Skocz do zawartości
Pietrro

H.264 Skad Kodek Do Hd?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sciagnalem kilka filmow HD i jakos nie moge znalezc codeca do tego. Skad to zessac, kiedys widzialem chyba quicktime bodajze z tym kodekiem, jest odzielny codec do normalnych playerow? Bardzo prosil bym o adres codeca bo chcialbym obejzec te filmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się naszukałem - zupełnie niepotrzebnie ... Codec był w podstawowym ffdshow bodajże... O ile nie w najnowszym divxie - nie pamiętam już :)

 

No ja googluje i googluje i same syfy albo ingfo albo kodeki audio hd sie znajduja:) mam nadzieje ze masz racje, jak tylko wroce z pracy to sprawdze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz kodeka to tutaj masz

Jesli miales na mysli decoder, to praktycznie kazdy normalny player go posiada.

Ponadto w/w FFDShow potrafi zdekodowac h.264.

Ale najwydajniejszy (nie wliczajac te, ze sprzetowa akceleracja) jest CoreAVC, niestety jest platny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, sciagnalem kilka filmow HD i jakos nie moge znalezc codeca do tego. Skad to zessac, kiedys widzialem chyba quicktime bodajze z tym kodekiem, jest odzielny codec do normalnych playerow? Bardzo prosil bym o adres codeca bo chcialbym obejzec te filmy :)

Jak już wcześniej napisał s0n1c na x264.nl znajdziesz enkoder x264 - kodek VfW został oficjalnie wycofany (a i tak służył tylko do kodowania).

 

Ale najwydajniejszy (nie wliczajac te, ze sprzetowa akceleracja) jest 2418763[/snapback]

A czy CoreAVC obsluguje format AVCHD
Tylko w połączeniu z innymi filtrami.

AVCHD to nowy format (kamery Sony i Panasonic) - strumień wideo zgodny jest z H.264 (MPEG-4 AVC), audio jest w formacie AC3 lub LPCM - całość wpakowana do kontenera MPEG-2 TS.

 

ffdshow obsluguje bez problemu hd

Hd moze i tak... Ale AVC HD juz nie....

HD to raczej skrót od High Definition i nie oznacza formatu - mamy przecież filmy HD w formatach QuickTime, WMV, MP4, MPEG-2 TS, DivX ...

W plikach wideo okraślanych jako HD zwykle używany jest format kompresji zgodny z H.264 (wyjątek to DivX) oraz wysoka rozdzielczość np. 1280×720 albo 1920×1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z filmami HDTV... Film jest w xvid i mkv, i potrafi ni z tego ni z owego przyciąć. Nagle obraz staje, dźwięk leci dalej. Po kilku sekundach znów działa, ale dźwięk nie jest zsynchronizowany :P Używam media player classic i k-lite codec pack. Problem leży w odtwarzaczu, kodekach, a moze w filmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał... Przy odtwarzaniu tego filmu (720p) użycie procesora wzrasta do 100%! Inne filmy, obojętnie czy to rmvb, divx, xvid itd. to jakies 30%. Dziwne, bo procek nie jest taki zły jeszcze. Stery 84.25, czyli purevideo zdaje sie jest. Da się cos z tym zrobic?

 

Edit: Pogrzebalem w ustawieniach sterów i nigdzie nie znalazlem nic o purevideo, chociaz teoretycznie powinny byc w tej wersji :P

Edit2: Ok, najpierw trzeba sciagnac ten dekoder purevideo :P

Edit3: Odtworzylem film VLC playerem i juz nie ma problemow :) Uzycie procka okolo 75%. Co zrobic zeby MPC takze korzystal z sprzetowej akceleracji?

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia powiem, że do filmów w X264 czy tam H264 najlepiej sprawdzał się u mnie ffdshow (ważne, żeby najnowszy) + subedit player, a jeśli chodzi o wmvhd to czasem lepiej vlc, a pliki ts poprzedni duet kiepsko przetwarza i tutaj już tylko VLC daje sobie ładnie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, 50%, potrzebuje softu który wykorzysta 2 rdzenie, bo mój proc na Madagaskarze w 1080p nie wyrabia, a raczej nie wyrabia jeden rdzeń, tak wygląda obciążenie w WMP classic:

 

Dołączona grafika

 

w VLC jest podobnie, mimo że korzysta z dwóch rdzeni to obciąża je po 50% :/, poradzcie coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sposób bez stratny ( bez rekompresowania audio czy video ) udało mi się połączyć polskie ścieżki 5.1 AC3 z wieloma filmami HD - jeśli chcecie to zrobić to potrzebny jest Virtual dub Mod i Avi Rate ( aby w niektórych Video HD zmienić framerete na 25 fps )

 

Jednak utknąłem w filmie Shrek 2 typu mkv kompresji x264 - avi rate działa oczywiście tylko na avi - czy macie jakiś program który bezstratnie potrafi zmienić framerete w mkv ..... może jakiś bezstratny konwerter MKV -> AVI posiadacie ???

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś poleci mi odtwarzacz który rozwiąże problem z poprzedniego mojego posta?

 

problem rozwiązany, z pomocą przyszedł codec CoreAVC w wersji PRO supportujący procesory dwurdzeniowe, a Madagaskar w 1080p wygląda przekosmicznie B)

niestety nie udało mi się zrobić screena z TV, ale z laptopika nie dużo mniejszy

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie kodeki do karty 7900gs ? bo filmy wyglądają teraz tragicznie na subedicie, wcześnej miałem 6800 AGP i filmy jak z TV, a teraz pixele i jakies rozmyte kolory. HELP !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi ci o "kodek" (pewnei decoder raczej) to juz zostaly wymienione w tym temacie.

Jesli nie tyczy sie to filmow zakodowanych w H.264/HD to nie ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, 50%, potrzebuje softu który wykorzysta 2 rdzenie, bo mój proc na Madagaskarze w 1080p nie wyrabia, a raczej nie wyrabia jeden rdzeń, tak wygląda obciążenie w WMP classic:

 

http://img401.imageshack.us/img401/6279/untitled2nz3.jpg[/img.]

 

w VLC jest podobnie, mimo że korzysta z dwóch rdzeni to obciąża je po 50% :/, poradzcie coś

Media Player Classic -> obciążasz GPU zadaniem dekodowania, do tego włączasz shadery (wyostrzanie obrazu, poprawa kolorów, zwiększenie głębi czerni) - a procesor jest wolny od HD ;) 4870@5% obciążenia podczas HD z włączonymi 2ma shaderami(filtrami) i zajęty skalowaniem obrazu do 1600x1200 :D Opłaca się ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...