Skocz do zawartości
czeski_lodz

Czy Audigy 4 Box To Dobra Inwestycja

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, uczyć mnie nie musisz :-P

Soundblasterek za 50 zł raczej odpada, zależy mi na karcie z niskimi opóźnieniami bo inaczej będzie dziwne wrażenie przy dodawaniu dźwięków wysokich i niskich lub przy wycinaniu pasma, stosowaniu filtrów (nie będzie płynnej modulacji dźwięku).

Dlatego chcę dowiedzieć się szczegółów na temat tego Audigy 2Zs vs Audigy 4. Bo wydawać kasę dla efektów do gier nie chcę, chociaż efekty przestrzenne mogą się przydać dla fajnego efektu w klubie.

Edytowane przez czeski_lodz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy 2 ZS imo jest lepsze od Audigy 4, ponieważ ma pozłacane wtyki, które się nie utleniają tak jak jest w przypadku 4, ma firewire i czytałem też, że ma lepsze przetworniki. Sam zamówiłem ZS na allegro za 179zł i jutro powinien być u mnie, co do efektów i dodatkowych opcji to wystarczy chyba wgrać zmodowane stery i będzie wszystko to co w Audigy 4...

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze sobie mozecie od razu zrezygnowac z tych sterownikow modowalnych. Zainstalujcie sobie KX-y i juz nigdy nie powrocicie do sterow CREATIVE-a.

OT Jesli ktos chce to mam na sprzedaz swoja ZS: http://www.allegro.pl/item121396546_soundb...per_cenie_.html

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a czytania ze zrozumieniem to w szkole jeszcze nie miałeś?? Drugi cytat odnosi sie do wydajności w grach, a pierwszy do tego co sie opłaca kupić... Wracając do tematu to niestety jeszcze nie sprawdzałem tych sterów modowanych bo znowu poczta dała [gluteus maximus] :/

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ar2r

koles wyraznie mowi o wydajnosci w grach

zysk wydajnosci miedzy live/aud/x-fi jest minimalny marginalny prawie w granicy bledu

 

w jakosci dzwieku to inna sprawa

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki sam problem którą kartę muzyczną powinienem wybrać. Wybieram między Audigy 4 a X-Fi (2ZS jest już rzadko dostępna a nawet jeśli jest to używana, bez gwarancji etc.). U mnie również karta będzie grała z głośnikami Genius Home Theater SW-HF 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam Audigy (1) to opłaca mi się przesiadać na Audigy 4 bądź tak jak tu radzicie na 2 ZS? Czy może wstrzymać się, uzbierać $ i kupić X-Fi??

Kup X-Fi. Jeżeli grasz w nowe gry to masz bajery typu EAX 5.0. Jeśli chodzi o słuchanie muzyki to Canti już właściwie odpowiedział na Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej gra w gry :) ma sprzet gracza przecie wiec pewnie ucieszy sie z eaxow i innych

do muzyki to wogole inne karty sa, revolution,emu,delta 24/96,prodigy i rozne DAC`i USB

wszystkie creativy to sprzetdla graczy i dla filmow (choc tutaj mozna by polemizowac)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, głównie to sobie pogrywam, a muzyczki słucham tylko, żadnym melomanem, czy twórcą nie jestem, także nie potrzebuje niczego pro.

 

A dokonał ktoś z Was może takiej zmiany? Audigy na X-Fi? Pamiętam jak zmieniałem z SB 128 na Audigy to mi szczęka opadła - a tu będzie podobnie, czy raczej taki sobie przyrost jakości będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz X-Fi kupisz na allegro za 277zł z 2 letnią gwarancją.Różnicą w porównaniu z Audigy 1 będzie naprawdę duża.

Jeśli faktycznie najwięcej grasz w gry,to X-Fi będzie najlepszym rozwiązaniem.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...