Skocz do zawartości
Martin_Ez

Titan 150

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żebym się czepiał, ale na stronie z opisem chillera Titan 150, której link podał Martin_Ez jest napisane:

 

Tak więc chyba miałeś na myśli jakąś inną chłodziarkę ;).

 

Nie zmienia to faktu że bardziej opłaca się zakupić chiller u rodzimego budowniczego.

Pewnie nie ogladalem tego linku co Ty :oops:

 

http://www.alphacool.de/xt/product_info.ph...-titan-150.html

 

"Kältemittel: Peltier Element" :wink:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko to Kältemittel, to jest po polskiemu "czynnik chłodniczy", a jako, że cały układ to taka pompa cieplna, to może nie znają się i napisali "peltier element" mając na mysli odbieranie i przekazywanie ciepła gdzie indziej, w gruncie rzeczy to też taka pompa :P

 

W ENG wersji strony juz mowa o kompresorze, gaz nieznany.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Stalo sie ...Martin_Ez zamowil chillerka u mnie :D .

 

Bedzie to uklad w obudowie ..tyle moge zdradzic ...reszta surprise :wink: .

 

Termin wykonania ustalony na koniec wrzesnia :oops: - mam poki co, nieco (duzo ? :wink: ) robotki do wykonania nad innymi FCtami, licze jednak ze moze uda mi sie do zrobic szybciej .

 

Jesli oczekujecie ultra-niskich temperatur cieczy to zebyscie potem nie byli zdziwieni ...Marcin mowil ze chce aby ciecz miala 10-20*C :wink: .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Stalo sie ...Martin_Ez zamowil chillerka u mnie :D .

 

Bedzie to uklad w obudowie ..tyle moge zdradzic ...reszta surprise :wink: .

 

Termin wykonania ustalony na koniec wrzesnia :oops: - mam poki co, nieco (duzo ? :wink: ) robotki do wykonania nad innymi FCtami, licze jednak ze moze uda mi sie do zrobic szybciej .

 

Jesli oczekujecie ultra-niskich temperatur cieczy to zebyscie potem nie byli zdziwieni ...Marcin mowil ze chce aby ciecz miala 10-20*C :wink: .

 

pozdrawiam

piotres

 

jak dla mnie to jedyny blad tego ukladu to chec zejscia z temp cieczy do niskich temp. ponizej pewnej temp woda jest zbyt gesta i pojawiaja sie problemy, no ale jak kto woli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jedyny blad tego ukladu to chec zejscia z temp cieczy do niskich temp. ponizej pewnej temp woda jest zbyt gesta i pojawiaja sie problemy, no ale jak kto woli

Rybek, my tu myslimy o temperaturach +10 do +20*C :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie...takie tempy mi wystarcza i unikne dzieki temu calej historii z izolacja kompa, bo na to nie mam czasu..

poza tym tylko dzieki takiemu chillerkowi beda mogl efektywniej niz na zwyklym WC schlodzic CPU, GPU, NB i moze cos jeszcze, jednoczesnie...

Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to wczesniej juz piotres powiedzial ;)

 

Czesc

 

Stalo sie ...Martin_Ez zamowil chillerka u mnie :D .

 

Bedzie to uklad w obudowie ..tyle moge zdradzic ...reszta surprise :wink: .

 

Termin wykonania ustalony na koniec wrzesnia :oops: - mam poki co, nieco (duzo ? :wink: ) robotki do wykonania nad innymi FCtami, licze jednak ze moze uda mi sie do zrobic szybciej .

 

Jesli oczekujecie ultra-niskich temperatur cieczy to zebyscie potem nie byli zdziwieni ...Marcin mowil ze chce aby ciecz miala 10-20*C :wink: .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten artykul goscia na XS ktory przerobil bodajze vapochilla na taki water chillerek i mial wszystko bez izolacji. zero kondensacji przy temp. cieczy nie mniejszej niz temp.zewn-ok.10*...

poza tym puszcze dwa wentyle na 5V wiejace do wewnatrz kompa bo podobno to zapobiega kondensacji w pewnym stopniu oczywiscie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak dla mnie lepiej nie ryzykować, ale twój sprzęt... na kazdym elemencie mającym temp mniejszą niż temp otoczenia para wodna się skrapla takie są niestety prawa fizyki ;)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ten artykul goscia na XS ktory przerobil bodajze vapochilla na taki water chillerek i mial wszystko bez izolacji. zero kondensacji przy temp. cieczy nie mniejszej niz temp.zewn-ok.10*...

poza tym puszcze dwa wentyle na 5V wiejace do wewnatrz kompa bo podobno to zapobiega kondensacji w pewnym stopniu oczywiscie...

Bez budy te 5V by myśle pomogło ale z budą....... no niewiem, chyba powienieneś "to" zaizolować ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze do ~ 10*C nie trzeba nic izolowac (zalezne od wilgotnosci powietrza, temp otoczenia itp).

 

Jodlasty ma takie tempy w swoim FWC (tak sobie ustawil na termostacie) i zero wody, trza sprawdzic i tyle. Bedziesz mial wode na bloku, to wiesz, ze musisz izolowac, nie masz, to nie musisz.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest jakas tasma jak mowi LukeXE ktora wystarczy obkleic narazone podzespoly to pewnie tak zrobie, ale nie mialem zamiaru izolowac wszystkiego jak pod typowe FC (tym bardziej ze tu jeszcze mam weze i wiecej bloczkow)

 

mowa o takiej tasmie?

http://www.icmarket.pl/product_info.php?pr...dce64834900c526

Edytowane przez Martin_Ez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest jakas tasma jak mowi LukeXE ktora wystarczy obkleic narazone podzespoly to pewnie tak zrobie, ale nie mialem zamiaru izolowac wszystkiego jak pod typowe FC (tym bardziej ze tu jeszcze mam weze i wiecej bloczkow)

 

mowa o takiej tasmie?

http://www.icmarket.pl/product_info.php?pr...dce64834900c526

Tak to ta, tylko że ja za taką samą w tym samym sklepie dałem 14,11zł :huh:

Wogóle tam to trzeba poszukać bo mają dużo błędów w cenniku, itp itd..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...