Skocz do zawartości
Lumpy

Wi-fi - Slaby Zasieg, Mozna Cos Z Tym Zrobic?

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu udalo sie kiupilem Dell'a 9400 ;) Nie sadzilem ze przyjdzie mi kiedys korzystac z Wi-Fi, dlatego nie mam specjalnie pojecia na ten temat. Aktualnie przebywam w angli i na przeciwko mojego okna (jakies 20 m) odemnie znajduje sie sklep komp i kafeja. Maja lacze 2 mb i udospnili mi prawie za pol darmo;) (2,5 funta na tydzien). Tylko ze problemy z zasiegiem. Czasem bywa ze wszystko smiga jak marzenie. Kilka godzin sciagam transferem ponad 200 kb/sek a czasami co chwile mnie rozlacza, ledwo mozna kilka stron otworzyc. No i tutaj moje pytanie- da sie cos z tym zrobic? Moge dokupic jakies urzadzenie co by lepiej sygnal odbieralo? Moze jakies rady? Prosze o jakies wskazowki. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze troche nie ten dział bo jest dział o sieciach ale skoro już piszę...

Polecam kupić kartę sieciową pod USB. Można ustawić w troche innym miejscu niż stoi laptop co ułatwia złapanie zasięgu. Z mojej strony polecam Linksysa np. WUSB54g. Oferuje lepszy zasięg niż antena montowana w moim laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może na początku zainstaluj najnowsze sterowniki do Wi-Fi ale ze strony Intela,

Jeśli wogóle masz kartę Wi-Fi intela.

Jak juz to zrobisz, to w ustawieniach karty ustawiasz: moc transmisji na maksimum, rozszerzenie przepustowosci na wlaczone i zarzadzanie energia na maksimum (co wbrew pozorom nie oznacza maksymalnej oszczednosci baterii, tylko wrecz przeciwnie). Mozesz jeszcze pobawic sie opcja "agresywnosc mobilnosci", ale przy jednym AP to raczej duzego efektu nie bedzie.

 

Warto tez ustawic laptopa klapa do okna, za ktorym jest AP - antena jest z reguly wlasnie w klapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posutawialem wszytsko co sie dalo na maksa i jest lepiej;) nawet w dzien juz chodzi lepiej (przewaznie w nocy nie mialem zadnych problemow gdy mam lacze dla siebie) ustawilem jakas opcje na noisy enviroment i lepiej. Dzieki za info.

Karta oczywiscie intel 3945AGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede musial wskrzesic ten tamat na chwilke niestety, mianowic teraz mam dopiero problemy z zasiegiem poniewaz musialem zmienic pokoj no i wyglada to tak jak na tym ''profesjonalnym'' rysunku

W sumie to bylem zaskoczony , ze wogole zlapalem zasieg, tylko tyle ze w miare systematycznie co 10 minut mnie rozlacza, po czym 2 minuty okolo musze probowac nawiazywac polaczenie , az wkoncu nawiaze na kilka minut niestety. Sprawa wyglada tak poniewaz aktualnie jestem w angli i tak wyglada moj dostep do neta, za miesiac wracam do polski i jak znam zycie bede musial z neo korzystac i nie bardzo chce tutaj inwestowac kase w sprzet wifi na kilka dni. Na rysunku widac jak jest ustawiony komp ,najdziwniejsze jest to ,ze to jest jedyna pozycja w ktorej lapie zasieg (przy oknie -zero) ,oczywiscie wszystkie linie to sciany, tylko gdzie jest router to szyba (to sklep komputerowy). Czy nie wie ktos jak mozna poprawic minimalnie zasieg nie inwestujac kasy w sprzet? Moze jest jakis program ktory pozwoli mi utrzymac polaczenie przez dluzszy czas bez rozlaczania? Prosilbym o jakies wskazowkipost-134977-1157578777_thumb.jpg

Edytowane przez Lumpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...