Skocz do zawartości
Dpik

Kupiłem Chiefteca I Sam Nie Wiem Co Myśleć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamówiłęm chiefteca GPS-400 AA-101A

o parametrach

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 26 A

natężenie przy napięciu +12V1 14 A

natężenie przy napięciu +12V2 15 A

natężenie przy napięciu -12V 0,5 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2 A

 

Teraz mam modecoma Feel 300W

natężenie przy napięciu +3.3V 28 A

natężenie przy napięciu +5V 30 A

natężenie przy napięciu +12V 15 A

natężenie przy napięciu -12V 0,8 A

natężenie przy napięciu +5VSB 2 A

 

Gdy patrze na to zestawienie to aż mi serce pęka.

Bo nijak widze ze Feel300W ma lepsze parametry.

 

jak to sie ma w żeczywistości ?

czy mój komp bedzie sie lepiej kręcić?

 

Venice 3000+ @4100+

gigabyte Ga-k8nsc

GeIL 2x512 2,5-3-3-6 @ 480MHz

GF FX 5600

WDC 80 SATA i WDC 40 IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mam nadzieje że sie nie zawiode :razz:

Jak macie jakieś fajne linki z testami tego Chiefteca to bym chętnie poczytał.

 

Jak mi przyjdzie Chieftec to porobie testy i zobacze jak sie ma rzeczywiście naklejka z Feela

do marki Chieftec.

 

Za kilka dni dam odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy?

 

Może Ci to wystarczy, ale jechałem, jakiś czas na tym zasilaczu i co mogę powiedzieć... Ana pomimo tego, że w stresie pracował głośno to nie wykazywał objawów słabości :) Testy przeprowadzone na konfigu z siga + umiarkowane o/c :lol: Od siebie dodam, że po zmianie na tego U01 o/c nie wzrosło tylko pozbyłem się szumu :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych informacji ktore wypisales przeciez od razu widac ze chief jest lepszy, a to ze wzgledu na podwojna linie 12v, sumujac ja wychodzi nam 29A gdzie przy drugim masz tylko 15A, do A64 zalecany jest zasilacz z podwojna linia 12V, a +5V calkowicie wystarczjace, zreszta sadze ze FEEL i tak nasciemnial w tej tabelce troche, bo to kolejny shit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych informacji ktore wypisales przeciez od razu widac ze chief jest lepszy, a to ze wzgledu na podwojna linie 12v, sumujac ja wychodzi nam 29A gdzie przy drugim masz tylko 15A, do A64 zalecany jest zasilacz z podwojna linia 12V, a +5V calkowicie wystarczjace, zreszta sadze ze FEEL i tak nasciemnial w tej tabelce troche, bo to kolejny shit

Tylko od kiedy to jest tak ze mozna sobie linie sumowac? :] w tym zasilaczu z tego co pamietam moze akurat tak ale ja mam chiefa 420 stary model i mam 15/14 czy cos ala a max mam 18 amper z obydwoch :P co prawda jest pewnie duzy zapas bo X2 3800+ @ 2,9 @ 1,5 lecialo na spokojnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Chiefteca robiła Delta. Złożyłem ostatnio taki sprzęt dla pewnej osoby:

 

- A64 X2 3800+ AM2

- 1GB DDR2 667

- MSI K9N

- 7900GT

- Barka 7200.10

- Liteon DVD-/+RW

- 2x80mm

 

Ciągnie go Delta GPS 400AB wersja z 12cm wentylem. Pomimo odpalenia jednocześnie 2xSP2004 + 3DMark2006 sprzęt chodzi stabilne. Po zmierzeniu miernikiem 12V lekko spada podczas takiego stresu do 11,93V, ale uważam, że to bardzo dobry wynik. 5V i 3V w normie. I w takich warunkach jest lekko nagrzany.

 

O ile pamięć mnie nie myli to 12V1 = 14A, a 12V2 = 16A. Moc nominalna 350W, szczytowa 400W. W środku jak i na zewnątrz wygląda bardzo ubogo, mało kabli i są one dość cienkie (1 SATA, rozłączana wtyczka 20+4). Jest w miarę cicha i słabo się nagrzewa.

 

Nie jest to może Topower (pod względem ilości upchanej elektroniki, wyglądu i jakości wykonania) ale Delty to dobre zasiłki.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedł mi ten chieftec

przy standardowym taktowanie bez stersu linia 12v pokazuje 12,10v

przys stresie SP2004 spada do 12,03

 

przy kręceniu 295x9 linia ta spada do 11,83v i wacha sie do 11,88v (oczywiście w stresie)

 

Ogólnie temperatura w budzie sprała do 25st i tyle samo mam teraz na procku (chłodzenie box)

 

czego więcej chcieć B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie posiadam takiego miernika :cry:

Sugeruje sie programem Everest Ultimate Edition 2006

Zdaje sobie sprawe ze nie jest to najbardziej wiarygodne źródło pomiarowe ale czy zeczywiście

jest ono aż tak niedokładne by sie niem nie sugerować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dpik

Jeśli komputer jest stabilny a napięcia w "everest" w normie ATX to się nie przejmuj.

Martwisz się? > miernik w łapę i mierzyć. Zasilacz kosztuje kilka setek, komputer kilka razy więcej. Miernik tyle co kilka browarków więc jego zakup nie jest problemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...