Skocz do zawartości
JacekN8

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 - Pierwsze Dfi Pod Am2

Rekomendowane odpowiedzi

buu, a mnie ten wentylator coraz bardziej wkurza... zastanawiam sie, zeby sobie tam fanmate zamontowac... ale wtedy to jeszcze do 100 stopni dobije i bedzie lipa:)

To cos z tym zrob, chetnie zobaczymy jakies efekty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki nerwowy jesteś :lol:

Może za dużo już siedzisz przy kompie.

ty jeszcze sobie OT zrób dostaniesz % to zpokorniejesz, ja tylko ostrzegam ;)

 

Co do DFI to widzę, że chcecie usmażyć chipsety? masowy mord nf4 ultra? :lol: gdzie macie, żę chipset może mieć 90 stopni? ja na nf4x miałem te wiatraczek na 100%i było zaciepło a ty dajecie 60% ?? hardcore

 

EDIT:

W instrukcji od mobo macie. Na 60% ma 4400 rpm i temperatura wynosi 55c.

Nie mam tej mobo dlatego pytam ;) dzięki za info w każdym razie :) Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty jeszcze sobie OT zrób dostaniesz % to zpokorniejesz, ja tylko ostrzegam ;)

 

Co do DFI to widzę, że chcecie usmażyć chipsety? masowy mord nf4 ultra? :lol: gdzie macie, żę chipset może mieć 90 stopni? ja na nf4x miałem te wiatraczek na 100%i było zaciepło a ty dajecie 60% ?? hardcore

 

W instrukcji od mobo macie. Na 60% ma 4400 rpm i temperatura wynosi 55c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyzbysmy doszli do slepego zaułku ?? Chyba nie da sie zmienic tego chlodzenia, pozostaje sie pogodzic z tym co nam fabryka DFI zaproponowala :D mi tam jak narazie nie przeszkadza, moze z czasem zacznie brzeczec to sie cos wymysli ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stalowe nerwy :lol: Ja bym przy tym gow..e nie wysiedział ;)

U mnie wszystko hałasuje, nawet laptop, bo liczy seti :lol: Ktoś ostatnio wspominał, że temperatury podawane przez SG są za niskie...i miał racje, mi teraz w idle na Scythe Mine pokazuje 16c gdy temperatura otoczenia wynosi 24.3c :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj podpialem cooler chipsetu do fanmate... i doszedlem do wniosku ze to galaxy 7600gs zalman mi tak buczy... cooler zaczyna buczec powyzej 4100 obrotow... a tak to grafika... i cholera, moze zmienie na 7600gt gigabyte silent pipe 2 bo nie moge... ale to przez to ze mialem wczesniej 9550 z radiatorem i bylo cichutko, a teraz sie nagle zrobilo glosniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pozbieralem wszystkie linki z (prawie) wszystkimi mozliwymi alternatywnymi chlodzeniami dla chipsetu i podzielilem je na kategorie. I teraz czekam na opinie ktory by pasowal :D

1. KOMPUTRONIK

I-Akasa 40 x 40 mm Chipset Cooler Blue Led http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18436 - ten by nawet pasowal z tego co mierzylem to ten na chipsecie ma 4x4cm takze nie widze przeszkod...

II-Zalman ZM-NB47J http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021 uzywalem go kiedys na Abicie NF-7 zamiast wiatraczka, sprawowal sie dobrze, ale tutaj chyba by trzeba jakiegos wiatraczka niedaleko wstawic bo sam radiator nie schlodzi go za dobrze

Wiecej na komputroniku ciekawych rzeczy nie znalazlem.

2. ALLEGRO

I- JetArt http://www.allegro.pl/item122658859__jetar...setu_gw_fv.html nie wiem czy to by sie zmiescilo, chyba za duze

I to koniec ciekawych propozycji allegro :]

3. COOLING.PL

I- CoolerMaster Blue Ice Pro Cu http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1557 chyba za duze wymiary radiatora, znowu porazka :/

4. 4MAX.PL

To samo co wyzej wiec nie bede powtarzal

I to chyba koniec wycieczki po sklepach :] pozostaje przyzwyczaic sie do brzeczyka DFI :mur:

 

EDIT

ja dzisiaj podpialem cooler chipsetu do fanmate... i doszedlem do wniosku ze to galaxy 7600gs zalman mi tak buczy...

Zgadza sie !! to ta grafa :D o LOL Edytowane przez kiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no posluchaj sobie... jak sie wkurze to jeszcze sobie podepne fanmate do grafy i posprawdzam... ale naprawde u mnie zalman bardziej halasuje niz cala reszta... chyba, ze to jeszcze cos innego heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do posiadaczy Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 jak wygląda sprawa z portami PCI jaka to jest wersja 2.2, 2.3 czy ma ktoś w niej wsadzonego skystara2 ??

 

 

-----

@piotralek spróbuj suszarka podgrzać może puści

Edytowane przez chrums

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem zdjąć tego brzęczka z chipsetu, ale radiator ani drgnie! Przyklejony jest jakims świnstwem :( Próbowałem użyć siły, delikatnie ale nie udało się go zdjąć. Chyba chłodzenie chipsetu na DFI to jedno wielkie... I nijak go zastąpić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh skonczmy juz z tym chipsetem :D Nie jest taki najgorszy. Z czasem moze cos wyjdzie na niego zeby zastapic. Teraz z homzikiem doszlismy do tego ze to grafa tak buczy :D jutro ma sprawdzic fan matem czy to faktycznie ona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś próbowałem zdjąć tego brzęczka z chipsetu, ale radiator ani drgnie! Przyklejony jest jakims świnstwem :( Próbowałem użyć siły, delikatnie ale nie udało się go zdjąć. Chyba chłodzenie chipsetu na DFI to jedno wielkie... I nijak go zastąpić :P

Odczepiłes kołki? Chipset jest posmarowany zwykłym sylikonem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh aż taki głupi to nie jestem. Odczepiłem jeden kołek. Potem drugi i liczyłem na to że cooler sam odpadnie a tu zonk! Nie chce nawet nrgnać! Używałem delikatnie siły, próbowałem podważyć ale nic z tego. Płytę dziś kupiłem ale jeszcze nie odpalałem bo brakuje mi grafiki i zasilacza. Może ta 'pasta' musi się wygrzać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh aż taki głupi to nie jestem. Odczepiłem jeden kołek. Potem drugi i liczyłem na to że cooler sam odpadnie a tu zonk! Nie chce nawet nrgnać! Używałem delikatnie siły, próbowałem podważyć ale nic z tego. Płytę dziś kupiłem ale jeszcze nie odpalałem bo brakuje mi grafiki i zasilacza. Może ta 'pasta' musi się wygrzać? :)

Podgrzej radiator suszarką. Odejdzie bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki pomysl. Nie zdejmowac z chipsetu radiatora z wentylem tylko samego wiatraka wykrecic. Nawet znalazlem cos dobrego http://www.4max.pl/default.asp?g=182&g...mp;produkt=1970 napewno ma lepszy przeplyw powietrza (2cm wysokosci) niz ten z DFI dzieki czemu 3000 obr mu wystarczy (tak mysle). Czy moze bedzie sie grzal chipset?? hymm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec akie sa najleprze athlony 3000+ bo sa tacy co na zachodnich forach pisza iż ponizej 15 tygodnia a inni że powyżej 20

 

jeszcze inni uważają iż poniedzy 15 a 20 sa najlepsze do oc

 

 

moze mi ktos odpowie -- jesli testował

 

gg 3036259 / jak cos siedze na forum o msi k9n neo-f -- ale widze iz ludzie siedza i tu i tu bo tam nic niepisza o prockach zwlaszcza athlonach 3000+ a mnie bardzo ciekawi ktory jest leprzy w/g tygodni

 

aha moze daciejakies linki do progsow co pokazujeciena screenach -- wyniki w nich bo ni jak niemoge se zassac - z góry wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...