Skocz do zawartości
nnnnnnn

Asus F3ja...

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie jest ten model: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet

 

* Integrated 10/100/1000 transceiver

* Auto-Negotiation with Next Page capability

* Supports PCI Express™ 1.0a

* Supports pair swap/polarity/skew correction

* Crossover Detection & Auto-Correction

* Wake-on-LAN and remote wake-up support

* Microsoft® NDIS5 Checksum Offload (IP, TCP, UDP) and Largesend Offload support

* Supports Full Duplex flow control (IEEE 802.3x)

* Fully compliant with IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab

* Supports IEEE 802.1P Layer 2 Priority Encoding

* Supports IEEE 802.1Q VLAN tagging

* Serial EEPROM

* Transmit/Receive on-chip buffer (8KB/16KB) support

* Supports power down/link down power saving

* Supports PCI Message Signaled Interrupt (MSI)

* 64-pin QFN package

 

http://www.realtek.com.tw/products/product...modelid=2005011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jest ten model: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet

To już nie kapuje tego wszystkiego. co innego piszą na stronie Asusa - co innego jest w rzeczywistości - dobrze chociaż że na plus.

Zamiast dysku 4200 - 5400 obrotów,

zamisat karty 10/100 - 1 Gbitowa

większa bateria w zestawie.

Może ktoś już też ma ten model - i napisze czy we wszystkich lapkach F3JA są takie niespodzianki.

Ja za 4 dni będę brał - i wtedy przed wpłatą zaliczki jeszcze się dokładnie dowiem - ale lepiej wiedzieć na zaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

too jak z recencjia :D:D .... lapek ten ciesyz sie duzym zainteresowaniem ;) daltego łądnie prosimy abys zrobił nam jakas recke sprzetu :D:D boo nie powiem ale sam jestem ciekaw tegoz sprzeciku jak wypada itp itd :)

 

pozdr.

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

too jak z recencjia :D:D .... lapek ten ciesyz sie duzym zainteresowaniem ;) daltego łądnie prosimy abys zrobił nam jakas recke sprzetu :D:D boo nie powiem ale sam jestem ciekaw tegoz sprzeciku jak wypada itp itd :)

 

pozdr.

A powiedzcie mi, czy do tego Asusa F3JA można będzie w przyszłości wsadzić nowy wprocek 64bitowy - merom? Wyszły już nowe lapki z prockami duo core 2 - więc może jednak warto poczekać i kupić już coś przyszłościowego? Bo zastanawiam się czy w przyszłości nie będą już działały tylko aplikacje 64bitowe. a wymiana takiego procka nie byłaby za kilka lat problemem - tylko czy się da? Wie ktoś może? Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusach sie da na 100% - producent to potwierdzil. Czy warto czekac? Nie! Bo za miesiac czy dwa bedzie Merom, a na wiosne Santa Rosa. I co, znowu czekac? Kupuje sie to co jest teraz dostepne i nara. Czas OSów i programów 64bit to wg mnie jeszcze daleka (jak na realia komputerowe) przyszlosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Asusach sie da na 100% - producent to potwierdzil. Czy warto czekac? Nie! Bo za miesiac czy dwa bedzie Merom, a na wiosne Santa Rosa. I co, znowu czekac? Kupuje sie to co jest teraz dostepne i nara. Czas OSów i programów 64bit to wg mnie jeszcze daleka (jak na realia komputerowe) przyszlosc.

Niby tak - z tą przyszłością. Ale laptopa kupuje się raz na jakiś czas - dlatego wolę się spytać, żeby za dwa lata nie okazało się, że nie będzie można nic zaistalować :).

Ja już zdecydowałem i borę tego F3JA - jutro go zamawiam i myślę, że we worek będę go już miał. Potem napiszę też jakąś krótką reckę.

Będę kupował w www.notebooki.pl - chyba najniższą cenę mają. 5.450 zł brutto).

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha! przed chwila odebralem lapka, wlasnie instaluje sie win, postaram sie napisac cos wiecej pozniej, jak uruchomie pare benchmarkow...

Napisz jaki masz dysk ? 5400, czy 4200 obrotów? I jaką masz wersję Asusa F3JA - AP021 czy AP 012. Bo już nie ma podobno AP021 tylko są AP012 - i dlatego może są rozbieżności jeżeli chodzi o kartę sieciową 100M lub 1 G, baterię większą i mniejszą i dysk 5400 obr a nie 4200. Ja właśnie zamówiłem Asusika i jutro go odbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze dysk mam 5400, bo ma dokladnie takie samo oznaczenie jak dysk autora tematu.. mozecie mi polecic jakis dobry programik do sprawdzenia dysku? aaa i mam wersje AP012 i szczerze mowiac pierwszy raz slysze o AP021, bateria u mnie jest 9 komorowa

Edytowane przez macioslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada na to ze dysk mam 5400, bo ma dokladnie takie samo oznaczenie jak dysk autora tematu.. mozecie mi polecic jakis dobry programik do sprawdzenia dysku? aaa i mam wersje AP012 i szczerze mowiac pierwszy raz slysze o AP021, bateria u mnie jest 9 komorowa

Wygoogluj AP021 - to ci się pokaże tyle samo co wersji AP012. Ja do dziś nie wiedziałem, że jest 012 :)

I jak pierwsze wrażenia?

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo pozytywne, dopiero instaluje reszte programow, wiec za duzo nie moge powiedziec... jestem bardzo zadowolony z matrycy, przyznam szczerze ze sie ciut balem, ale wszystko jest ok.

 

Bedziesz zadowolony :) Ja narazie jestem :) Zobaczymy jak bedzie sie sprawowal na tle dluzszego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, tylko zdziwil mnie wynik 3dmarku 2003 - 1600 na dolaczonych sterach, po zainstalowaniu najnowszych omega drivers 6704, tylko ze ekran jest dziwnie okrojony, tzn po obu stronach mam czarne paski mniej wiecej na szerokosc 3cm:/ na standardowych sterownikach tak nie bylo. Co z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, tylko zdziwil mnie wynik 3dmarku 2003 - 1600 na dolaczonych sterach, po zainstalowaniu najnowszych omega drivers 6704, tylko ze ekran jest dziwnie okrojony, tzn po obu stronach mam czarne paski mniej wiecej na szerokosc 3cm:/ na standardowych sterownikach tak nie bylo. Co z tym zrobic?

Okrojone masz chyba dlatego, że rozdzielczość ekranu jest jak na zwykłym monitorze - nie panorama. Musisz pokombinować ze sterami i rozdzielczścią - ale to niech się wypowie ktoś kto już ustawiał w 15,4" rozdzielczości. wiem, że z tym są problemy bo mój brachol miał podobne - dowiem się jak to rozwiązał - ale pewnie już przedemną ktoś ci napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za checi, sam rozwiazalem problem- wystarczy zainstalowac poprzednie omegi, tzn te oparte na catalystach 6.5 i po problemie. Wstawiam pare screenow z wynikami 3d markow, mam zainstalowane omegi 3.8.252:

 

3d mark 2001

 

3d mark 2003

 

3d mark 2005

 

3d mark 2006

Edytowane przez macioslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.notebooki.pl/lista/notebooki/560/ czym sie wkoncu różni wersja 012 od wersji 021 .. ?? na w/w linku różni sie tylko obecnoscia systemu .. pozdrawiam :D

A diabli wiedzą czym one się w końcu różnią - i tak nie ma to już chyba znaczenia - ponieważ wersji 021 już się nie dostanie :).

Jeżeli chodzi o system to:

Jest wersja 021, ewentualnie 012 z literką P na końcu - w tym przypadku windows xp Proffesional, jeżeli jest z literką H na końcu to jest z windows XP Home.

Niektóre lapki są z homem inne z Professionalem, albo bez systemu.

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat troche ucichł to moze po tygodniu pracy na nowych sprzetach włąsciciele sie wypowiedza jak sie sprawuja itp itd :D ... ?? jakas moze krotka recka ... ?? ciekawi mnie czas pracy na baterii ?? :D

 

pozdrawiam myslook :D

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze temat troche ucichł to moze po tygodniu pracy na nowych sprzetach włąsciciele sie wypowiedza jak sie sprawuja itp itd :D ... ?? jakas moze krutka recka ... ?? ciekawi mnie czas pracy na baterii ?? :D

 

pozdrawiam myslook :D

Ja już mam sprzęcior :banana: - ale z niezależnych ode mnie przyczyn - będę mógł go dopiero potestować w sobotę. Jak już wsio poinstaluję i sprawdzę to coś postaram się napisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich sterownikach ?? zainstaluj najnowsze omegi ... too powienien byc wyzszy troche wynik ... przynajmniej tak mi sie wydaje :P

Witam!

 

Od 2 tygodni jestem również posiadaczem tego lapka. Jak interesuje was wynik w PC Marku 2004 to jest to 5 532 PC Marki, w pełnym 44 stpniowym teście, więc jestem zadowolony :-)

Co do dysku to też mam 5400 obrotów i również bateria większa, czyli jest to regułą chyba na polskim rynku. Ma również wyjście cyfrowe spdif. Co mnie zaskoczyło nie jest to wyjście elektryczne a optyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od 2 tygodni jestem również posiadaczem tego lapka. Jak interesuje was wynik w PC Marku 2004 to jest to 5 532 PC Marki, w pełnym 44 stpniowym teście, więc jestem zadowolony :-)

Co do dysku to też mam 5400 obrotów i również bateria większa, czyli jest to regułą chyba na polskim rynku. Ma również wyjście cyfrowe spdif. Co mnie zaskoczyło nie jest to wyjście elektryczne a optyczne.

 

zapodaj jakies fotki moze :D:D wiem ze sa na pierwszej stronie ale kazdy ma inne pomysły na zrobinie zdjec :P:P:P ... pozatym interesuje mnie czas na baterii jaki ten lapek osiaga ?? było mówione cos wczesniej koło 4 h .... a jaki jest dokładnie ??

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja rownież jestem zainteresowany zakupem tego notebooka. Chcąc rozsądnie wydać pieniądze, przed zakupem biorę pod uwagę wiele różnych czynników. Niestety w przypadku tego modelu, w internecie nie ma na razie za dużo informacji. Dlatego będę bardzo wdzięczny posiadaczom tego laptopa za udzielenie mi informacji w następujących kwestiach:

 

1) Czy komputer mocno się nagrzewa i w jakich miejscach najbardziej ?

2) Jak wygląda poziom hałasu w momencie chłodzenia: jak często włącza się wentylator i w jakich szybkościach oraz czy jest wtedy głośny ?

3) Czy dysk twardy jest mocno słyszalny ?

4) Czy touchpad wraz z paskiem przewijania jest wygodny w użytkowaniu ?

5) Ja oceniacie jakość matrycy ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Ja rownież jestem zainteresowany zakupem tego notebooka. Chcąc rozsądnie wydać pieniądze, przed zakupem biorę pod uwagę wiele różnych czynników. Niestety w przypadku tego modelu, w internecie nie ma na razie za dużo informacji. Dlatego będę bardzo wdzięczny posiadaczom tego laptopa za udzielenie mi informacji w następujących kwestiach:

 

1) Czy komputer mocno się nagrzewa i w jakich miejscach najbardziej ?

2) Jak wygląda poziom hałasu w momencie chłodzenia: jak często włącza się wentylator i w jakich szybkościach oraz czy jest wtedy głośny ?

3) Czy dysk twardy jest mocno słyszalny ?

4) Czy touchpad wraz z paskiem przewijania jest wygodny w użytkowaniu ?

5) Ja oceniacie jakość matrycy ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

1. Przy normalnym użytkowaniu - bez 100 % ociążenia - praktycznie nic się nie grzeje.

2. Przy odpaleniu Pime 2004 procek nagrzewa się dość znacznie i włącza wentyl - praktycznie niesłyszalny. Ciepły lekko jest spód obudowy właśnie przy samym procku ale nie gorący. Z tyłu przez kratki wentylacyjne uchodzi ładnie całe ciepełko.

3. odrobinkę - pewnie jak każdy dysk.

4. touchpad jest o.k., a pasek do przewijania po prostu rewelka - lepsze to jest niż rolka w myszce - przynajmniej dla mnie. Jak chcę sobie do końca strony przewinąć to na maksa trzeba szybko przesunąć po pasku i leci do końca - w myszce z rolką nie da rady tego zrobić.

5. Matryca jest na pewno poprawiona i nie widzę, żadnych minusów.

 

To tak w skrócie :)

A i jeszcze jedno = w opisach na stronach polskich i nawet na stronie asusa są błędy.

Karta jest 1Gbitowa, dysk 5400 obrotów - nie 4200, bateria 9 komorowa 7200mAh. Myszka którą dają w zestawie to logitech optyczna - fajnie zwijana na około i wciskana końcówka w specjalną dziurkę. Torba którą dają - jest niezła - szkoda tylko, że nie ma usztywnianych boków. Jak mi pokazywali torby które dają w zestawie do asusów to od razu chciałem kupić nową - normalną torbę. Ale do tego modelu dostałem jakąś lepszą - normalną zapinaną na zamki (nie na klamry) z masą kieszeni - wykonanie extra, Nie wiem, czy to tylko ja taką dostałem czy w tych modelach taką dają.

Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...