Skocz do zawartości
rosolini

Celeron Tualatin 1300@1700

Rekomendowane odpowiedzi

Ten modecom by 2 takie cwelerony pociagnal, wiec to nie jego wina.

Racja, ale wiadomo jak to bywa z zasilaczami za 35zl ;) Wolalem to sprawdzic, a ze akurat trafily mi sie dwie zasilki do przetestowania wiec skorzystalem z okazji.

 

No dobra - w miedzyczasie przetestowalem tego Tracera 400W i wynik identyczny jak na Modecomie 350W. Na 1,7V proc nie wstaje (i to jest w tej calej sprawie najdziwniejsze?) a na 1,65V max FSB 142.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pora na ciag dalszy zabawy. Zamontowalem nowy zasilacz - Modecom MC-350ATX 2.0 PFC. Przypominam, ze na poprzednim zasilaczu - Modecom Feel-300ATX (kupiony w Gralu za 35zl) udalo mi sie dojechac do FSB 141 na napieciu zasilania 1,65V. Na wyzszym napieciu proc nie wstawal.

No to do dziela. W pierwszej kolejnosci proba odpalenia kompa na 1,7V i... niestety zonk - nie wstaje :( No ale nic - zobaczymy, czy na 1,65V da sie teraz cos wiecej wycisnac? I udalo sie - FSB 142 :) Caly 1MHZ wiecej! Roznica w cenie miedzy zasilaczami to 80zl - jak za 1 MHZ to calkiem sporo. W zalaczeniu print screen z moich zmagan ;)

 

Ale to jeszcze nie koniec zabawy - obok mnie lezy kolejny zasilacz. Tym razem Tracer 4Life 400W. Za chwile sie przekonam, co ten potrafi?

Jakiś syf masz chyba rosolini w Windozie bo ja na 1.2@1.6Ghz miałem lepiej w superPI. A tak BTW teraz i tak mam o minutę krócej.

 

Nie płacz :) bo i tak wyrwałeś takiego Tulipana że pozazdrościć, choć z tym napięciem to rzeczywiście dziwna sprawa. Może w jakiś sposób wina leży po stronie mobo. Podeślij mi proca to Ci powiem ile może polecieć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś syf masz chyba rosolini w Windozie bo ja na 1.2@1.6Ghz miałem lepiej w superPI. A tak BTW teraz i tak mam o minutę krócej.

 

Nie płacz :) bo i tak wyrwałeś takiego Tulipana że pozazdrościć, choć z tym napięciem to rzeczywiście dziwna sprawa. Może w jakiś sposób wina leży po stronie mobo. Podeślij mi proca to Ci powiem ile może polecieć :D

To nie syf w systemie, tylko timingi na memkach za bardzo poluzowane. Ostrzejszych niestety nie wyrabiaja przy tym FSB :( Musze kupic jakies na CL 2.

Tego proca nikomu nie oddam - za dlugo na niego polowalem ;)

Moim zdaniem mobo jest OK - mialem kiedys na niej coppermina - odpalalem go na o wiele wyzszym napieciu i nie bylo zadnego problemu.

btw. kreciles juz tego semprona? Ja dzisiaj zakupilem A64 3000 + ASUS A8N5X (niestety nie dla siebie :( ) czekam jeszcze na grafike, ram i hdd. Ciekawe na ile to poleci? Ale bedzie zabawa... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. kreciles juz tego semprona?

A sigu to nie widać??.......

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po wyniku rosoliniego i moim widać jak ważne są timingi dla Super PI.

 

1m 45.822s

luknij pierwsza strone tenmatu - na 2-2-2-5-7 i przy fsb 137 (o ile dobrze pamietam) zrobilem 1m 36s

to spi zapuscilem tylko po to, zeby sprawdzic stabilnosc kompa przy fsb 142

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaaaah... :]

 

Piknie Ci ten cwelek lata.

 

Ale z takim burdelem w trayu to lepiej nie podchodź do spi.

 

 

A na Tracku to bym się bał nawet kompa odpalać

Spi zapuscilem tylko w celu wykazania stabilnosci - wynik poprawie, jak kupie nowe memki na cl2. O dziwo Tracek trzyma lepiej napiecia niz dwa pozostale zasilacze! Co prawda na tym sprzecie nie sposob ich porzadnie obciazyc a dopiero wtedy by sie okazalo, ktory jest najlepszy?

 

 

 

 

 

 

 

rosolini a Ty zmieniasz napięcie poprzez BIOS czy poprzez zabawę z socketem? Może pora zrobić zabawę z socketem i wtedy okaże się czy może to pomoże?

 

W biosie ma regulacje do 1,75V i do tej pory innaczej nie probowalem. Ale tez juz myslalem, zeby go zadrutować. Z 1,5V wskoczylby odrazu na 1,7V - no ciekawe, czy by odpalil? Znajde chwile czasu, to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinien dać radę. Miałem notebooka ze 100W procem i dawał radę- tutaj chłodzenie mam w sumie niezłe- te 40 W ciepła powinno odebrać. Oczywiście nie mam szans go kręcić mocniej, bo tak na dobrą sprawę, nawet nie wiem, czy uda mi się go dobrze zmodować by działał na SIS 630 (a moze nawet nie trzeba będzie?). O mocniejszym kręceniu także mogę zapomnieć- wymuszenie na pinach CPU 133 MHz FSB to wszystko, co mogę zrobić, no i jak uda mi się odpalić, to ramy 128 MB PC 100 na 256 MB PC133 wymienię.

 

PS- masz zdecydowanie najlepszego Celerona, jakiego widziałem :) Napięcie standard i takie wyniki- uważaj, żebyś go nie zabił :o

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- masz zdecydowanie najlepszego Celerona, jakiego widziałem :) Napięcie standard i takie wyniki- uważaj, żebyś go nie zabił :o

nom... to sie nazywa rarytas ;) dlugo go szukalem i w koncu znalazlem :) ...mam ogromny sentyment do tych procesorow, mialem juz ich dosyc pokazna ilosc - ale taki "kozak" jak ten, to nieczesto sie trafia

 

bo tak na dobrą sprawę, nawet nie wiem, czy uda mi się go dobrze zmodować by działał na SIS 630

Tez jestem ciekaw, czy ruszy na tej plycie - jeszcze nie slyszalem zeby ktos modowal tualatina pod ten chipset. Osobiscie modowalem tualatina na dwoch BX-owych plytach. Na MSI6163 PRO bez problemu, natomiast z ASUS-em P3BF nie chcial poprawnie wspolpracowac.

Tak wiec... Powodzenia!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw, czy ruszy na tej plycie - jeszcze nie slyszalem zeby ktos modowal tualatina pod ten chipset. Osobiscie modowalem tualatina na dwoch BX-owych plytach. Na MSI6163 PRO bez problemu, natomiast z ASUS-em P3BF nie chcial poprawnie wspolpracowac.

Tak wiec... Powodzenia!!! :)

No tak w teorii to raczej nie powinno być problemów, no chyba że z wykrywaniem napięcia na tym chipsecie :D rozmieszczenie sygnałów to samo więc tak sobie myślę że ten Tulipan na vmodzie (+0.2V) nie powinien mieć problemów, tyle że to laptop i tu może być krucho.... Te *C na tym cielaku przy 1.6V mogą być zabójcze.... :D

 

BTW... jeśłi kogoś to interesuje to przerobiłem swojego Semprona na mobilnego Athlona XP i w sumie mam z tego tyle, że ładniej wygląda w CPU-Z bo pieprzony nforce2 nie daje możliwości zmiany mnożnika. :(

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak w teorii to raczej nie powinno być problemów, no chyba że z wykrywaniem napięcia na tym chipsecie :D rozmieszczenie sygnałów to samo więc tak sobie myślę że ten Tulipan na vmodzie (+0.2V) nie powinien mieć problemów, tyle że to laptop i tu może być krucho.... Te *C na tym cielaku przy 1.6V mogą być zabójcze.... :D

...rozmieszczenie sygnalow to samo, tylko ich poziom sporo nizszy a nie kazda plyta to toleruje

 

BTW... jeśłi kogoś to interesuje to przerobiłem swojego Semprona na mobilnego Athlona XP i w sumie mam z tego tyle, że ładniej wygląda w CPU-Z bo pieprzony nforce2 nie daje możliwości zmiany mnożnika. :(

Slyszalem o tej wlasciwosci nforcea. Szukaj plyty na KT600! Bo przyrost mocy wynikajacy z duala w przypadku K7 jest bardzo mizerny. Mialem kiedys to dranstwo, to wiem cos na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...