Skocz do zawartości
Tragboo

Zestaw Na Am2 - Proszę O Komentarze

Rekomendowane odpowiedzi

Oki tak ma to wygladac finalnie mój nowy sprzet:

 

AMD Athlon 64 X2 3800+

Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 533 MHz

Radeon X1900GT Sapphire 256MB

 

Prosze o komentarze kto by co wymienil na co tak zeby tanim kosztem poprawic to co wyzej ;] ( DO DFI niestety nie mam dostepu )

 

Z góry dzieki za pomoc pozdrawiam :)

Edytowane przez Tragboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on chyba nie zamierza niczego łączyć. ;-)

 

Ja bym tam jednak zamówić DFI w sklepie internetowym. Imo ta płyta jest warta zachodu... No i oprócz tego przydałby się procesor X2 za niedługo ma być nowy 3600+ za ok. 500zł. Jeśli ci się spieszy to weź 3800+ za 600zł. Ram też przydałby się przynajmniej DDR667, a najlepiej byłoby, gdybyś wziął Goodramy PRO 800MHz na Micronach D9.

Kartę graficzną wybrałeś świetną, ale reszta zestawu trochę nie dotrzymuje kroku...

 

BTW. Zmień nazwę tematu na regulaminową. (Taką z której od razu można dowiedzieć się o co pytasz. Np. "Zestaw na AM2 - proszę o komentarze.")

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam moj blad AMD Athlon 64 X2 3800+ (dwurdzeniowy) juz poprawione dzieki za szybka odpowiedz, nad ramami sie zastanowie czy duza jest roznica np miedzy

GeIL Dual 2x 1GB DDR2 533 MHz

a GeIL Dual 2x 1GB DDR2 800 Mhz

 

I jaka plyta tak poza DFI Infinity, bo nie mam zaufania do sprzetu z internetu kupilem raz plyte wlasnie DFI i bardzo szybko mi padla..

 

Co do kasy do 4k zl ale jak mowie kupuje w sklepie, nie wiem czy moge tu podac linka do sklepu bo tu mam gwarancje ktorej nie daje mi internet ;]

Edytowane przez Tragboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięci, to może weźmiesz naszą rodzimą konstrukcję, czyli GoodRAMY Pro?

 

Edit: 4000, to tylko na CPU, MOBO, RAM i VGA, czy jeszcze coś musisz w tej cenie kupić ??

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle, to można złożyć zestaw oparty o nowe dziecko Intela, czyli Core2 Duo.

Proponuję:

Intel Core2 Duo - ok. 740 zł

Scythe Ninja - ok. 140 zł

Gigabyte 965P DS4 - ok. 670 zł

GoodRAM Pro 2x1GB - ok. 850 zł

Sapphire x1900XT - ok. 1500 zł (lub coś słabszego, czyli GeForce 7900GT, jak nie potrzebujesz takiej mocy :D)

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe procek jest bardziej niz OK, mozna do niego dostac juz dobre i stabilne mobo tak wiec jesli ma sie kase to bedzie lepszy od AMD.

I za 2 tyg na pewno nie bedzie 2 razy tanszy, bedzie pewni kosztował tyle samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym ma byc i obudowa, ale mowie wolal bym zeby bylo blizej 3k niz 4 ;) obudowe biore enlite PA420102 dyski zasilacz itp mam tak wiec mniej wiecej 3.5 k na CPU, MOBO, RAM i VGA

Zasilacz masz ale czy starczy do nowego kompa?? Podaj jaki masz tak na wszelki wypadek ;]

A co do zestawu to tak jak koledzy wez:

Intel core 2 duo 1.83

scythe ninja plus

Plyta to zalezy : jak wezmiesz goodram pro too gigabyte odpada i wtedy biezesz Asusa P5W DH Deluxe a jak wezmiesz geile albo patrioty to GB 965P ds4

Pamieci tak jak wyzej.

grafa: najlepiej x1900xt@xtx

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle, to można złożyć zestaw oparty o nowe dziecko Intela, czyli Core2 Duo.

Proponuję:

Intel Core2 Duo - ok. 740 zł

Scythe Ninja - ok. 140 zł

Gigabyte 965P DS4 - ok. 670 zł

GoodRAM Pro 2x1GB - ok. 850 zł

Sapphire x1900XT - ok. 1500 zł (lub coś słabszego, czyli GeForce 7900GT, jak nie potrzebujesz takiej mocy :D)

Dokładnie tak jak mówi Fisher. Goodramy PRO (i ogólnie pamięci z kościami Micron D9) nie lubią się z Gigabytami DS3/DS4/DQ6.

 

BTW. Tak jak inni polecam zakup procesora Core 2 Duo. :)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Fisher. Goodramy PRO (i ogólnie pamięci z kościami Micron D9) nie lubią się z Gigabytami DS3/DS4/DQ6.

 

BTW. Tak jak inni polecam zakup procesora Core 2 Duo. :)

O Panowie, nie jesteście na bierząco :rolleyes:

Nie juz takich problemów. Zobaczcie, jak wykrecił swoje memki user ma1y. A jego memki, to Team Xteeme na Micronach D9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki takie mam procki do wyboru:

Intel CORE 2 DUO E6300 BOX 850.70 zł

Intel CORE 2 DUO E6400 BOX 1022.00 zł

Intel CORE 2 DUO E6600 BOX 1430.50 zł

----------------------------------------------------------

z plyt mam do wyboru:

Gigabyte 965P-DS3

ASUS płyta gł. P5WD2 Permium

ASUS płyta gł. P5WD2, 955X

ASUS płyta gł. P5WD2-E Premium, 975X

 

Grafika chyba zostanie bo nic lepszego w okolicach 1.200zl nie ma

czyli grafa:

Sapphire Radeon X1900 GT 256MB GDDR3, 256bit, PCI-E, VIVO/Dual DVI, bulk (1200zl)

 

ewentualnie Sapphire Radeon X1900 XTX 512MB GDDR3, 256bit, PCI-E, VIVO/Dual DVI, full retail ale czy roznica bedzie warta 1980zl? :)

 

Co do ramow zamowie sobie http://www.allegro.pl/item120809208_geil_d...c_odss_waw.html z allegro ;] myslicie ze dobry wybor?

 

Pomozcie z ta plyta i prockiem jeszcze ktory konkretnie bo lukmek pisal ze bedzie okolo 740zl a jest sporo wiecej

Edytowane przez Tragboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

740 zł, to cena oema.

Kup OEMa i do tego Scythe Ninja.

Z podanych przez ciebie płyt jedyną wspierającą Core2 Duo jest Gigabyte DS3, więc bierz ją.

Jeśli chodzi o grafę, to wziąłbym GeForca 7900GT, ale nie na referencyjnym PCB, czyli np. Tego Gigabyta.

 

Jesli chodzi o RAM, to mogą być te GEILE. Jednak GoodRAMY mogą sprawić czasem problem.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat nadal sie nie zdecydowalem... W kazdym razie zdecyduje sie na zakup przez internet... Z dobrych sklepow znam tylko komputronik (znacie cos lepszego? ) :P. Zaryzykuje cos wydajnego co bede mogl w przyszlosci niedalekiej podkrecic... Mam kilka dylematow...

Jak kupie Scyte Ninja to boje sie ze cos popsuje przy montazu albo mi sie nie zmiesci w obudowie... Chce karte graficzna ale tez nie moge sie zdecydowac GeForce 7900 GT Asus TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E) czy moze Radeon X1900XT Asus 512MB VIVO / 2xDVI cena niby podobna... Teraz procek nadal nie moge sie zdecydowac czy A64 X2 3800+ AM2 czy Core Duo 2 (czy wszystkie Core Duo 2 to conroe/ ) widzialem na tweaku fajny artykul bardzo o Core Duo i troszke mnie przekonali do tego procka... Sam nie wiem strasznie jestem niezdecydowany... O i jaka obudowe polecacie cos do 300zl Pomozcie ;]

Edytowane przez Tragboo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswiezam temat nadal sie nie zdecydowalem... W kazdym razie zdecyduje sie na zakup przez internet... Z dobrych sklepow znam tylko komputronik (znacie cos lepszego? ) :P. Zaryzykuje cos wydajnego co bede mogl w przyszlosci niedalekiej podkrecic... Mam kilka dylematow...

Jak kupie Scyte Ninja to boje sie ze cos popsuje przy montazu albo mi sie nie zmiesci w obudowie... Chce karte graficzna ale tez nie moge sie zdecydowac GeForce 7900 GT Asus TOP 256MB HDTV & DVI (PCI-E) czy moze Radeon X1900XT Asus 512MB VIVO / 2xDVI cena niby podobna... Teraz procek nadal nie moge sie zdecydowac czy A64 X2 3800+ AM2 czy Core Duo 2 (czy wszystkie Core Duo 2 to conroe/ ) widzialem na tweaku fajny artykul bardzo o Core Duo i troszke mnie przekonali do tego procka... Sam nie wiem strasznie jestem niezdecydowany... O i jaka obudowe polecacie cos do 300zl Pomozcie ;]

1900XT + chlodzenie AcceleroX2 mozesz wykrecic na xtx i bedzie oniebo wydajniejsze od 7900gt zreszta defaultowo jest nie ma co sie zastanawiac , , Scythe zmiesci sie w kazdej stanadardowo szerokiej budzie midi-tower, do 300zl polecam Soprano black z oknem , co do procka to zdecydowanie core2duo E6300 + scythe ninja , pamieci bierz corsairy 667albo 800 CL4 zalezy ile masz kasy , plytka to gigabyte DS3 lub DS4 . Krotka pilka :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...