Skocz do zawartości
Sajrus-World

Overclock Uwagi, Propozycje, Krytyka

Rekomendowane odpowiedzi

Mnogość reklam we flashu przytłacza. Dobrze że mam wyłączonego flasha.

Fajne menu we flashu. Szkoda że mam wyłączonego flasha.

 

A cała reszta- jak... cała reszta. Newsy przywalone grafiką. Przynajmniej schludną.

 

Link do forum jest przykryty przez strzałkę. Przez to nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do forum jest przykryty przez strzałkę. Przez to nie działa.

Ale tak ma działać i będzie musiało tak działać.

Przytłacza hmmm bo mi one w niczym nie przeszkadzają, nie zajmują pół strony a sprzęt od kogoś trzeba brać :)

 

Ciesze się że podoba wam się

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak ma działać i będzie musiało tak działać.

(...)

Przecież można zrobić przycisk który działa tylko na obszarze strzałki i nie koliduje z buttonem od forum. Narysowanie kilku kresek i wypełnienie obszaru nimi ograniczonego to nie problem O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie graficznie to wygląda ;] Tylko troszkę długo się ta stronka wczytuje :P

Zależy jakie łącze, fajnie że sie podoba

 

Przecież można zrobić przycisk który działa tylko na obszarze strzałki i nie koliduje z buttonem od forum. Narysowanie kilku kresek i wypełnienie obszaru nimi ograniczonego to nie problem O_o

No więc mówie że będzie to zrobione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo ładnie. Jedyne, co mi tam nie leży, to żółty kolor, ale to kwestia gustu, więc można pominąć. No i jeszcze takie małe zboczenie matematyczne - symetria. Innymi słowy wycentrowanie strony byłoby chyba dobrym pomysłem. Reklamy na górze strony także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82: Chyba czas zmienić przeglądarkę - u mnie pod Operą 9.01 jest ok. :wink:

 

Sajrus-World: Trochę dziwnie wyglądają nagłówki tych sekcji po prawej (grafiki - "nowości", "polecamy") - tak, jakby się nie ładowały do końca i na dole czegoś brakowało.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Flash nie jest standardem. 5 procent ludzi ma to cholerstwo wypieprzone w cholerę bo ma dość migotających, jazgoczących reklam. A Ty opierasz nawigację tylko i włącznie na swf'ach nie dając tekstowej alternatywy. Optymistyczne podejście ;> Nie mówiąc o tym, że absolutnie olewasz w ten sposób tematykę WAI a zwłaszcza WCAG.

Rozumiem stosowanie flasha tam gdzie daje to jakieś ewidentne korzyści czy pozwala zrobić rzeczy których się nie da zrobić inaczej. Ale proste menu z rolloverem flasha do działania nie wymaga.

2) Deklarujesz:

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN"

"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

 

Czy robisz to bo jest moda na bycie trendy-dżezi-xhtml czy jest w tym głębszy sens? Podejrzewam, że to kwestia jakiegoś embeded WYSIWYG który generuje ciekawe konstrukcje typu:

<div style="clear: both;"><div style="float: left; height: 24px; background-color: #222222; width: 20px; position: relative; left: -3px; margin-right: 15px;"></div><div style="font-family: arial; font-size: 14px; font-weight: bold; padding:2px; color: #FFB400; float: left; border-bottom: 1px solid #FFB400;">Overclock.pl Forum</div><div style="clear: both; font-size: 9px;"> </div><div style="clear: both; font-family: tahoma; font-size: 11px; line-height: 17px; padding-right:  10px; text-align: justify; padding-left: 10px;"><p>Chciałem was drodzy użytkownicy poinformować o tym iż w menu głównym przycisk Forum nie działa i przy jego użyciu nie jest możliwe wejście na Forum Overclock.pl. Więc do czasu naprawienia usterki prosimy wchodzić na forum poprzez podany link <font size="2"></font>. Za utrudnienia przepraszamy i postaramy się tą usterkę jak najszybciej naprawić. Życzymy miłego korzystania z serwisu.</p>
Zwłaszcza ciekawe jest używanie nieistniejącego znacznika font.

 

Błędów jest więcej np niedomykane taki img (przypominam to jest xhtml a nie html. Jeśli nie widzisz różnicy i nie potrafisz tworzyć poprawnego pliku xml to używaj html 4.0 strict który zapewnia tą samą funkcjonalność.

 

Jeszcze jedno: id div'a jak łatwo się domyśleć powinno być unikalne. Mam przedziwne wrażenie, że w niektórych momentach się pogubiłeś w różnicy pomiędzy atrybutem class a id

 

Również nieprawidłowo kodujesz linki. Nie ma takiego znaku jak &.

 

3) MSPANC: Twoja strona jest nielegalna w myśl amerykańskiego prawa ;) Łamiesz patent firmy Eolas ;>

 

4) Strasznie wąsko ;) Marnujesz 1/2 szerokości ekranu.

 

5) Jest czytelnie i wygląd nie pachnie wiochą. Jest nawet ładnie ;>

 

6) Twój łącznik CMS<->punbb przepuszcza okropne <span'y> ;)

 

7) Przy aktualnościach zdecydowanie brakuje dat

 

8) <a href="#" onclick="document.getElementById('formlog').submit();return false;" style="color: #FFb400;">

Po co?

Primo: formularzy nie powinno się wysyłać za pomocą <a href'a>

Można np <input type="submit" style="color:#FFb400; background:transparent; border:0"> albo podobną konstrukcje.

Twoje rozwiązanie ssie bo nie można się zalogować naciskając enter. Rozumiem w przypadku witryny dla zwykłych użytkowników, ale większość geeków jest bezmyszkowa ;>

Secundo: jak już koniecznie czujesz potrzebę komplikowania sobie życia to nie z onclick w linku.

Zdefiniuj jakąś klasę dla tego typu elementów czyli zrób <a href="fall_back_na_wypadek_braku_JS.html" class="logowanie">

I potem:

var cośtam = document.getElementsByTagName('a');

i pętelke for wyszukującą className=='logowanie' i przypisujesz do każdego .onclick = submit'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga używam też FF i wszystko jest

ULLISSES i reszcie dziękujemy za pomocne uwagi, oczywiście cały czas pracujemy nad portalem reklamy tam gdzie teraz sie znajdują w ogóle ich nie będzie widać zostanie stworzone specjalne menu dla nich.

Nowości i polecamy celowo są tak zrobione.

Oczywiście portal będzie centrowany he :)

Wszystko powolutku robimy aby wam dogodzić

 

marco słuszne uwagi, lecz to nie ja robiłem, a jak pisałem wyżej flash zostanie wywalony i troche spokojnie bez nerwów. Potrzebuje tygodnia aby wszystko doprowadzić do porządku.

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...