Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

miałem to samo z athlonem 3200+. na 240*10 nie był stabilny nawet przy 1,65V a przy mnożniku *9 (290*9) działał bez problemów na 1,55V. z tego co wiem kilka osób miało taki sam problem z tą mobo że nie chciały kręcić się procki na najwyższym mnożniku proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co Ci DFI jak nie wiesz co to MAL? :mur:

Ja też nie wiem. I to znaczy że nie mogę mieć DFI?? Może to też znaczy że nie znam sie na OC?? Jeśli Ty za to tak dobrze wiesz to podziel się wiedzą a nie naskakuj na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi ale jak nie wiesz co to MAL to znasz się raczej tylko na jednorazowym oc i tyle [;

 

Temat MAL był mielony i przerabiany na tym forum 1000 razy, szukaj <_< googli też nie wyłączyli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jeśli chodzi o stabilność komputera:

READ PREAMBLE realnie 4 - 7

MAX ASYNC LATENCY realnie 5,5 - 9,5

 

Te oba timingi w skrócie MAL i RP mają największy wpływ na stabilność komputera przy dzielnikach. Panuje zasada, że ustawiamy im niższy dzielnik to te 2 parametry zwiększamy w góre. Oczywiście w większości ramów to się sprawdza, aczkolwiek zawsze trzeba próbować wszystkie kombinacje.

No to jest prawie dobrze, trzeba tylko skorygować że MAL i RP (RP tylko 754 i 939, na AM2 nie istnieje) są timingami procesora nie pamięci, i w większości przypadków nie zależą od stosowanej pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi ale jak nie wiesz co to MAL to znasz się raczej tylko na jednorazowym oc i tyle [;

 

Temat MAL był mielony i przerabiany na tym forum 1000 razy, szukaj <_< googli też nie wyłączyli...

Nie obraź się ale sam do końca nie wiesz co to jest MAL. Zależało mi Ty mi powiedział o co chodzi ale chyba nie umiałeś.... Powiedzenie że jest w googlach i na forum to tak jak powiedzieć że się wie coś o płycie XXX bo był temat o tym (i na tym wiedza się kończy)...

Nie lubie jak jedni czują się lepsi od drugich bo wiedzą coś więcej od niektórych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie wiem co to MAL i napisałem sobie to żeby nabić posta :lol:

 

 

Z tym DFI chodziło o to, że kupujecie tą płytę nie wiadomo po co, skoro nawet sami nie chcecie pokombinować przy niej i nie wiecie co to mal-do takiego oc było sobie kupić pierwszą lepszą, po co kasę na dfi marnotrawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie wiem co to MAL i napisałem sobie to żeby nabić posta :lol:

Z tym DFI chodziło o to, że kupujecie tą płytę nie wiadomo po co, skoro nawet sami nie chcecie pokombinować przy niej i nie wiecie co to mal-do takiego oc było sobie kupić pierwszą lepszą, po co kasę na dfi marnotrawić?

Nie no ręce opadają... Już więcej nie piszę w tym wątku skoro Kabaan wie wszystko. Jak nie wiecie czegoś to walcie do Kabaana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam laickie pytanie, czy htt >330 jest bezpieczne dla tej plyty i w jakim stopniu wplywa ono na zywotnosc plyty?

 

pytam bo znalazlem rozwiazanie mojego problemu

 

10.5 x 285 = 3000mhz - proc stabilny przy 1.475v

mysle sobie zajebiscie ale nie.

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 780mhz ( ustawienie 667 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 784mhz ( ustawienie 667 ) - zgon

 

10.5 x 260 = 2730mhz + pamiec na 6xx0mhz ( ustawienie 533 ) - komp stabilny

 

10.5 x 261 = 2740mhz + pamiec na 6xxmhz ( ustawienie 533 ) - zgon

 

mysle fajnie poc sie skonczyl ale nie.

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na 5xx mhz ( ustawienie 400 ) - komp stabilny

 

10.5 x 285 = 3000mhz + pamiec na < 780mhz ( ustawienie 533 ) - zgon

komp wstaje z pamieciami 533 dopiero przy ht >310 hehe.

prosze o szybka odpowiedz bo jezeli jest to bezpieczne to dzis peknie 3000mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam laickie pytanie, czy htt >330 jest bezpieczne dla tej plyty i w jakim stopniu wplywa ono na zywotnosc plyty?

nawet 400MHz jest bezpieczne i w ogóle nie wpływa na żywotność.

 

A wstaje z pamięciami na 533 dopiero na 310MHz bo dopiero wtedy bios sam z siebie luzuje parametr MAL.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wstaje z pamięciami na 533 dopiero na 310MHz bo dopiero wtedy bios sam z siebie luzuje parametr MAL.

ok dzieki wielkie, co do mal - nie wiem jak sam to luzowac :) wiem ze dawaliscie bios z tymi ustawieniami ale nie mam stacji dyskietek. narazie leci orthos @2900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o instrukcje krok po kroku jak wgrac ten bios pod windowsem.

 

dobra bios wgrany,

A wstaje z pamięciami na 533 dopiero na 310MHz bo dopiero wtedy bios sam z siebie luzuje parametr MAL.

jak mam ustawic ten mal i te pozostale 3 ustawienia zeby mi np wstawala plyta z 10 x 290 i dzielnikiem pamieci 533 ( na auto wstaje dopiero >310) ?. pozdro

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob kupujacych tą plytę w esc.pl ostatnio:

czy płytka ma już nowy bios ? (chce jej wpakować Brisbane`a) czy trzeba im przez telefon o tym powiedzieć??

aktualizują bios przed wysyłką ??

Edytowane przez mar_cin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osob kupujacych tą plytę w esc.pl ostatnio:

czy płytka ma już nowy bios ? (chce jej wpakować Brisbane`a) czy trzeba im przez telefon o tym powiedzieć??

aktualizują bios przed wysyłką ??

 

raczej ma nowy bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Po wcześniejszych nieudanych relacjach z Asusem M2N-E nf500 w końcu zmieniłem płytę na omawianą w tym wątku.

Jakie wrażenia i osiągi?

Pierwszy egzemplarz był uszkodzony, nie wstawał. Dałem na gwarancji i po 3 dniach otrzymałem w pełni sprawną, nową sztukę ;) Reszta sprzętu to Athlon X2 3600+ (Brisbane), 2x512 Mb Geil 800 (Ultra), grafika tymczasowo 7900GS, normalnie 7600GS (obie Galaxy z Zalmanem). Pierwsze co mnie zaskoczyło to błąd z prędkością pamięci. Ustawiam na 800, a one na 720 (mnożnik procka dałem 9.0 zamiast 9.5, nie lubię połówkowych). Gdy ustawię mnożnik na 9.5 chodzą 750 MHz, pozostawiłem 9.0). Rozwiązanie znalazłem kilka stron wcześniej, musiałbym zmienić na procesor z

mnożnikami parzystymi (8, 10, 12, 14 bodajże). System, sterowniki, wszystko elegancko się zainstalowało. Jednak sterowniki audio z CD słabo radziły sobie z basami, jakość dźwięku nie zachwycała. Ściągnąłem najnowsze ze strony nvidii, w których zawarty był ich driver audio i jest znaczna poprawa. Timingi od razu ustawiłem na 4-4-4-12-1T. Po paru dniach pozmieniałem także nieco wartości innych timingów z auto na podawane przez innych posiadaczy tej płyty. Jednak parę wartości wciąż mnie nurtuje więc w miarę możliwości prosiłbym o jak najlepsze timingi które osiągają moje pamięci :) (zdjęcia lub nie :P )

Przyszedł czas na OC. Mnożnik HT na 3, HTT 256 (x9 = 2300). Pamięci na 667, więc pracowały z 786 (o ile dobrze pamiętam). Ukończenie testu w SuperPi dla 32 mln, a także odpalenie programu “Przychodnia”, stworzonego przez brata, obciążającego oba rdzenie w 100% mi starczyło. Dalej HTT 278MHz, czyli 2500 MHz, pamięci miały bodajże 840 MHz (1T zmieniłem na 2T). w Everescie (4.0 ultimate) odczyt i zapis skoczył odpowiednio z 6000 do 7700 oraz z 5200 do ponad 6000 punktów (widziałem dużo lepsze wyniki, nie wiem czy ja coś pomieszałem w ustawieniach ale wydaje mi się, że nie). Na tym na razie poprzestałem a nawet cofnąłem się, bowiem dwa razy w czasie grania komputer się zrebootował, nie wiem czy to wina zbyt wysokiej temperatury (BOX na płycie i procku), czy może napięć, (pamięci: 2.2, procesor: 1.425), a może powinienem poluzować niektóre timingi (te bardziej zaawansowane).

Obecnie komputer chodzi z HTT 223, więc 2000 MHz, pamięci ustawione na 800 pracowały z taką prędkością. Następnymi osiągami OC się pochwalę ;) Jeśli się dobrze pobawię ustawieniami i procesor “jest z dobrej serii”, osiągnę 2700-2800 i to mnie zadowoli. Jednak nie będę go zbyt długo katował (na razie), starczy mi 2000. Co do wiatraczka na płycie, to przy pracy 3000 obrotów nie daje się tak we znaki (dmucha w te okolice od dołu inny wentylator).

Co by tu jeszcze napisać? Nie mam żadnych problemów które występują u innych, bios mam bodajże z 26 lutego br.

 

Wybaczcie objętość postu. Pewnie rzadko kto go przeczyta w całości. Nie kamieniujecie, czy za brak wiedzy, czy obszerność ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko. czy moge miec na tej plytce ram (po 1gb) w 3 slotach? jak narazie mam jeden slot zuzyty,ale chce sobie 2gb dokupic i zastanawiam sie czy moge tak zrobic.

pozdrawiam

Jasne, że możesz. Jedynie nie będzie duala, ale zawsze lepiej więcej niż mniej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...