Skocz do zawartości
Shenlong

Windows Vista Inspirant Vs Vista Transformation Pack

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje mi się, aby aż tak zwalniało "machinę". Na 512MB chodzi lepiej niż znośnie.

Nie mniej jednak jest to fajne przez jakieś 2, max 3 dni. Potem się nudzi i jeden rzut oka na zajętą pamięć decyduje o tym, że 5 minut później program jest odinstalowany. Reasumując:

1. Nie instaluj.

2. Gdybyś się bardzo upierał - patrz punkt wyżej.

3. Gdybyś dał sobie rękę obciąć, aby mieć Vistę ze swojego XP, to zainstaluj - i tak za kilka dni odinstalujesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także ci odradzam instalowanie takich paczek. Nie wiadomo co sie zainstaluje i może ci nieźle namieszać w systemie.

Jeśli naprawde chcesz aby winda wygladala jak Vista to radze instalować wszystko odzielnie tzn np.

Cursor XP,Sidebar,Logon studio lub bootskin,Style XP lub Windowsblinds,IconPackager,Lclock i wiele więcej (jak dużo chces zosiągnąć to już od ciebie zależy).Ogólnie polecam programy firmy Stardock :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vista Transformation Pack 4 i naprawdę nie wiem co ma ten ram zajmować :D

Zmieniony zegar + przezroczystość zajmują góra 6 mb ram. To chyba nie tak dużo? Co jeszcze ma zjadać te zasoby? Przecież nie skin :) Do tego mam jeszcze ObjectDock, 7 mb.

Niech będzie że wszystkie bajery zajmą 15 mb, imo warto, bo już na standardowy skin nie mogłem patrzeć i na tym pracuje mi się dużo wygodniej.

Warto jednak przed instalacją tego typu paczki zrobić sobie zdjęcie dysku, już raz mi się wysypał po instalacji Vista Transformation Pack 3. 4 poszła już bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci tak zwolni machine ze szok, chyba że masz 1 GB ram to nic ci nie stoi na przeszkodzie

 

ja rowniez odradzam tego typu zasyfianie komputera

bla bla bla, szkoda, że mu widnowsa 98 nie polecicie, przecież zabiera mniej zasobów od xp

 

co do Vista Inspirat to według mnie najlepsza nakładka jaka powstała, osobiście zawsze wyłączam objectdock-a właściwie zostaje wygląd, cienie i ikony i nie zauważyłem, żeby cokolwiek zwalniało :blink: :lol2: to nie windowsblinds

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vista Transformation Pack 4 i naprawdę nie wiem co ma ten ram zajmować :D

Zmieniony zegar + przezroczystość zajmują góra 6 mb ram. To chyba nie tak dużo? Co jeszcze ma zjadać te zasoby? Przecież nie skin :) Do tego mam jeszcze ObjectDock, 7 mb.

Niech będzie że wszystkie bajery zajmą 15 mb, imo warto, bo już na standardowy skin nie mogłem patrzeć i na tym pracuje mi się dużo wygodniej.

Warto jednak przed instalacją tego typu paczki zrobić sobie zdjęcie dysku, już raz mi się wysypał po instalacji Vista Transformation Pack 3. 4 poszła już bez zarzutu.

 

i tu sie nie zgodze. tego typu programy zzeraja ram. zauwazylem to gdy instalowalem sobie tego typu "wodotryski" na mniejszej ilosci ramu ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie nie zgodze. tego typu programy zzeraja ram. zauwazylem to gdy instalowalem sobie tego typu "wodotryski" na mniejszej ilosci ramu ^^

a) Nie powiedziałem że nie zjadają wcale

b) 15 MB ramu to max, no chyba że jakaś wyjątkowo zasobożerna nakładka. Na 128 15mb moze cos znaczyć, ale na 512 się tego nie odczuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś używający inspirata ma sposób na ten pasek, który standardowo w xp jest po otwarciu folderu po lewej stronie(m.in. sa tam przyciski utwórz nowy folder, zmień nazwę pliku itp.)? Po tranformacji tym programem przechodzi on na górę i staje się mało poręczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tranformacji tym programem przechodzi on na górę i staje się mało poręczny.

Pozdrawiam

tak mniej więcej jest w viście ;) zmień styl na aero (w kompozycjach pulpitu) tam chyba jest po lewej, ale głowy nie dam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktoś używający inspirata ma sposób na ten pasek, który standardowo w xp jest po otwarciu folderu po lewej stronie(m.in. sa tam przyciski utwórz nowy folder, zmień nazwę pliku itp.)? Po tranformacji tym programem przechodzi on na górę i staje się mało poręczny.

Pozdrawiam

Skopiuj shellstyle.dll znajdujący sie w katalogu Shell konkretnego stylu (np stąd: C:\WINDOWS\Resources\Themes\Luna\Shell\Metallic). Ten plik możesz także wziąć z innego stylu. Wklej/zamień ten plik do katalogu Shell w folderze twojego ulubionego stylu stylu. I teraz zainstaluj styl. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...