos nie chce dawac wiecej choc everest informuje, ze moje pamietki moga latac na 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci, bo my ty gadu gadu o nowym biosie a w sumie zero konkretow, co ustawiacie na tych dodatkowych opcjach?

no ja juz na 4-4-4 stracilem nadzieje, cos za cos ida na 933 (imho nawet nawet) ale 5-4-4 :( swoja droga moze warto potestowac na tym biosie, pytanie tylko czy warto walic wieksze napiecie, poki co lece na 2.2 i jakos nie chce dawac wiecej choc everest informuje, ze moje pamietki moga latac na 2.3

jakie to są patrioty llk czy signature line ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, potrzebuję pomocy - gdy podłączam głośniki do złącza czarnego (głośniki tył) z tyłu płyty nie słychać żadnego dźwięku wydobywającego się z głośników - czego może to być przyczyna? przód i mikrofon działają bez zarzutu, programowo wszystko wygląda dobrze - nigdzie nie ma opcji wycisz, dźwięk poustawiany suwakami jak należy - sprawdzam oczywiście odpalając film z dźwiękiem 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nieco poza obecnym tematem rozmowy - moje fotki chłodzenia NF przy użyciu zalmana i wentylka AC :)

 

a mój wygląda tak : :rolleyes:

mój PC

a tak na marginesie na xp kręci się na 2711 i 2856 spoko ale z pamięciami na 400 a na xp64 nie wstał wyzej jak 2200 na defoltowych ustawieniach reszty ?

Ale tak na marginesie to chyba zasiłka mi nie domaga bo na 12V nan 11,83, stara już jest i trzeba coś nowego kupć albo regenerować tą co mam (lutowanie kondziołów) B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TigerA1

jakie masz temp przy tem chłodzeniu? bo tez przymierzałem sie kupić tylko nie wiem czy się opłaca (chodzi mi raczej o temp bez wentyla bo wyciszam kompa na maxa a kazy wentyl nawet@5V cos tak dodaje:D)

Edit

Ja na tym swoim chłodzeniu mam koło 50 stopni... ten wentyl wieje na obrotach auto.. a patrząc słysząc i czując to jest koło 5V

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TigerA1

jakie masz temp przy tem chłodzeniu? bo tez przymierzałem sie kupić tylko nie wiem czy się opłaca (chodzi mi raczej o temp bez wentyla bo wyciszam kompa na maxa a kazy wentyl nawet@5V cos tak dodaje:D)

Edit

Ja na tym swoim chłodzeniu mam koło 50 stopni... ten wentyl wieje na obrotach auto.. a patrząc słysząc i czując to jest koło 5V

Na chipsecie 37 stopni i wiatrak wyłączony przez SG a poza tym jak już się kręci (wszystko ustawione w SG) to max 1200 obr więc jest cicho, na pasywie na 100% da ci radę i będziesz miał poniżej 50 st. Jedynie to cena trochę duża ale cóż, coś za coś, mam nadzieję że chłodzenie da radę na innych mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...