Skocz do zawartości
nnnnnnn

Asus F3ja...

Rekomendowane odpowiedzi

Po ponad miesięcznych poszukiwaniach zakupiłem swojego pierwszego laptopa. Chciałbym zamieścić na forum kilka fotek tego modelu oraz specyfikacje. Napewno niektórzy z Was chcą zobaczyć zdjęcia lub mają jakieś pytania. Ja osobiście nie znalazłem zdjęć na innych stronach www ani żadnego testu. Także kupowałem troche w ciemno :) ale się opłacało zaryzykować :)

 

ASUS F3JA-AP012

 

Przekątna matrycy - 15.4in

 

Typ i rozdzielczość matrycy - WXGA ColorShine® rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, format obrazu 16:10

 

Centrino Napa

Intel® Core™Duo Processor T2400 L2 cache 2MB FSB 677Mhz

1800MHz

100GB Serial ATA

1024 DDR II (667 DDRII)

nagrywarka DVD-SuperMulti

ATI® Mobility™ Radeon™ X1600 z 256MB zewnętrznej pamięci HyperMemory™

 

* 1xExpressCard slot

* 4xUSB 2.0

* Czytnik kart 6-in-1 (SD/SM/MMC/MS/MS-Pro/xD)

* DVI-D

* FireWire

* mikrofon

* RJ-11

* RJ-45

* słuchawki

* TV-out

* VGA 15-pin out

 

* Bluetooth

* Gigabit LAN Bate-T 10/100/1000Mbit

* modem V.92

* WiFi 802.11a/b/g

 

* dedykowana torba + myszka optyczna USB

* wbudowana kamera internetowa 1.3M

 

wysokość - 40mm

 

głębokość - 269mm

 

szerokość - 365mm

 

waga - 2.95kg

 

 

 

post-140496-1155496192_thumb.jpgpost-140496-1155496224_thumb.jpg

post-140496-1155496238_thumb.jpgpost-140496-1155496251_thumb.jpg

post-140496-1155496264_thumb.jpgpost-140496-1155496285_thumb.jpg

post-140496-1155496298_thumb.jpgpost-140496-1155496311_thumb.jpg

post-140496-1155496329_thumb.jpgpost-140496-1155496350_thumb.jpg

post-140496-1155496378_thumb.jpgpost-140496-1155496459_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu ASUS w przypadku tego modelu zj...bał sprawę...

 

Po

1. Jak już maSTHa212 zauważył - bateria... - nieco wystaje, wygląda to śmiesznie...

2. Wyjścia na słuchawki i mikrofon na przednim panelu... (podobnie jak w przypadku ACERÓW - żenada)

3. W konfrontacji z ASUSAMI z serii A6 jeżeli chodzi o wykonanie (nie chodzi mi o jakość materiałów, ale o styl i prezencję) wypada chyba jak biedniejszy braciszek...

 

@nnnnnnn - brałeś pod uwagę model ASUS A6Ja A6Ja-Q006 - http://www.asus.a6ja-q006.mrach.pl/?tid=ASUS-A6Ja-Q006 ??????

 

 

Napisz coś więcej o tym lapsie - jak sie sprawuje, wydajność itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt bateria smiesznie wyglada ale mi przynajmniej nie przeszkadza.

A jesli chodzi o wykonanie to mialem na poczatku kupic A6Jm ale wlasnie ze wzgledow wizualnych wybralem F3Ja icon_smile3.gif

 

Malo go uzywalem bo mam go dopiero od piatku takze jeszcze na temat jak sie sprawuje to nic nie napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak matryca sie sprawuje??a jak katy widzenia w pionie i poziomie?? Jak długo trzyma na tej WIELKIEJ baterii??

 

Rozplanowanie portów jest rzeczywiscie niezbyt udane. Jak dla mnie audio powinno byc z lewej a wszystkie złacza od grafy typu DVI, Dsub, TV powinny byc z tyłu. Tak własnie mam w moim A8JC i bardzo chwale sobie takie ułozenie ;)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no trudno sie nie zgodzic ze design jest conajmniej dziwny : dziwny rozklad portow (DVI wolalbym z tylu) + porty audio no i ta bateria. Nie wiem, ale dla mnie to wyglada jakby zaprojektowali laptopa a na koncu sie zjarneli ze chyba zapomnieli o baterii i na odwal sie ja wsadzili zeby byla. Dziwna sprawa. Ale mnie najbardziej interesuje jak sie ma matryca w tym modelu bo to miala byc najwieksza zmiana (na lepsze) w stosunku do A6j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łeeeee .... trocha kicha .. :/ paliłem sie tak na tego notka ... ale chyba jednak zrezygnuje ... zalezało mi na grafice przynajmniej x1600 ... ale tak sobie teraz mysle ze jednak az takiej nie potrzebuje ... aa ze mozliwosci sprowadzenia a8jm ani w3j nie mam dlatego decyduje sie na tosie m100 - 166 ... coprawda jeszcze jest benq s73 ale ... cos jest dziwnie tanie ( 4300 zł ) dlatego pewnie jakosc wykonania jest dupna ... pozdrrawiam ...

czekamy na recke sprzetu ... ale chyba juz zdecydowałem :) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą baterią to imho przegięcie :-/, i jak już wspomnieli koledzy umiejscowienie wyjść DVI-D,VGA z boku też niezbyt udane z tego względu iż kable większości monitorów są dość sztywne więc mogą się trochę majtać pod ręką :wink: Niemniej gratuluje udanej konfiguracji i oby dobrze Ci służył :D Czekamy na jakąś szerszą recenzję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad miesięcznych poszukiwaniach zakupiłem swojego pierwszego laptopa. Chciałbym zamieścić na forum kilka fotek tego modelu oraz specyfikacje. Napewno niektórzy z Was chcą zobaczyć zdjęcia lub mają jakieś pytania. Ja osobiście nie znalazłem zdjęć na innych stronach www ani żadnego testu. Także kupowałem troche w ciemno :) ale się opłacało zaryzykować :)

Ja właśnie przymierzam się do jego zakupu. Fajnie, że porobiłeś fotki - faktiko nigdzie nie można się ich dopatrzeć - też przeszukiwałem net. Napisz coś więcej na jego temat. Czy jest w nim dysk 4200 obrotów - bo gdzieniegdzie piszą, że jest 5400. A jeżeli jest jednak 4200 to czy nie zmniejsza to wydajności laptopa? Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu znalazlem inne fotki F3j i bateria ma "normalne" rozmiary :? http://www.komplett.se/mlf/produkt/diverse/ASUS/F3J/F3J.html

Bo są różne wersje tego Asusa (na stronie Asusa są podane rózne kombinacje) - na Polskę są chyba tylko z większą baterią. Jak dla mnie to akurat jest duża zaleta - może nie wygląda to rewelacyjnie ale na pewno dłużej laptop będzie chodził na prawie dwa razy większej baterii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ok, pracy na baterii nigdy za malo, ale przyznaj ze wyglada to smiesznie. Zeby jeszcze ta bateria byla symetryczna, a nie jest.

Coś za coś. Ale chyba większość niestatndardowych baterii tak wygląda. Mam dla przykładu kamerę i na oryginalnej baterii wygląda o.k. , ale jak wsadziłem kilka razy mocniejszą to z kamery zrobił się kolos :) - wystaje poza nią dość dużo.

Tak jak wyżej napisałem w różnych krajach są różne opcje - i z tą mniejszą baterią wygląda jak każdy laptop - a to jest po prostu opcja - która u nas w Polsce jest standardem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dysku to mial byc 4200. Lecz w moim lapku widze:

 

Hitachi HTS541010G9SA00 Travelstar 5K100 2,5" 5400 SATA 100 :D

 

Takze jak dla mnie to juz 2 mile nieszpodzianki: beteria wieksza w standardzie oraz szybszy dysk.

No to nieźle. A w papierach (albo jakiś danych technicznych) masz że dysk powinien być 4200 ? Może wszędzie wsadzają jednak 5400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem go w www.mobilworld.pl Wybralem ten sklep poniewaz zakupilem tam rok temu palmopa i bylem zadowolony z milej obslugi i szybkosci realizacji zamowienie. Ceny tez maja ok. Oczywiscie targowac sie tez mozna :) Jestem z Rzeszowa a sklep jest w Warszawie. Czyli kawalek :) Zamowielm i na drugi dzien mialem. Polecam.

 

Co do dysku to parametrow nigdzie w papierach nie widac. Sadze ze w kazdym f3ja wsadzaja dysk 5400.

Edytowane przez nnnnnnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile trzyma bateria? nie przeszkadza Ci to ze tak wystaje? sam przymierza sie to zakupu tego modelu...

 

 

 

W standardziew dostajemy baterie: Li-Ion 9 ogniw: 7200mAh ktora trzyma ok 4 godziny. Widzialem do dokupienia baterie ktora nie wystaje - Li-Ion 6 ogniw: 4800mAh.

Mi osobiscie bateria wystajaca nie przeszkadza. Wystaje dosc nieznaczaco. Watpie aby innym uzytkownikom przeszkadzala.

Edytowane przez nnnnnnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja jestem jakis dziwny czy tylko mi obecnie podobaja sie tylko apple i compaq'i? swoja droga - jak mam line out jack w prawym, przednim rogu, a zamierzam uzywac bezprzewodowej myszki to bedzie to duzym utrudniem i akrobacja zeby nie zahaczyc ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...