Skocz do zawartości
Kas

Titan Amanda

Rekomendowane odpowiedzi

I tak to sie nie sprawdzi.

Przeciez paltiera trzeba chlodzic porzadnie, a co za tym idzie wentylki pewnie niezle szumia(no moze nie tak bardzo ze wzgledu na 8 heatpipe'ow :blink: ), ale ile miejsca to zajmuje :blink:

Wole zostac przy swoim BT.

Pozatym thermaltake juz dawno taki zestaw wypuscil, ktory aktualnie kosztuje 99zł, tylko ze jest pod socketA.

Nazywa sie SubZero 4G.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie podoba mi sie to

po co jest ta plytka na pci, bez sensu jak ktoś ma tak jak ja tuner tv i muzyczna to już jej nie zamontuje na wiekszości nowszych płyt gł. które mają 2 pci i reszte pci-e

BTW. jaka paste dali super do kpl. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem poco wydziwiać i płacic dwa razy wiecej niż za Ninje dla paru stopni, i do tego wielkie to, niezbyt ciche i drogie, IMO lepiej brac Ninje lub BT

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd ty to niby wiesz że to jest głośne

Gdzieś widziałem że coś koło 20 czy 22 db, a to jest według ciebie ciche? Słychac wtedy szum powietrza, a niewiadomo czy nie świszcza albo co, ciche to jest około 16-17db, pozatym co dobrego mogą robić dwa wiatraki na jednym coolerze <_<

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza rzecz względna, dB napisane na opakowaniu przez producenta można se wiecie gdzie włożyć ;) A porównywanie dB u jednego producenta do dB u innego jest juz wogole bez sensu, po pierwsze nie jest unormowane zadnymi przepisami w jaki sosob ma byc mierzona glosnosc i dla jednego coolera mozna zmierzyc 50 glosnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem poco wydziwiać i płacic dwa razy wiecej niż za Ninje dla paru stopni, i do tego wielkie to, niezbyt ciche i drogie, IMO lepiej brac Ninje lub BT

Z testów jakie widziałem te nie "parę" stopni ale jakieś 13-17 lepiej niż Ninja. Wynik jak na chłodzeniu wodnym, ale przy mniejszej ilości babraniny. Moim zdaniem całkiem ciekawe. Nie mówię, że jakaś rewelacja, ale poczekajmy na rodzime testy...A co do tych 60 Watów to mnie osobiście to wali - zasiłka udźwignie to bez problemu. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów jakie widziałem te nie "parę" stopni ale jakieś 13-17 lepiej niż Ninja. Wynik jak na chłodzeniu wodnym, ale przy mniejszej ilości babraniny. Moim zdaniem całkiem ciekawe. Nie mówię, że jakaś rewelacja, ale poczekajmy na rodzime testy...A co do tych 60 Watów to mnie osobiście to wali - zasiłka udźwignie to bez problemu.

Ciekawe jakby wyglądało połaczenie Ninja+Peltier :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno ciekawie, tyle, że takiego czegoś NIE MA (chyba że ktoś to już zrobił?). A Amanda jest. I tu jest ta drobna różnica icon_wink3.gif

Może ktoś pokusi sie o home made :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten cooler to calkiem calkiem :D

 

Mozna to u nas dostac?

ktos sie orientuje?

 

Ale wielki to jest scythe to przy tym mikrus :blink:

 

A tak przy okazji wiecie gdzie to mozna u nas kupic??

Edytowane przez ajeto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem że coś koło 20 czy 22 db, a to jest według ciebie ciche? Słychac wtedy szum powietrza, a niewiadomo czy nie świszcza albo co, ciche to jest około 16-17db, pozatym co dobrego mogą robić dwa wiatraki na jednym coolerze <_<

Pozdro

hary86 dobrze gada :wink:

 

 

Z testów jakie widziałem te nie "parę" stopni ale jakieś 13-17 lepiej niż Ninja. Wynik jak na chłodzeniu wodnym, ale przy mniejszej ilości babraniny. Moim zdaniem całkiem ciekawe. Nie mówię, że jakaś rewelacja, ale poczekajmy na rodzime testy...A co do tych 60 Watów to mnie osobiście to wali - zasiłka udźwignie to bez problemu.

wiesz ale jak toś ma np. c2d + sli 7900gt ... to dodatkowe 60w jest dość dużo

tym bardziej bierz pod uwagę że różnica pomiędzy zasilaczem np. tagana 380W a 430W w cenie nie jest aż tak wysoka ale miedzy np. 480W a 53

0w jest ogromna

a pewnie nie jeden chętny by był co ma taki sprzęt

 

 

Ten cooler to calkiem calkiem :D

 

Mozna to u nas dostac?

ktos sie orientuje?

 

Ale wielki to jest scythe to przy tym mikrus :blink:

 

A tak przy okazji wiecie gdzie to mozna u nas kupic??

żal.pl

czytasz posty po ich napisaniu ?

ablo,

myślisz kiedy piszesz ?

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie dość ciekawe patrząc na wyniki - 42 stopni load przy Presler 965XE @ 4,26 GHz robi wrażenie. Pewnie na to da się upchnąć jakieś cichutkie papsty, akasy, fandery i inne cuda :lol: Gdyby cena Amandy była na poziomie ~ 200 zł + 2x20 zł ciche wentyle (cena oczywiście w przybliżeniu) według mnie interes byłby opłacalny jak na wydajność i bezproblemowość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie dość ciekawe patrząc na wyniki - 42 stopni load przy Presler 965XE @ 4,26 GHz robi wrażenie. Pewnie na to da się upchnąć jakieś cichutkie papsty, akasy, fandery i inne cuda :lol: Gdyby cena Amandy była na poziomie ~ 200 zł + 2x20 zł ciche wentyle (cena oczywiście w przybliżeniu) według mnie interes byłby opłacalny jak na wydajność i bezproblemowość :)

cena raczej nie mozliwa

zobacz tu dodaja jakies płytki i inne bajery ktore nie sa potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz. Płytka dostarcza zasilanie z linii +12v ze złącza PCI (według mnie zły pomysł - zbyt bardzo nadwyręża mobo i ogranicza wydajność peltiera (przydałyby się vmody). Inne bajery to "fanmate" itp. Cena nierealna ale pięknie by było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz. Płytka dostarcza zasilanie z linii +12v ze złącza PCI (według mnie zły pomysł - zbyt bardzo nadwyręża mobo i ogranicza wydajność peltiera (przydałyby się vmody). Inne bajery to "fanmate" itp. Cena nierealna ale pięknie by było :wink:

czyli bez sensu

lepiej żeby było z molexa - taniej + bezpieczniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby na ninji zamontowac 120x120x38 i dac na 12V to by mocno nie odbiegala w wydajnosci .....no i prawie 3 taniej ...

Hyper 6 z dwoma 80x80x38 podobno(keidys cos na XS wspomniali ale nie wiem ile w tym prawdy) gromil kazdy cooler,

sadze ze od tego wynalazku moze nawet i bylby szybki

za ta cene to juz bym na powaznie myslal o wodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby na ninji zamontowac 120x120x38 i dac na 12V to by mocno nie odbiegala w wydajnosci .....no i prawie 3 taniej ...

Hyper 6 z dwoma 80x80x38 podobno(keidys cos na XS wspomniali ale nie wiem ile w tym prawdy) gromil kazdy cooler,

sadze ze od tego wynalazku moze nawet i bylby szybki

za ta cene to juz bym na powaznie myslal o wodzie

Tylko, że z testów jasno wynika, że ten cooler jest CICHY. Ninja z dwoma wentylami 120x38 byłaby porównywalna jeśli chodzi o hałas z odkurzaczem, a nie o to w tym chodzi. Nie jest sztuką zrobienie wydajnego i głośnego chłodzenia. Też miałem Deltę na swoim Fryzjerku i Ninja może się wtedy schować :D Ale usiedzieć prz takim kompie nie sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...