Skocz do zawartości
Daamain

Generic Host Process For Win32 Services

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie się na razie nie sypie. Włączyłem Firewalla Windowsa, standardowo śmigam na Kerio. Teraz mam 2 włączone i jak na razie nic się nie krzaczy. Mam ściągniętą łatę KB894391. Ciekawe, kiedy się znowu wykrzaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że nie jestem sam :D już sobie poradziłem z tym problemem wystarczyło pogoglować trochę wgrałem te łatki WindowsXP-KB894391-x86-PLK, WindowsXP-KB921883-x86-PLK i problem z Generic Host Process For Win32 Services zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - ważne!

Najwyraźniej łatka microsoft nie rozwiązuje w pelni problemu. Przed chwilą znów dostałem ten błąd. Wszystkim którzy go mieli radze sciągnąć wwdc i mieć go na wszelki wypadek. Jesli nic nie bedzie się działo to dobrze, jesli znów pojawi się błąd trzeba zablokować te porty. Ja znów muszę jechać na zablokowanych 135 i 445.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zainstalowales te dwie latki? :

WindowsXP-KB894391-x86-PLK, WindowsXP-KB921883-x86-PLK

Ja wczesniej mialem tylko tą drugą. i wczoraj wyskoczyl mi blad. Zainstalowalem wczoraj tą pierwszą i jak narazie cisza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga - ważne!

Najwyraźniej łatka microsoft nie rozwiązuje w pelni problemu. Przed chwilą znów dostałem ten błąd. Wszystkim którzy go mieli radze sciągnąć wwdc i mieć go na wszelki wypadek.

gdzie sqj ? niech przybędzie i znowu zaświergoce "a u mnie jak zwykle nic - aż nudno " albo coś w tym stylu, zalokowane porty na razie bez potknięć i jakby torrenty fajniej chodzily [:P] jedyne co zauważyliśmy z kumplem to fakt iż w programiku do wirtualnego pulpitu ( jakiś alternatywny dla tego windowsowskiego vnc bodajże ) trzeba porty zmienić żeby działało :) Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie sqj ? niech przybędzie i znowu zaświergoce "a u mnie jak zwykle nic - aż nudno " albo coś w tym stylu,

Moze nie jestem sgj, ale u 80 kompow pracuje bez oznak tego problemu, jakby choc raz wyskoczyl to bym o tym wiedzial (zaraz by przybiegli) ;)

Wszystkie kompy maja Win 2k i sa aktualizowane codziennie w nocy (moze zassaly aktualizacje, nie chce mi sie sprawdzac), dodatkowo firewall sprzetowy i spokoj ;)

 

EDIT: sprawdziłem, latka zostala udostepniona 4 sierpnia i juz wtedy MSUS pobral u mnie ta aktualizacje, a u was problemy zaczely sie 12 ;)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam firewala, a system zaktualizowalem dopiero 2 dni temu(był nieaktualizowany 2 miesiace) i tez problemu nie ma. Tyle ze mam server 2003.

 

I jak już instalujecie aktualizacje to WSZYSTKIE, a nie jedną czy dwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, chyba sie pospieszyłem, pomimo zablokowania wszystkich portów prócz Netbios, przed chwila mi znów ten błąd wyskoczył, na razie zainstalowałem łatkę którą sqj podał oraz paseq, i zobaczymy teraz. Prócz tego oczywiście blokada portów.

Edytowane przez KamilM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie macie przypadkiem w kompach FlashGeta ?? ja ostatnio pobrałam FlashGet 1.72 Build 128 PL i po zainstalowaniu miałam ten błąd i mi neta wywalało :( a jak odinstalowałam to było wszystko ok .

Może w tym tkwi problem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takie same jazdy pare dni temu.

 

Mam udostepnione neo na xp pro w domu (pietro wyzej) i po paru minutach od reseta wywalal mi sie generic host processes. Bieganie co pare minut do gory - %^*%^&%#$%$@#@. Niewazne.

 

Wywalilem SP2 i zainstalowalem go jeszcze raz, bo myslalem, ze nadpisanie plikow cos pomoze. Nie pomoglo (za to przez te pare godzin, kiedy nie mialem sp2 NON STOP mialem ataki na kompa! Usluga poslaniec, trojany itp. - rzeczy, o ktorych dawno zapomnialem). Za to ciekawa rzecz - jak mialem samego SP1, net chodzil bezproblemowo. Ponowna instalacja SP2 - wysypka.

 

Pomoglo przywrocenie systemu z data gdzies sprzed tygodnia (mimo, ze po resecie wyskoczyl mi komunikat, ze nie mozna wrocic do konkretnego punktu, bo nic sie przez ten czas w systemie nie podzialo).

 

Poki co trzeci dzien chodzi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm dziwne to bo znalazlem gdzie jakas latke co miala 700kb moze zaraz najde link i nie wyskakiwalo ale podejrzewame ze byla on powodem tego ze po ilus tam godzinach poprostu net mi przestal dzialac ( mam lana ) , jakos o tak o przestaly dochodzic pakiety, mylslaem ze cos z netem, odpalilem na ubuntu - net dziala, wracam do windy tez dziaala O_O wywalilem dzisiaj ta latke i znowu to samo :/ , znalazlem inna ( 2mb ) i tez wyskkauje tylko ze teraz nie moge jej usunac XDD

 

z tymi portami to imho srednio mi sie widzi ;p no ale jak mus to mus zaraz obadam

 

 

 

ta latke 894 ... ta pierwsza co podales peseq to ja wlasnie chyba mialem, tylko mowie po jakims czasie tak jakby o net przestal dzialac, zainstaluje jeszcze raz i odrazu jak mi padnie w razie czego na ubuntu skocze i sprawdze, IMHO DZIWNE

 

 

 

zaraz mnie cos strzeli zainstalowalem to smao jeszcze raz co dzialalo wczesniej a teraz sie kisi i mi wyskakuje to znowu -.-

Edytowane przez iNs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala. Żona ma przez LAN net odemnie z kompa. Nie mam routera itp.. u niej nie bylo i nie ma tego bledu (jej windy nie aktualizowalem chyba od 4 miesiecy:). A mi z latka ok. Wsio gra i buczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dalej to samo ;/ :mur: :mur:

 

Zainstalowałem łątki WindowsXP-KB894391-x86-PLK, WindowsXP-KB921883-x86-PLK, najnowszego Autopatchera Sierpień 2006 do tego wyłączyłem porty 145 i 445 i dalej sie krzaczy :angry:

 

Help !!! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem... mam Win Xp + sp2 (wyłączone aktualizacje). Nie mam firewalli itp.

Kaspersky niczego nie znalazł.

Nod32 niczego nie znalazł.

Mks_Vir znalzał jednego wirusa ale nie pomogło.

Norton AV 2003 znalzał jednego wirusa ale nie pomogło.

Norton AV 2006 znalazł Spaywera którego zablokowałem. Net działa do dziś.

Po odinstalowaniu NAV 2k6 problem wrócił :mur:. Zainstalowałem spowrotem NAV 2k6 i wsio działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem tutaj nowy, ale tez mialem ten blad... instalowalem firewalle, skonowalem komputer, probowalem blokowac porty, defragmetowalem dyski i nic. Ale wczoraj sciagnelem poprawke i wszystko dziala internet chodzi juz 13 h i nie ma bledu :D to byla ta poprawka KB921883, a oto link do niej [http://skocz.net/ibhw] życze wam żebyście sobie poradzili z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobojcie zamiast łatek tylko zablokować porty. U mnie eMule z łatką i blokadą działa bez problemu. Zainstalujcie jeszcze raz te programy, moze przekonfigurują się i juz te zablokowane porty nie beda im przeszkadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobojcie zamiast łatek tylko zablokować porty. U mnie eMule z łatką i blokadą działa bez problemu. Zainstalujcie jeszcze raz te programy, moze przekonfigurują się i juz te zablokowane porty nie beda im przeszkadzac.

No u mnie to dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez masz to dokladnie opisane w tym topicu. Łatka MS + WWDC i po sprawie.

Ja zablokowalem porty tym WWDC i zainstalowalem latke i nadal sie sypie generic host :] Mam iPlusa i lacze sie przez telefon. A na dodatek po zainstalowaniu latki sypie sie jeszcze svhost :] po prostu super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem cos takiego podlaczajac modem od neostrady zeby posmigac na szybszym laczu :D max 2 min i wywala...

 

standartowo na routerze problemu nie ma...

 

przyczyna jest latka microsoftu wprowadzajaca zmiany do WFirewalla ktora dokladnie postaram sie znalesc. bedzie to klopotliwe poniewaz kazda po koleji bede musial usuwac.

 

sprawdzone Win xp z sp1 dziala jak szalony.. z sp2 i WU dziala z [gluteus maximus]...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...