Skocz do zawartości
xisio

Seagate Barracuda Es

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilkunastu dni jest dostepna nowa seria dyskow Seagate Barracuda ES, cala rodzina jest przedstawiona tutaj sa to dyski z zapisem prostopadlym specjalnie stworzone do pracy 24h na dobę. Zawieraja wiele technologii z serii Cheetah. Firmware dostosowany do pracy w konfiguracjach wielodyskowych, czyli dyski te mają znacznie większą tolerancję na drgania. Główne zastoswania: NAS, macierze RAID, serwery.

 

 

Wlasnie moje pytanie teraz czy ma ktos juz ten model jak sie sprawuje w RAID 0 czy moze lepiej wybrac dysk z serii NL35 specyfikacja ktore moga pracowac w wyzszej temperaturze 60 zamiast 55 jak ES oraz maja wyzszy transfer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec od wczoraj mam dwa takie dyski Dołączona grafika

 

Wg wstepnych testow sa znacznie szybsze i cichsze od starych 7200.9 160gb

 

2x baracuda 7200.9 8 Mb cache 160GB

Dołączona grafika

 

2x baracuda ES 16Mb cache 250GB

Dołączona grafika

 

Wykres jest bardziej gladki przy takiej samej konfiguracji.

Edytowane przez xisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec... niestety.. nie jestem osoba co moze sie wypowiedziec o glosnosci dyskow poniewaz zaraz po kupieniu umiescilem je w kieszeniach silent drive i zmontowalem na specjalnych uchwytach w p180 troche przerobionych (watek w modowaniu jest o tym)

 

Co do wydajnosci sa znacznie bardziej wydajne w porownaniu do 160 7200.8 co mialem wczesniej (mowie o pracy na komputerze nie o wykresach co robilem na poczatku a widac je wyzej)

 

Temperatura jest 44 stopnie w kieszeni wiec zakladam ze nie naleza do super grzalek. Niestety w raidzie podaje tylko jedna temperature wiec nie powiem jak dwa dyski blisko siebie sie grzeja.

 

Jezeli bym mial teraz kupowac to bym wybral tez te dyski. Jest jeszcze seria NL35 ale wydaje mi sie ze ES jest lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć czym różnią się od siebie:

ST3250820NS i ST3250620NS ??

Oba to rodzina ES, drobna różnica w pojemności: 250.1GB do 250.2GB.

Xisio jak widzę ma ST3250620NS.

Który z nich jest lepszy bo w sklepach jak widzę mają różnie?

 

EDIT: Sprawa się wyjaśniła, różnią się cachem, zmieniam zatem pytanie:

czy warto dopłacić do 16MB jeżeli konfiguracja docelowa to RAID0?

Edytowane przez Piotrek_PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też proszę o wypowiedź odnośnie tego dysku bo sam się zastanawiam nad kupnem takiego.

Minelo juz 2.5 miesiaca od tego postu...

Moze ktos sie juz potrafi wypowiedziec na temat awaryjnosci/cichosci tego dysku.

Mam mozliwosc kupienia minimalnie drozej barracudy z serii ES a tu na forum jakos cicho na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten dysk (250/16) od pazdziernika... awaryjnosc nie stwierdzono... glosnosc - wiatrak na procku zaglusza, ale prace slychac tylko w najwiekszym stresie (jednoczesna defrag, ogladanie filmu i wytnij/wklej pomiedzy partycjami)... mam tez dysk nie-ES tez 250 tej samej firmy, rozni sie tym, ze ma 8mb buforu... rowniez jest cichy, ale moim zdaniem jest minimalnie wolniejszy... zadnych testow poza smartem i tdtune nie robilem, ale te co zrobilem wypadly dobrze... polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo juz 2.5 miesiaca od tego postu...

Moze ktos sie juz potrafi wypowiedziec na temat awaryjnosci/cichosci tego dysku.

Mam mozliwosc kupienia minimalnie drozej barracudy z serii ES a tu na forum jakos cicho na ten temat.

 

Ja potrafie :) jeden z dyskow zaczol warczec na lozysku przez co musialem rozpiac raida i mam teraz tylko jeden a drugi sie zastanawiam co zrobic bo poza scythe ninja jak go wlozylem do zwyklej kieszeni i wlaczam na przycisk jako dodatkowy poziom halasu jest na poziomie innych dyskow np drugiego co mam w keiszeni Hitachi DeskStar 7K500 (HDT725050VLA360)

 

ale porownojac do tego co pozostal w obudowie to lozysko sie wytarlo i wibracje i halas sa o wiele wieksze, na poczatku myslalem by reklamowac u producenta ale parametry sa ok a ze jest glosny to niestety nic chyba nie poradzi...

 

reasumujac dzis bym ich nie kupil.

 

ps. ten hitachi za to jest 2 razy cieplejszy od serii ES i parzy w palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze odswiezam temat, ale po co zakładać nowy.

 

 

Otoż chcę kupić ten dysk (dokładnie model Seagate Barracuda ES ST3250620NS (250GB, 16MB, SATA/300, NCQ)), w cenie 275 zł w miejscowym sklepie (z 5-letnią gwarancją).

 

Chciałem się jednak upewnić, czy to dobry wybór, czy nie lepiej kupić coś z serii 10 (np. Seagate ST3250620AS)?

 

Od dwóch lat używan Maxtora DiamondMax 10 160GB 8 MB 7200 ATA i poza chrobotaniem, nie miałem z nim problemu (nie chciałbym utracić danych, choć ważne kopie staram się wykonywać regularnie).

 

Teraz (po wymianie płyty na Abit KN9) chciałbym zakupić coś nowoczesniejszego ale nie musi być dużo większy (250 GB w zupełności wystarczy).

 

 

Bardzo proszę o opinie osoby znające ten dysk, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...