Skocz do zawartości
rosolini

Celeron Tualatin 1300@1700

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - takiego oto "dzika" znalazlem na allegro http://www.allegro.pl/item119289067_intel_...vxat_v1_0_.html

Pytalem sprzedajacego i ponoc te 1700MHz robi na standardowym napieciu i to w dodatku na ECS-ie! :) Ciekawe ile poleci przy 1,8V na mojej MSI ?

Jak dobrze pojdzie, to bede mial najszybszego Celerona Tulipana w galaktyce ;)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesylke otrzymam gdzies tak w czwartek-piatek. Tak wiec bede mial co robic w weekend :) A co do ceny - czy az taka chora? Plyte sprzedam za ok. 100zl i procek wyjdzie za ~ 70 + przesylka. A ile zabawy i radochy bedzie ;)

Oczywiscie bede informowal na bierzaco o postepach w OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie go zamontowalem. Bez zmiany napiecia fsb135!!! Wiecej nie probowalem, bo temperatura podchodzi pod 50* - skonczyla mi sie porzadna pasta i przesmarowalem go jakims najtanszym glutem - jutro kupie paste, to sie dalej pobawie :)

post-12612-1155931966_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie nie moge doczekac:P Ciekawe ile dojdzie na max'a, moj celek tez chodzi na 135 ale niestety nie ma takich osiagow bo to wkoncu 1,1 a nie 1,3 :mur: Szkoda :sad: Nie wiem tego wiec pytam ile mozna machnac takiemu prockowi vcore na maxymalne bezpieczenstwo 1.65??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No żesz kurna... To jest proc. Podkręcisz to na Core Solo :P

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz sie nie moge doczekac:P Ciekawe ile dojdzie na max'a, moj celek tez chodzi na 135 ale niestety nie ma takich osiagow bo to wkoncu 1,1 a nie 1,3 :mur: Szkoda :sad: Nie wiem tego wiec pytam ile mozna machnac takiemu prockowi vcore na maxymalne bezpieczenstwo 1.65??

dla tualatina maxymalnie dawalem 1,8V i przezyl :)

 

 

No żesz kurna... To jest proc. Podkręcisz to na Core Solo :P

dlugo szukalem takiego egzemplarza - popracuje nad tym core solo ;)

 

 

edit:

zapomnialem podac serii proca - w razie gdyby ktos szukal podobnego ;)

SL6JT PHILIPPINES

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten twoj Tulipan. A mam pytania odnośnie plyty. Masz na niej zablokowane pci i agp?

Nie mam - szczerze mowiac, to nie slyszalem o plycie pod s370, ktora by taki bajer posiadala.

 

No dobra - przesmarowalem go "arktikiem" i do dziela....

Na standardowym napieciu dojechalem do fsb139... po podniesieniu napiecia do 1,65V poszedl na fsb141 - i na tym koniec :( wiecej za cholere nie idzie... czyzby to byl kres jego fizycznych mozliwosci? Ciekawa sprawa, ze jak ustawie napiecie na 1,7V to proc wogole nie wstaje!? Moze to jest wina lipnego zasilacza? - zauawazylem, ze napiecie na procu jest dosc niestabilne (odczyt z plyty). Mam najtanszego modecoma 300W za 35zl z Grala <_<

Z napieciem jest jeszcze jedna ciekawa sprawa - na celeronie T 1100 (standardowo 1,475V) max co moglem ustawic w biosie to 1,6V - skok co 0,025V. Na tym 1300 (standard 1,5V) maxymalne dostepne napiecie wynosi juz 1,75V ze skokiem co 0,05V!!! :)

post-12612-1155993742_thumb.jpg

post-12612-1155993756_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet czego ty oczekujesz od tego proca?? Pierwszy raz widze żeby w ogóle jakiś 1300 biegał chociazby na 133Mhz FSB, Ty masz już 141, no lol. Oficjalny zakup roku na PurePC... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź zrób spi 1M :D

dajże mu 1,7v i dociśnij do 1,9GHz ;)

Nie masz ochoty na zabawe w jakieś lepsze chłodzenie? :)

Mam teraz celka 1000A - ale płytka claytona która nie chce :]

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Balu skąd żeś wytrzasnął tego imega?? Wilku I Bilon tuż za rogiem mojej hacjendy na Mokotowie a ty widze że z Dąbrowy Górniczej.... Bywasz czasem w Wawce??

 

Fajny P3 MOD :lol2: włąśnie potrzebuje jednej nóżki bo ujebała się i nie wiem gdzie jest... także mam Pentaka na socket 369... będziesz jakoś w okolicy to mógłbyś się przysłużyć i dałbyś se jedną nogę amputować :lol:

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Intel Inside Qroń AV - skan by SAMSON z redakcji mod-planet.com. W Warszafce byłem raz w życiu i jakoś mi to wystarczy. Odezwij się na gadulcu (4869725) to coś pokombinuje się z tą nóżką :) Ale raczej wysyłka jednej nóżki pocztą to chory pomysł.

 

 

@rosolini - zrób tego PI... proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, do superpi potrzebne sa porzadne pamieci - moje jedynie do 137mhz chodza na timingach 2 2 2 5 7. Powyzej tylko 3 3 3 7 9 i wynik leci na leb na szyje :(

 

victor89 nie wiem czy jest sens wstawiac cooler drozszy od procesora? Na 1,7V niestety nie wstaje - byc moze wina zasilacza? Moze sprawie sobie jakiegos Fortrona 350W - gdybym tlko mial pewnosc, ze to cos da? No i wtedy mocniejszy cooler bylby juz konieczny, bo przy 1,65V i ~ 1830mhz robi sie juz bardzo goraco - ok. 50* przy otwartej budzie.

post-12612-1156262079_thumb.jpg

post-12612-1156262103_thumb.jpg

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam cos takiego jak na zalaczonym obrazku, tyle ze z nieco wiekszym wiatrakiem. Wymiary radiatora 7x7x4cm. Oryginalnie tualatin ma polowe tego. Mialem kiedys od cholery tych coolerow - montowalem je na Athlonach 2200+ i chyba mocniejszych nawet? Juz dokladnie nie pamietam. I dawaly rade.

Wiadomo - Pentagram bylby lepszy. Ale czy to wogole by sie zmiescilo na mojej plycie? To kawal radiatora - mialem kiedys takiego na prescocie :) post-12612-1156285398_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli koniecznie chcesz wywalczyc jakis rekord to musisz zainwestowac lepsze chlodzenie bo to "cos" to jest dobre dla serii, a jak sie domyslam to ten model wcale nie jest do tego cichy.

teraz malo kto siedzi na s370/A i mozesz z allegro calkiem przyjemne chlodzenie wytargac za mala kase :D

btw ten pentagram 80 wcale nie jest duzy ;P

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysle o tym coolerku. Ale w pierwszej kolejnosci sprawie sobie porzadny zasilacz. Bo dziwna sprawa jest z tym napieciem - dlaczego na 1,65v ladnie smiga a juz na 1,7v nie wstaje? Przeciez na zdrowy rozsadek, to powinno byc odwrotnie! Mial ktos moze juz kiedys taki przypadek? Bo to jest juz moj drugi procesor, ktory sie w ten sposob zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...