Skocz do zawartości
ath

Fifa 07

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dużo czasu spędziłem na tej serii. Jednak jestem głęboko przekonany ze samo pudełeczko nie wystarczy im na długo. Gdy odpalałem już historyczne nr takie jak 98, czy 99 to rżnęło się w to godzinami, ale po pewnym czasie i po wygrywaniu meczy z komputerem szukałem jakiejś alternatywy. Znalazłem ja w emulowanej wersji ISS3. Gra była szkaradna i ciężko się grało bo brakowało wielu rzeczy z Fify, jednak gra była przednia choć firma ni miała wielu licencji (może nawet i wcale, ale przecież i tak każdy zna skład swojej ukochanej drużyny na pamięć i wie gdzie kto gra:). Ten tytuł jeszcze nie był wstanie odciągnąć mnie od produktu EA Sport.

Prawdziwe zachwianie sympatii do Fify zachwiał PES3. Od tego momentu Fifa była tylko odwiedzana i patrzyłem co zostało dodane i poprawione. Zmiany były niezadowalające i a pewnym momencie „piłkarzyki” za oceanu były obecne na dysku 2-3 dni.

Pes 4 nie pozostawił już żadnej wątpliwości. Potem zakup Dual Shocka od PS2 i tak już zostało do dziś.

 

Tak..., a teraz Fifa 07:).

Niestety byłem już sceptycznie nastawiony i myślałem, że będę się nudził przy tym tytule...

Na wszelki wypadek zapisałem się do ligi i tak czy siak zmuszała mnie ona do rozegrania paru meczy.

 

Plusy +

- ładne intro

- fajnie przemyślane menu (mam nadzieje ze Konami postara się w tym roku)

- duża możliwość zabawy poprzez dostępne tryby rozrywki

- ładne boiska

- no i standardowo... mnóstwo lig i stadionów:) (w PES’ie trzeba poczekać na łatki od patchmakerów)

- brak święcących się twarzy

 

Minusy –

- animacje fauli i niezrozumiałe przywileje (jakieś dziwnie spóźnione reakcje sędziego)

- za duża liczba cinematiksów (mały + za możliwość wyłączenia)

- dziwnie święcące postacie przy zbliżeniach (chcieli rozmyć krawędzie?)

- strzały!!!!! To jest parodia:), ale niech wam będzie

- bramkarz wchodzący za napastnika przy dośrodkowaniach (notorycznie)

 

Tyle ile pamiętam tyle napisałem:)

Mam nadzieje i życzę sobie tego żeby nowy twór Konami był dopieszczony pod względem ruchów i zachowań postaci. Mam nadzieje ze nie zrobiła tego błędu który EA Sport robi od lat z Fifą. Chodzi o grafikę. Jak można pozwoli żeby tak się święciły postacie albo żeby postacie wyglądały jak glisty. Mam nadzieje ze PES będzie lepszą grą i nie mowie tego tylko dlatego ze jestem fanem tej seria ale dlatego że, może to da do pomyślenia ludziom od EA Sport i zaczną tą serie robić od zera a nie tylko „ respirowac ” starą, choć nadal dobrze sprzedającą się „gre”.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to byla ironia :lol: - rzeczyiwscie, nowe intro, nowe menu i nowy soundtrack to rzeczy, ktore wplywaja pozytywnie na gre. -_-

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiac mi sie chce jak czytam posty fanow serii PES... Od FIFY 98 po FIFE 07 jestem jej fanem i zawsze bede. Gralem w PESA 4 jest swietny zreszta PES 5 tez ale ? dokladnie nic sie nie zmienilo pora szata graficzna w menu oraz kilkoma nowymi ruchami... Wszystko jedno i to samo, no moze graficzka na kozyczsc piatki... Jezeli rzeczywiscie PES 6 bedzie lepszy w tym roku przyznam racje fanom PES ale jezeli bedzie to to samo co PES 5 to podziekuje i zostane przy FIFCE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okladnie nic sie nie zmienilo pora szata graficzna w menu oraz kilkoma nowymi ruchami... Wszystko jedno i to samo, no moze graficzka na kozyczsc piatki...

Ile grałes 1,2 3 mecze ? 4 rózni sie okropnie od piątki. Smiac mi sie chciało jak napisałes to co mam w cytacie - nosz cholera ale tobie chyba tytuły sie pomyliły. przeciez to fifa nigdy nie ma nic do zaoferowania nowego oprócz nowego menu, intra, i soundtracku........ bez przesady ale roznice miedzy fifa 06-07 a pes4-5 sa niepodwazalnie wieksze w przypadku tego 2 tytułu.... nosz smiac sie wypada jak pisza fanboye fify

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[OT]Pioorek może i była ironia, ale koleś pisze że nic się nie zmienia, a tak nie jest :P no chyba że mu chodziło o grywalność, jeżeli tak to niech napisze że "W grze nic się nie zmieniło pod kątem grywalności" :) [/OT]

Trochę przesadzili z łatwością wykonywania rzutów wolnych :( w poprzedniej części wogóle nie mogłem trafić z FK a teraz 2/4 strzały kończą się bramką, mało tego, celuję w prawe lewe okno bramki (no chyba że tylko tak mi się wydaje :)) a piłka leci na lewy słupek. Tak samo krótkie scenki kiedy piłka wyjdzie za linię autową. Na scence piłkę ma drużyna która straciła piłkę, a po chwili piłkę ma drużyna przeciwna.

Edytowane przez Massimo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem sporo poniewaz mam duzo znajomych ktorzy sa fanami PESA. Dla mnie to to jedno i to samo. Fifka bedzie dla mnie zawsze lepsza no chyba ze w koncu cos dobrego pokaza w 6 :D wystarczy tylko poczekac i zbierac troche grosza

 

EDIT:

Smiac Ci sie chce bo moze nie chcesz przyznac sie do prawdy ze fifa 07 zmiazdzyla oba te tytuly :) ja wiem jacy sa fani pesa... PES PES i PES a fife to jada z gory i tak jak napisal jeden uzytkownik tego tematu "wlanczajac ja i graja nocami " haha :P z tego mozna sie posmiac :lol:

Edytowane przez Dym0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznaje Ci racje, fifa 2007 roxuje na całej linii, a wszystkie PESY zostają w tyle

co PESOWCY? głupio Wam, nie potraficie przyznać, że fifa jest lepsza, no przyznaj, przyznaj!

B)

no chyba, że rzeczywiście coś pokażą w 6tce tak jak kolega wyżej piszę, ale pewnie nic ciekawego, standardowo co roku bez zmian, fifa co roku jest nowa i inna to jest to co robi z niej najlepszy symulator piłki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

1. Zainstalowalem

2. Zagralem jeden mecz

3. Odinstalowalem, bo niestety nic nowego w tym nie ma a to naprawde staje sie juz nudne.

To tylko moja skormna opinia.

 

 

 

O siet, Ty nie do konca sprawny jestes.

 

Zaplaciles za gre ponad 100pln zeby odrazu odinstalowac zamiast sobie w demku sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O siet, Ty nie do konca sprawny jestes.

 

Zaplaciles za gre ponad 100pln zeby odrazu odinstalowac zamiast sobie w demku sprawdzic ?

wątpie aby kupił B-)

 

Ja tam czekam zawsze na recki innych osób na temat gier i tak samo będe czekał z PES6 jak ludzie ocenią na PC i wtedy zdecyduje czy kupić orginała :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowa fife gram tylko ze wzgledu na tryb menadzerski. Niestety gameplay ostro kuleje i nawet nie ma co go porownywac do pes'a. Podobnie jak ath traktuje ten produkt jako 'przejsciowke' w pczekiwaniu na pes'a 6. ;]

Pheee ciekawe !!! "WY wogóle nie gracie w fife"

tryb menadzerski ??? A jaki tam tryb menadzerski ? booshe. niewiem kto czekał by na kopankę grajac i symulujac mecze ??? <_<

jak chcesz poczuć sie menadzerem to zakup championship managear 05,06....itd

A tak pozatym to fifa rządzi !!!

Edytowane przez JORDAN 23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pheee ciekawe !!! "WY wogóle nie gracie w fife"

tryb menadzerski ??? A jaki tam tryb menadzerski ? booshe. niewiem kto czekał by na kopankę grajac i symulujac mecze ??? <_<

jak chcesz poczuć sie menadzerem to zakup championship managear 05,06....itd

A tak pozatym to fifa rządzi !!!

Wiesz ja nie potrzebuje profesjonalnego menedzera pilki. ;] Taki jaki jest w fifie mi wystarcza by sobie pograc jakis czas. Poza tym jak chcesz poczuc prawdziwa moc pilki to zakup sobie nowego pes'a jak wyjdzie. ;] Dla Ciebie moze fifa rzadzic, dla mnie dosc mocno kuleje, ale to juz kwestia subiektywnych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź...

 

ja to mam nawet przy wyłączonym AA...

 

przy 1024x768 i higf po odpaleniu meczu ~1 klatka...

 

EA gratulujemy FIFY ...

Mając AA wyłączone to gra i wszystkie przerywniki (powtórki) chodzą normalnie -

Dopiero AA x2 lub AAx4 spowalniają nie samą grę ale przerywniki podczas meczu

normalnie robi się klatkomania.

Niemożliwe aby od grafiki był tak drastyczny spadek na GF6600GT.

 

Inne gry hulają z AAx2 aż miło

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z biegiem czasu najbardziej denerwuja mnie zwody, tzn. przejsc kogos balansem ciala, albo po prostu minieciem graniczy z cudem... irytujace. Kilka razy zdarzylo mi sie strzelic gola tak jak sobie to zaplanowalem, przewaznie gole padaja z niezaplanowanych sytuacji, przypadkowo.

Poza tym loby tez jakos dziwnie sie wykonuje, pilka leci strasznie niska parabola, przez co czesto nie dociera do adresata.

Teraz kwestia graficzna. Na powtorkach, gdy ustawimy odpowiedni kat kamery grafika jest calkiem ostra i murawa nie wyglada jakos oblesnie, ale gdy zjedziemy z katem nachylenia nisko, to robi sie z tego jakas rozmazana plama. Podczas normalnej rozgrywki wlasnie wszystko jest taki rozmyte, brakuje szczegolow, tak jakby tworcy gry nie dali mozliwosci wprowadzenia najwyzszych ustawien graficznych w obawie o i tak niska wydajnosc silnika gry. Przyciski w replay'ach sa tak samo oblesne i poszarpane od kilku wersji fify, czy naprawde nie mozna poprawic takiego malego szczegolu.

No i cala motoryka strzalow, stopy pilkarzy jakos dziwnie ukladaja sie do pilki, koslawo.

Najwiekszym plusem jest niezaprzeczalnie klimat, mozna sie na prawde wczuc w mecz. Okrzyki kibicow, ogolna oprawa akustyczna i show sprawia, ze fifa w tym jedynym aspekcie jest dla mnie lepiej zrobiona niz pes.

Na koniec wypada wystawic ocene... od fify 2003 ten sam engine (chyba sie nie myle ?), w sumie od kilku lat dostajemy tez sam produk z kosmetycznymi zmianami, tak jak ktos napisal wyzej pierwsze co rzuca sie w oczy w nowej fifie to nowa muzyczna i nowe menu... no dodali kilka nowych trickow i zaktualizowali sklady. My komputerowe pilkarzyki chcemy czegos nowego a nie odgrzewanego kotleta, stara fife z nowymi skladami i nowa muzyczna oceniam na 3/10. Do fify mam sentyment, kazda czesc testuje co roku z nadzieje, ze ea wezmie sobie do serca opinie graczy i wreszcie nie skupi sie tylko na lojeniu kasy, ale takze na wlasnym wizerunku, ludzie, dla ktorych nie liczy sie gracz tylko wlasnie moneta. Czekam na wersje z numerkiem 08.

Koniec przemowienia, nie chcesz nie licytuj. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie wiedziałem że można zniżyć się do tak bardzo niskiego poziomu trudności. Bramki padają z połowy boiska jak na zawołanie, przy rzutach wolnych wogóle nie trzeba myśleć, wystarczy nacisnąć strzałkę i w odpowiednik momencie zdjąć palec z przycisku strzału, odebrać piłkę to można przy zamkniętych oczach :( No nic tak jak większość pogram w kolejną, coraz gorszą fifę, i w listopadzie nowy PES. I tak w kółko :) Miesiąc FIFY, 11 miesięcy PES'a. Może kiedyś coś się zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś powinien stworzyć wątek w którym bedziecie się śmiać z FIFY 07. Ja już to wszystko znam, Fifa jest najgorsza, nic się nie zmienia, 10 kg z tyłu, a tu się za łatwo strzela, a tu za trudno. Mi się podoba i to już jest mój problem, stwórzcie sobie wątek jakiś i tam zasmiecajcie jacy to z Was fanboye PESa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bramki padają z połowy boiska jak na zawołanie, przy rzutach wolnych wogóle nie trzeba myśleć, wystarczy nacisnąć strzałkę i w odpowiednik momencie zdjąć palec z przycisku strzału, odebrać piłkę to można przy zamkniętych oczach :(

Calkowita racja, moj pierwszy rzut wolny w fifie 07 i co? I barmka oczywiscie. :lol: W PESie rzadko udaje mi sie strzelic z wolnego, a jak juz wpadnie to czlowiek cieszy sie jak dziecko. ;]

 

zmieni sie na pewno, tak jak u mnie - 0 miesiecy fifa, 12 miesiecy PES :D

Trzeba bedzie zaczac stosowac ta zasade. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...