Skocz do zawartości
Kas

Najtanszy Zasilacz Pod E6300 I 7900gt

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie przy jakim 12V jak bardzo podnosi się 5V - może to nic groźnego.

 

UPDATED:

 

Odpowiedź (16 sierpień 2006) Zenfista na moją pm'kę z pytaniem co do problemów z nierównomiernym obciążeniem linii 5V/12V

Nowe wersje radzą sobie dobrze z asymetrycznym obciążeniem. :-) To spacerek dla tego zasilacza.

Po co ryzykować opinię z powodu zasiłki za 200 zł, a może ten testowany przez BENITO to stary sort :?:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozesz podac jak sie ta linia +5v podnosi , duzo -malo ? przy jakim obciazeniu , jaki sprzet itp ? cos wiecej a nie tylko stwierdzenie ze sie podnosi -no i przydalaby sie odpowiedz zenfista na to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnosi się tak samo jak w taganach U01. Przy obciążeniu dwunastki bliskiemu maksymalnemu na +5v było 5,31v jak pobierałem z niej jakieś 30W mocy.

Tak na marginesie, ja przy pracy:

http://www.achib.toxic.pl/Zjazd/original/zjazd%20(35).JPG

 

No i Coś na deser, bebechy Tagana U25 Dual Engine 600W.

Dołączona grafika

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee, no nie mogę.

 

Wiesz, co mówisz.

 

Angela sprzedaje te zasiłki kartonami na dzień, a ty wciskasz kit o jakimś starym sorcie. Sorry ale nie mogę się powstrzymać, buhehe :lol:

 

Nie unoś się BENITO, po prostu chcę się na 100% upewnić zanim "porozmawiam" z Zenfist'em :)

Szkoda, że Zenfist nie powiedział wprost o co chodzi tylko twierdzi, że problem został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znacznie gorzej wypadnie przy prawie pełnym obciążeniu linii 12V, ale 5,31 (około 6%) na linii 5V to nie jest jakaś totalna rozpacz.

 

Rzeczywiście jak za niecałe 200zł to bardzo dobra zasiłka, wątpię, że będzie mnie stać na jakąś mocarną grafikę. Może A64 X2 kiedyś tam, ale Topower powinien dać radę i co najważniejsze żeby był bezawaryjny.

 

Dzięki za info BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dociążysz czymś piątkę to spokojnie na te 400W możesz liczyć. Ten zasilacz jest najtańszym z robionych na japońskich częściach, które wiadomo są niemal 2 razy droższe niż ich tajwańskie odpowiedniki. Natomiast topower SPW 480 EZA jest właśnie robiony na tańszych odpowiednikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO, czy taki 7900GT ciągnie w przeważającej większości prąd z linii 12V (kabel zasilający dla PCIE dla grafiki), czy może dopiero po odpowiednim dociążeniu zasilania z PCIE, a może to się balansuje :?:

 

 

Kiedyś miałem okazję popracować kilka dni na SPW-480 EZA i na pierwszy rzut oka jest wyraźnie głośniejsza niż 400P5 U12 OEM.

Napięcia były w porządku, ale jak to bywa z tańszymi odpowiednikami żywotność jak i wytrzymałość na temperaturę oraz obciążenia pewnie niższa :)

 

Wizualnie i jakościowo (montaż) oraz funkcjonalnie EZA (odpinane kable, oploty, łatwe do wyjęcia molexy) nie odbiega od innych produktów Top'a.

Do tego pidełko, rzepy, plastikowe opaski + manual i kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zjeździe robiłem swój prywatny test dla wzbogacenia wiedzy. Sorry, ale na razie zabytków nie testuję.

 

BTW teraz skłądam komuś kompa na Silentum T3, więc zobaczę jak tamten Seasonic się sprawia. Venice 3000+ i 7300Gt pewnie i tak go nie spocą zbytnio, ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dociążysz czymś piątkę to spokojnie na te 400W możesz liczyć. Ten zasilacz jest najtańszym z robionych na japońskich częściach, które wiadomo są niemal 2 razy droższe niż ich tajwańskie odpowiedniki. Natomiast topower SPW 480 EZA jest właśnie robiony na tańszych odpowiednikach.

Zgadzam się z Tobą. SPW 480W EZA jest robiony na tańszych częściach, ale stanę w jego obronie :wink: Ma dość duża moc, odpinane kable, wytwarzany hałas stoi na przyzwoitym poziomie (jest całkiem cichy) i jest tani. Napięcia ma jak skała (mierzone miernikiem :wink:).

 

BENITO, czy taki 7900GT ciągnie w przeważającej większości prąd z linii 12V (kabel zasilający dla PCIE dla grafiki), czy może dopiero po odpowiednim dociążeniu zasilania z PCIE, a może to się balansuje :?:

Kiedyś miałem okazję popracować kilka dni na SPW-480 EZA i na pierwszy rzut oka jest wyraźnie głośniejsza niż 400P5 U12 OEM.

Napięcia były w porządku, ale jak to bywa z tańszymi odpowiednikami żywotność jak i wytrzymałość na temperaturę oraz obciążenia pewnie niższa :)

 

Wizualnie i jakościowo (montaż) oraz funkcjonalnie EZA (odpinane kable, oploty, łatwe do wyjęcia molexy) nie odbiega od innych produktów Top'a.

Do tego pidełko, rzepy, plastikowe opaski + manual i kabel

Ja od zenfista dostałem sam zasilacz w pudełku :lol: Ten Topower jest głośniejszy niż mój stary Bequiet 420W ale i tak zalicza się do cichych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hunt 350? icon_biggrin3.gif omg ... chyba do samej grafy :]

ten huntkey hk 350ap to jest to samo hk 400ap a wszyscy wiemy ze te zasilacze to wymiatacze i spokojnie sobie radza zbardzo rozbudowanymi konfigami starczy spojrzec na tes beinta na tweaku troche stary test ale zasilacz wymiatal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...