Skocz do zawartości
tomekjod

.beta Case.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś w przypływie nudy i od dawna ograniającej mnie chęci zrobienia czegoś przy kompie - zrobiłem coś :P

 

Najbardziej irytującą częścią mojego kompa był fabryczny wentylatorek na NB <_<

 

Dołączona grafika

 

Więc postanowiłem go wymienić :)

Znalazłem starego silencera na GPU i przyciąłem na wymiar, po czym zaczął wyglądać tak:

 

Dołączona grafika

 

Po zdjęciu stockowego coolera przeraziło mnie to, co ujżałem :o

 

Dołączona grafika

 

Podłożyłem takie szpetne coś :P

 

Dołączona grafika

 

I założyłem radiatorek ( czyż nie wygląda jak premium lol ) :)

 

Dołączona grafika

 

Jako, że z taśmy SATA całkiem przypadkiem ( :P ) zjechał oplot, postanowiłem wykorzystać go na czymś innym.

Czyli na kabelkach wentyla od proca i Penta od GPU.

 

Dołączona grafika

 

Niestety w przypadku grafy pani opalarka chyba za bardzo wczuła się w swoją funkcję i skończyło się to tak <_<

 

Dołączona grafika

 

I tak to sobie leży, bo zrobiło się późno, a po nocy nie będę składał kompa :)

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda w pokoju -_-

 

Dołączona grafika

 

 

 

Jutro włożę bebechy do środka i zrobię ładny porządeczek :)

 

Jak będę miał czas, to biorę się za moda kasty.

Ogólnie wyglądać ma to: katody UV, kilka pierdułek świecących w UV i zrobienie drzwiczek jak np. w TT Armor czy tak jak tu:

http://www.bit-tech.net/content_images/coo...e_632/case1.jpg

 

Mam już nawet część materiałów, tylko nie wiem, jak będzie lepiej -_-

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

No thx dla bantiego, za porzyczenie aparatu ;* ( ten ":*" to żarcik - mam nadzieję, że wiesz :P )

Mój Power Shot A200 to padaka <_<

Edytowane przez tomekjod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój człowiek:) No w końcu się za coś zabrałeś!:)

Możliwości i pomyśly zawsze masz tylko częsciej chęci brakuje:P

Mam nadzieje, że z jutrzejszymi testami coś wyjdzie, lód się już chłodzi:)

Jesli zrobisz kaste tak jak mi mówiłeś to naprawde będzie glanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłożyłem takie szpetne coś icon_razz.gif

a wiesz, że to takie coś to jest gąbka przewodząca do odprowadzania ładunków elektrostatycznych? Życzę Ci aby nie doszło do poważnego zwarcia :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej irytującą częścią mojego kompa był fabryczny wentylatorek na NB <_<

Dołączona grafika

Mnie też, co jakiś czas jakoś się zacina i tak piszczy do póki :mur: w obudowe. Czy jak go wywale (do biurka, a jagby co to riplej) strace gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem chce wymienić ten wentylator na chipsecie. Czy do normalnego użytkowania komputera (nie jest podkręcany i nie wiem czy będzie) moge wymienić ten wentyl na zwykły radiator? Który z allegro http://www.allegro.pl/4703_chipsetu.html?o...&view=gtext polecacie do 20zł? Nie mam w domu pasty więc jaki z tych radiatorów ma w miare dobrą paste w komplecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem chce wymienić ten wentylator na chipsecie. Czy do normalnego użytkowania komputera (nie jest podkręcany i nie wiem czy będzie) moge wymienić ten wentyl na zwykły radiator? Który z allegro http://www.allegro.pl/4703_chipsetu.html?o...&view=gtext polecacie do 20zł? Nie mam w domu pasty więc jaki z tych radiatorów ma w miare dobrą paste w komplecie?

Niesbieski Zalman wystarczy, ale musisz sie liczyć z wysoka temperaturą. U mnie (A8NSli) pomimo, że dmuchał na niego wentylator z chłodnicy, to temperatura dochodziła do ponad 70 stopni w stresie. Mierzone termometrem cyfrowym POD radiatorem. Komp był stabilny (działał tak ponad pół roku), ale o radiator można sie było oparzyć. Chwilowo - jestem w trakcie przebudowy WC - dmucha na niego fabryczny wentyl, ale zwolniony panelem do 2000 obrotów. Prawie go nie słychać a temperatura oscyluje wokól 60 stopni, więc może to jest lepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomekjod a że sie tak zapytam, czego użyłeś do montażu tego pociętego silencera na NB???

 

 

p.s

 

albo upozoruj wybuch w tym miejscu icon_biggrin3.gif.. kolega kiedyś uporozorwał wybuch z tyłu płyty jeżdząc zasialczem 12V po złączach usb.. aż sie usmażyły icon_lol.gif

Nie moge sie powstrzymac...... :lol: :lol2:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...