Skocz do zawartości
badboy88

Modernizacja Kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Pod Koniec roku będe miał przypływ gotówki i będe mógł wydać ok 2000 zeta na kompa,co byście zmienili w konfigu z podpisu ?? do gier mi starcza to co jest,quake 4 chodzi wyśmienicie !!!

Natomiast myślałem nad dokupieniem dysku 500 gb i 2x512 mb patriot 800 mhz,co otym myślicie ?? co wy byście zmienili na moim miejscu ?? może płyte główną na asrocka na uli z sli ???:> hmm ???

ta msi co mam ,jestem z niej bardzo zadowolony ale ....no wiecie ale .....samo to że pomylili kolory slotów już źle świadczy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X2 3800+/3600+ - koszt ok. 600 zł

2x1 GB - koszt ok. 560 zł

Dysk - według preferencji, aczkolwiek myślałbym tutaj o jakimś samsungu na 200 GB SATA2 - 280 zł.

Zasilacz - Topower 480W Ezo - 266 zł.

Grafa - 7300GT DDR3 - ok. 330 zł :wink:

 

Plus zwrot kwoty z części, które sprzedasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x3600 napewno nie kupie z powodu zbyt małego cachu , jak coś to 2x3800

2x1 gb ?? nie wiem czy to mi takie potrzebne ....

dysk samsunga nie chce,przyzwyczailem sie do wdc,aha 200 gb napewno nie kupie bo jest tylko 12 zeta tańszy od 250 gb <lol>,zamierzam kupić 500 gb :)

Zmiana zasilki ?? po co??

 

Moja propozycja :

grafa: http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/24802

Ram: http://www.apollo.pl/store/show_detail/9/21732

dysk : http://www.apollo.pl/store/show_detail/22/26908 (czekam aż potanieje bo za tą cene a nawet 50 złotych mniejszą mam dwa dyski po 320 gb o tych samych możliwościach i parametrach co ta 500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafe jest OK ale zastanowiłbym sie nad Galaxsy 7600GS (cena ponizej 600zł) lub troche drozszym X1800 GTO (około 700zł).

Ram zminiłbym na Goodramy, a dysk Seagate 7200.10.

A zasiłke bym zmienił jak najszybciej na Modecom MC 350W, bo ten Feel moze pewnego pieknego dnia stanac w ogniu ;)

A jesli chodzi o X2 3600 to roznica w cachu jest praktycznie niewidoczna i 3600 jest max 5% wolniejszy od 3800 :)

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj za pol roku:)

To jest zdecydowanie dobre stwierdzenie.

Jak masz mieć kase za pół roku to nie ma co się teraz zastanawiać na sprzętem gdyż za pół roku to ceny wszystkiego zapewne będą zdecydowanie się różniły od tych teraz. i sprzet który teraz jest wyceniany na 2000zł za poł roku będzie znacznie tańszy a co za tym idzie będziesz mogł kupić coś leprzego za tą cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fell i ogień ??? kiedy ostatni raz miałeś fella w ręce ?? 2 lata temu jak były robione przez LC ?:|

Idź sobie do sklepu i oblukaj felle z nowej serii a dopiero wtedy sie wypoawiadaj :-P

 

a sprzęt bym modenizował w listopadzie ;] więc nie za pół roku :P

 

Seagate ?? NIGDY W ŻYCIU....Ja toleruje TYLKO WDC ....,galaxy 7600GS jest za głośna,poszukuje tylko pasywnych grafik:)

I czemu zmiana geili/patriotów na Goodramy ??

 

Ja bym bardziej sie pytał czy nie zmienić płyty głównej na coś innego ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha zapomniałem Feel dostał nowa piekna obudowe oraz super grill :lol2: ale wewnatrz pozostał ten sam shit

m.in. 1 linia 12V o max obciazeniu 17A (wg producentam, a ile w tym prawdy ;) )

 

A goodram, bo jest tanszy i wersje pro mozna ładnie podkrecic.

Mobo to DFI Infinity Ultra II-M2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fell i ogień ??? kiedy ostatni raz miałeś fella w ręce ?? 2 lata temu jak były robione przez LC ?:|

Idź sobie do sklepu i oblukaj felle z nowej serii a dopiero wtedy sie wypoawiadaj :-P

 

a sprzęt bym modenizował w listopadzie ;] więc nie za pół roku :P

 

Seagate ?? NIGDY W ŻYCIU....Ja toleruje TYLKO WDC ....,galaxy 7600GS jest za głośna,poszukuje tylko pasywnych grafik:)

I czemu zmiana geili/patriotów na Goodramy ??

 

Ja bym bardziej sie pytał czy nie zmienić płyty głównej na coś innego ?:>

jesli jesteś taki obtrzaskany w sprzecie, to po co zawracasz nam cztery litery?

Najbardziej rozbawił mnie głośny galaxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@badboy88

Do listopada jest jeszcze trochę czasu. Jeszcze sporo rzeczy się może zmienić. Galaxy 7600GS z Zalmanem jest cicha. A ja bym zasugerował zmianę platformy na Intel Core 2 Duo ;]. Chyba, że chcesz tylko coś dokupić lub zmienić w tym co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz żę fell zmienił tylko obudowe i dodał grila to jesteś ślepy ,rozkręć starego feela i nowego to pogadamy,btw w prime na mojej zasilce mam takie napięcia mierzone miernikiem :

 

11.95

4.99

3.30

 

złe ?? bardzo dobre ;]

 

 

a Galaxy jest dla mnie głośna bo każdy wiatrak w budzie więcej to dla mnie większa głośność,jestem fanatykiem cichego kompa ;]

 

 

Mam Pytanie,co lepsze,2x512 mb 800 mhz patrioty czy 2x1gb twinmos dual 533 cl4 ?? cenowo wychodzi na to samo ...

i czy zmieniać monitor compaq 19 cali sony diamondtron na lcd samunga 19 cali ten co ma 2 ms ???????

 

Bo płyty głównej i procka nie ma sensu chyba zmieniać ?:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to Feel a nie FELL :> a co do napiec to wlacz Prime'a i 3dmarka i wtedy sprawdz... :) Twoj sprzet nie jest jakims wielkim obciazeniem i dlatego ten zasilacz jeszcze wystarcza.. wrzucisz Core 2 / X2 i 7300GT i moze pasc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj :

 

Procesor : 300 zł

Płyta Główna : 200 zł

RAM : 150 zł

Grafa : 100 zł

Zasilacz : 50 zł

 

RAZEM :800 zł + 2000 zł = 2800 zł

 

Kup :

 

Procesor : Intel Core2Duo E6300 BOX - 685 zł

Płyta Główna : ASUS P5B - 475 zł

RAM : GEIL DDR2 PC800 DUAL ULTRA 2x512 800MHz CL4-4-4-12 - 570 zł

Grafika : SAPPHIRE X1950PRO 256MB 256bit - 780 zł

Zasilacz : Chieftec GPS-450AA-101A 450W - 203 zł

 

RAZEM : 2713 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...