Skocz do zawartości
nowyyy

Zestaw Conroe, Ok 3,5 Tys. Zl, Glownie Gry...

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie- komp ma byc glownie do gier, ale takze do netu, muzyki, filmow itd. Ma byc stabilny, wydajny i chce, aby wystarczyl na dluzej.

 

 

 

Procesor: Intel Core2 Duo E6300 - 798 zł

 

Wentylator: Zalman CNPS 9500 LED -219 zl

 

Płyta główna: Gigabyte 965P-DS4R, P965 - 645 zł

 

Napęd FDD: Napęd FDD 1,44 MB 3,5" (srebrny)- 28 zł

 

Pamięci: DDR2 1024MB 667MHz Kingston CL5- 342 zł

 

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.10 250GB, SATA/300, 16MB cache, NCQ (zapis prostopadły)- 329 zł

 

Karta graficzna: GeForce 7600GT Asus 256MB DDR3, TV-Out, 2xDVI, PCI-E - 679 zł

 

Obudowa: Chieftec CH-01B-B-SL 400W - 429 zł

 

Nagrywarka DVD: LG GSA-H10N - 139 zł

 

 

Suma zł: 3608 zł

 

 

 

 

 

Największe wątpliwości mam co do :

 

a) płyty głównej- czy bedzie sie dobrze podkrecać? czy bedzie dorbze współdziałać z pamiecia?

b) czy karta graficzna czy nie jest za słaba?!... a z drugiej strony przeciez DX10.0 sie zbliza i chyba nie warto wydawac w tej chwili kupy szmalu na lepsze karty?

c) czy RAM bedzie dobrze współgrać z MoBo? czy czestotliwosc RAMu- 667 MHz jest wystarczajaca [np na potrzeby o/c] czy tez 800 MHz jest duzo lepsze i lepiej wykosztowac sie na nie (tutaj szczegolnie prosze o porady) ?? ??

 

 

Co o tym wszystkim sądzicie?

 

PS: Monitor oczywiscie już mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o Zalmanie sie naslyszalem wiele dobrego- ze cichy, ze dobrze chlodzi itp. Wiec to na pewno jest duzy +. Ale prosze tez o odpowiedz na pytania z mojego poprzedniego postu (z godz 17:18).

 

A propo drogiego ramu- kupie jakis tanszy, poprostu to byl jedyny ktory pasowal do tej plyty glownej dostepny w sklepie, w ktorym sprawdzalem, ale sprowadze sobie ram z jakiegos innego sklepu, jakiejs tanszej firmy.

 

Aha- ale jak sadzicie- czy 800 MHz RAMu jest bardzo wskazane (do o/c np) czy jest to raczej zbedny luksus ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy Goodrama weź, beda lepsze od kingstonów.

A jesli chodzi o Galaxy 7600GS 256 GDDR3, to nie bedzie on wolniejszy od pełnego 7600GT, a najczesciej po OC jest nawet wydajniejszy ;) poniewaz przezwaznie mozna na nim uzyskac wyzsze zagary dla pamieci i GPU :D

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienił chłodzenie na scythe ninja (chyba pasuje do tej mobo) zaoszczedzisz 60zł

do tego grafa troche biedna jak glownie do gier polecam x1800gto hisa modujaca cos za 700zl

odnosnie pamieci 800mhz to zbedny luksus nie ma sensu szukaj najtanszych

do tego ta buda z zasilaczem kup bude bez zasilacza jakas do 150zł na allegro byly jakies wielkie za 159zł i solidne i masz pieniadze na porzadny zasilacz typu enermax liberty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT bedzie minimalnie lepszy IMO 5% moze mniej, a podkrecanie sprowadza sie tutaj do zainstalowania np Riva Tunera i podniesienia zegarów (tak 600/1600 bez problemu powinien poleciec ;) )

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram zmienilbym na corsairy/geile/patrioty - co komu pasuje:)

 

a grafike polecam ta tutaj bo jako jedyna ma chyba radiatorki na pamieciach:)

 

nie bralbym tez takiego drogiego chlodzenia, ale nie moja sprawa;)

i nagrywarke wzialbym neca, a nie lg ale co kto lubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i proca OEM i tak kupujesz radiator (OEM 730PLN)

grafe polecamy Galacy 7600GS z zalmanem

 

Komputronik ma w tej cenie OEM'y (798 zł) :wink: :lol:

 

Co do ramu - nie bierz GoodRAM'ów do Gigabyte'a - problemy :/ polecałbym coś takiego -> http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/23299 tyle, że normalnie można je dostać taniej, napewno działają z P965 Gigabyte edition :lol:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 giga ramu - 1024 to śmiech na sali do tego proca i tej karty i wogóle w tym momencie

mam jeszcze zastrzeżenia co do zasilacza i chłodzenia - da sie lepiej i taniej pewnie ( chłodzenie już ktoś wspominał o scythe a chiefteki nie są w tej chwili najmocniejsze a coś mocnego by sie przydało )

a na reszcie sie nie znam

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja takze polecilbym chlodzenie od scythe, zamiast tego drogiego zalmana.

obudowa+zasilacz - ja kupilbym enermaxa liberty 400W i do tego np bude chiefteca za 160zl, albo jakas drozsza w zaleznosci ile kasy by zostalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ta buda co podajecie na allegro jako big tower, jest medium towerem. W kwestii zasilacza: proponuję Enermaxa Libery 400W. Ma mocną linię 12V. I zmień chłodzenie procesora na Scythe Ninja lub Thermaltake BigTyphoon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...