Skocz do zawartości
morph231

P4+ht Northwood, Czy Prescott Do Oc ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanowilem w koncu przeskoczyc z celinki D na pentiuma 4 (nie mowcie mi o conroe itd. itp. powiedzmy, ze uparlem sie na p4 pod s478), nie wiem tylko, ktorego chwycic, w planie jest cos z zegarem 3,0GHz, albo 3,2, jednak nie wiem co bedzie lepsze do oc notrhwood, czy prescott ?? chcialbym dosiegnac okolo 4Ghz (na abicie IC-7 G). Wiem, ze oba te procesory wydajnosciowo sa bardzo podobne i tylko zamieniaja sie kolejnoscia w roznych benchmarkach, wiec nie wiem... Poradzcie cos bo nie mam kumpla z takim P4, zeby osobiscie wytestowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że dokładając 70zł byłby Pentium D 805 i ja bym już tego w takim wypadku nie kupił :-P

 

Wiem że nie liczyłeś się z kupnem 775, więc mówię że IMO był to zakup nieopłacalny. To tyle ode mnie. :)

Edytowane przez v.e.n.o.m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczekalem sie: przepraszam, ze poki co tak na slowo, ale jestem w pracy wiec screenow zrobic nie moge, jak dzisiaj wroce to postaram sie udokumentowac swoje wyczyny, poki co powiem tylko tyle, 3,9 Ghz (wlasnie sie primą w domu testuje) cpu:ddr 5:4, fsb 260, spi 1m leci w 34sek. Wiec jak za te pieniadze petarda, nie wiem jaka jest granica krecenia tego proca mam 3,9 na freezerze 4, nie wiem jakby to bylo na wodnym... ;) Temp w idlu kolo 40st, stress okolo 53-55st wiec przyzwoicie.

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wc juz tak sie gryze od 3 miesiecy ;) ale przydalby mi sie jakis mentor od tego ;) czytalem podreczniki u tu na stronce w faq, ale sami wiecie, ze jak sie ma kogos kto sie na tym zna i doradzi to zawsze lepiej :) Proc petarda, wyniki w 3d marku 2001 skoczyly o 3000 do gory :D na kazdym tescie srednio o 70-100 klatek :)

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle :

 

 

Spi 1M

 

Spi 16M

 

Co tu duzo gadac, mysle ze stabilna granice ustawilem na 3850MHz, czyli fsb 256, a dokladniej to tak jak widac na fotce z spi 16m, nie chcialem Wam dawac wynikow z 4 GHz ( bo na tym tez spi poszedl) bo sa nieobiektywne, gdyz po 30 min wywalalo mi sie wszystko na primie. Reasumujac z wydajnosci proca jestem zadowolony, po celeronie to taki mili swiezy powiew :D HT wymiata, ale... Troche mnie zniesmacza to, ze tak malo dal sie wykrecic, liczylem na min 4GHz, a przy 4 GHz to pieknie potrafi mi sie restartowac... sam juz nie wiem, czy moj fortron nie wyrabia czy jak ?? Pamieci bezproblemowo na takich timingach ciagna fsb 220 wiec tu nie szukam problemu, martwi mnie albo, ze zasilacz nie wyrabia ( ciagnie jeszcze GF 6800 GS palita 256/256), albo to juz granica oc tego pentaka :((((((((

Pozdrawiam i sorki, ze tak dlugo sie ociagalem z tym, ale nie mialem kiedy... Poprawki sie zblizaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sciagne jakies najnowsze, jesli Ci to przyjemnosc sprawi ;) ( po prostu mojego spi dawno sciagalem w styczniu czy jakos tak i juz tak zostal, mysle ze chyba licza tak samo ?? a w tym wypadku setne chyba niewiele nam dadza ;) ) A co do napiecia to jasne, ze zwiekszalem, przy ale juz powyzej 1,460, strasznie niestabilny sie robi ( jakby samo wziekszanie napiecia powodowalo niestabilnosc, nie wmam tego, ale tak dziwnie sie dzieje). JEdnym slowem jestem otwwarty na sugestie :D Notabene juz przy obecnych ustawieniach musialem dac mu troche kopa z napieciem...

Edytowane przez morph231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugestia jest taka: ty zwiększasz napięcie a proc jest bardziej nie stabilny więc to jest problem samej zasiły która już nie wyrabia, weź inną i takiego czegoś nie powinieneś mieć wogóle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak pamiątki masz ustawione ? Mi się wydaje że to może być zasiłka.....

 

Nie no surix mnie wyprzedził. :twisted: Ale przynajmniej podobnie myślimy. :twisted2: Za długo posty piszę :)

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi 2,5-3-3-6. Sluchajcie, tez mysle, ze to zasila, i wiem ze to OT, ale moze chodz podradzicie mi zasilke do niego tak do 200zł, moze byc na priv, bo do diaska na forum od zasilaczy maja mnie w noscie a przeczytalem tematy i konfiga na intelu z podobnymi parametrami nie znalazlem :( Znalazlem kilka, ale tam ludzie nie brali sie za OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...