Skocz do zawartości
sough

Obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedługo wejdę w posiadanie nowego zestawu i zastanawiam się nad wyborem obudowy. Wiem, że to kwestia gustu. Każdy ma inne poczucie estetyki i powinienem wybrać to, co mi się najbardziej podoba.

 

Przewaliłem już tony ofert różnych sklepów, mam już dość zdjęć tych blaszanych/aluminiowych/stalowych/plexi skrzynek... Teraz już jestem zupełnie zagubiony i liczę na waszą pomoc.

 

Musi to być miditower (choć chciałbym mieć bigtowera, ale będzie za duży do mojego biurka, a nie chcę go stawiać na nim). Nie lubie "świątecznych choinek z super elo pro młodzieżowymi turbinami". Takie obudowy nawet nie wchodzą w gre. Nie jestem też jakimś fanem klasycznych szarych obudów. Ma się ładnie prezentować, może wystąpić mały akcent oświetleniowy(ale raczej naprawde delikatny).

 

Co najważniejsze, ma mieć dobrą wentylacje(najlepiej ciche wiatraki w zestawie), musi być funkcjonalna i najlepiej, żeby nie posiadała zasilacza(choć to mogę "przeboleć", najwyżej go sprzedam).

 

Żeby nie było, że niczego nie szukałem. Bardzo podoba mi się seria Chieftec Dragon(zwłaszcza DG-01B-D-U), ale nie wiem jak jest z jej parametrami. Może są jakieś obudowy w podobnej stylistyce z lepszymi "osiągami"?

 

Mam na ten cel do 500zł(choć w sumie wolałbym zapłacić mniej).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam, sough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ladna i stylowa obudowe to poszukaj budek firm.

LIAN LI, ANTEC badz Chieftec

 

kilka linkow fajnych budek:

 

1. http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1166

2. http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;id_towaru=1634

a apropo chiftec'a to sporo obudow jest dostepnych.

 

IMHO nie ma sensu kupowac az tak dorgiej budy no chyba ze w tej kasie wliczasz zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez moge polecic Lian-Li, model PC 7 SE - czarna lub srebrna (imho czarna duzo ladniej sie prezentuje ;) )

piekny, prosty i estetyczny wyglad, szlifowane alu wyglada genialnie.

o wentylacje dbaja 2x120mm wiatraki, dolaczone do zestawu.

jesli chodzi o glosnosc to hm.. nigdy ich nie puszczalem na 12V :) ale na 7V sa doslownie nieslyszalne.

 

aha, no i cena: 350-400zl.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem recenzje i na dzień dzisiejszy mój wybór pada na Anteca(głównie ze względu na chłodzenie i wyciszenie sprzetu). Ma dość specyficzny design, nie trafia w 100% w mój gust, ale podoba mi się. Jest "prawie" idealny. Mógłby być trochę tańszy, ale z tego co piszą recenzenci, nie będą to pieniądze wydane w błoto.

 

Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś propozycje, to proszę o wypowiedzenie się w tym temacie.

 

Z góry dziękuje.

 

Pozdrawiam, sough.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba link jest ta obudowa estetycznie wykonan ma duze okno i dobrej firmy cicha dostajesz chyba 3 wiatraczki . Soprano jest to buda typu Big Tower nie wiem czy Tobie sie takie pod :) obaja . :blink:

495 x 210x 478 mm

VB1000 Middle Tower Series

Po drugie ma tandetny front.

 

edit: literówki

Edytowane przez GDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecę antec P180 - trzeba tylko dobrze dobrać zasiłkę.

 

Czy do tej budy Antec Performance One P180-EU bedzie pasowal zasilacz Hiper Modular HPU-4K580-MK V2 ? (taki akurat posiadam i nie chcialbym go zmieniac, ewentualnie inna dobra i cicha buda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...