Skocz do zawartości
ojejku

Race By Simbin

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrałem w demo, tak więc opiszę swoje wrażenia.

 

Plusy:

+ fajnie się jeździ seatem z napędem na przód, typowe zarzucanie autem na zakrętach w przypadku tego typu napędu

+ ładna grafika (mimo, że niektórzy uważają, że jest gorsza niż w GTR2, to ja jednak się nie zgadzam), fajnie zrobiona trasa, dużo zieleni, drzewka wyglądają profesjonalnie, oprócz tego widownia, dużo ciężarówek wokół - jednym słowem czujemy się jak na prawdziwej tego typu imprezie. Ogólnie rzecz biorąc grafika prezentuje się przyzwoicie, kolorki są realistyczne, tak więc nie uświadczymy tutaj przecukrzonych obrazów jak w NFS Carbon

+ ładne menu

+ przyjemnie się jeździ

 

Minusy:

- wydaje się być znacznie łatwiejsza od GTR2, mimo, że kilka razy spina złapałem. Myślę, że w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że samochody te mają znacznie niższą moc niż te, którymi możemy jeździć w GTR2

- jak na samo demko to prezentuje się dość skromnie. Mamy do dyspozycji 2 samochody: Seat Toledo z napędem na przednie koła i oczywiście BMW, do tego dochodzi jedna trasa i jeden tryb - time trial

- jeżeli chodzi o opcje, to jest ich znacznie mniej w porównaniu do GTR2 (przynajmniej jeżeli chodzi o grafikę)

- gra posiada zaszyfrowane pliki konfiguracyjne, tak więc o grzebaniu w ustawieniach, które nie są dostępne z poziomu gry na tą chwilę możemy zapomnieć

- wydajność jest przerażająca, co prawda mój sprzęt nie jest najwyższych lotów, to jednak porównując po raz kolejny Race do GTR2, wygrywa zdecydowanie ten drugi... W moim przypadku dużo pomogło obniżenie jakości tekstur na LOW. Trzeba brać także pod uwagę to, że wokół trasy znajduje się dużo obiektów (między innymi wspomniane wyżej ciężarówki). Skoro gra tak chodzi, to aż boję się co będzie się działo przy 10 przeciwników przy trybie on-line.

 

Ogólnie mogło być lepiej. GTR2 zdecydowanie lepiej wypada (jeżeli chodzi o demko), zwłaszcza pod względem grywalności.

Osobiście czekam na pełną wersję - z chęcią ją przetestuję zanim zdecyduję się na zakup pełnej wersji. GTR2 do tego mnie już w fazie Demo przekonało, RACE zdecydowanie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo, tak więc opiszę swoje wrażenia.

 

Plusy:

+ ładna grafika (mimo, że niektórzy uważają, że jest gorsza niż w GTR2, to ja jednak się nie zgadzam), fajnie zrobiona trasa, dużo zieleni, drzewka wyglądają profesjonalnie, oprócz tego widownia, dużo ciężarówek wokół - jednym słowem czujemy się jak na prawdziwej tego typu imprezie. Ogólnie rzecz biorąc grafika prezentuje się przyzwoicie, kolorki są realistyczne, tak więc nie uświadczymy tutaj przecukrzonych obrazów jak w NFS Carbon

Zgadza się grafika jest fotorealistyczna, a że rzeczywistość zbyt bajerancka nie jest pretensje należy kierować do kogo innego niż do grafików simbin ;)

 

Minusy:

- wydaje się być znacznie łatwiejsza od GTR2, mimo, że kilka razy spina złapałem. Myślę, że w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, że samochody te mają znacznie niższą moc niż te, którymi możemy jeździć w GTR2

ja nie traktuję tego jako wady, to że samochód jest wolniejszy i jest łatwiej to dla mnie zaleta, nie każdy z braku wolnego czasu jest Kubicą lub innym Schumacherem.

 

- wydajność jest przerażająca, co prawda mój sprzęt nie jest najwyższych lotów, to jednak porównując po raz kolejny Race do GTR2, wygrywa zdecydowanie ten drugi... W moim przypadku dużo pomogło obniżenie jakości tekstur na LOW. Trzeba brać także pod uwagę to, że wokół trasy znajduje się dużo obiektów (między innymi wspomniane wyżej ciężarówki). Skoro gra tak chodzi, to aż boję się co będzie się działo przy 10 przeciwników przy trybie on-line.

ja tam nie mam problemów, raczej zastanawiam się co jeszcze włączyć lub wymusić ;)

 

Ogólnie mogło być lepiej. GTR2 zdecydowanie lepiej wypada (jeżeli chodzi o demko), zwłaszcza pod względem grywalności.

Osobiście czekam na pełną wersję - z chęcią ją przetestuję zanim zdecyduję się na zakup pełnej wersji. GTR2 do tego mnie już w fazie Demo przekonało, RACE zdecydowanie nie.

Jak dla mnie oba dema więc więc pewnie i gry trzymają identyczny poziom, nie mogę się doszukać znaczących różnic i pewnie to będzie największą wadą tej gry.

 

Gdyby połączyli w jedną całość GTL, GTR i Race, oraz dorzucili kilka seryjnych autek, moglibyśmy przestać marzyć o GT4 na PC :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie M4TEUSZ, że mamy podobne zdania na ten sam temat :) zapomniałem jeszcze dorzucić parę wniosków...

 

Plusy cd:

+ ciężko wyjechać z piachu (mam tutaj na myśli to, że promień skrętu jak wjedziemy w piach jest znacznie większy niż przy asfalcie)

 

Minusy:

- mimo, że poziom realizmu ustawiłem na pro, to ciężko mi było rozwalić samochód (oderwać koło, itp). Udało mi się jedynie przywalić w opony z prędkością ponad 200 km/h przy czym mój seat już kolejny raz po zderzeniu nie chciał odpalić ;)

Edytowane przez BigSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnełem demo i moge powiedzieć że fajna gierka sie zapowiada - napewno ja kupie

Gra przypomina GTR2 tylko ze ma nowe samochody ale można powiedzie c że jest fajnym przerywnikiem tak samo jak GTL

grafika taka jak w GTR2 nawet mi sie bardziej podoba bo nie jest tak ponuro

 

ktos pisał że jest słaba optymalizacja - zobacz że w GTL i w Race jest taka sama pierwsza reklama simbin w GTL mam na niej około 525 fps a w race około 700

wiec nie gadaj że optymalizacja jest zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj do kogo kierujesz swoje słowa, bo po Twojej wypowiedzi ciężko jest się połapać. Poza tym jakby to ilość klatek podczas odtwarzania filmiku, które pokazuje Ci fraps zależała od optymizacji kodu... no lol. Niestety, nie masz racji. Odtwarzanie filmiku a generowanie trójwymiarowego obrazu to zupełnie dwie różne bajki.

Edytowane przez BigSpider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- wydajność jest przerażająca, co prawda mój sprzęt nie jest najwyższych lotów, to jednak porównując po raz kolejny Race do GTR2, wygrywa zdecydowanie ten drugi... W moim przypadku dużo pomogło obniżenie jakości tekstur na LOW. Trzeba brać także pod uwagę to, że wokół trasy znajduje się dużo obiektów (między innymi wspomniane wyżej ciężarówki). Skoro gra tak chodzi, to aż boję się co będzie się działo przy 10 przeciwników przy trybie on-line.

miedzy innymi do ciebie

wydajność moim zdaniem jest poprawna na moim sprzecie nie spada poniżej 70fps - co ty byś chciał żeby na tym 9700 działało ci to płynnie ? to chyba normalne że im nowsza gra tym lepszy sprzęt jest potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem rFactor, pisałem w temacie o nim, że dziwne dla mnie jest to że jak jadę szybko i mam długi zakręt to muszę skręcić praktycznie na maksa kiere. No ja rozumiem że w F1 tak jest, ale w każdej innej serii też? W GTR jest dla mnie w sam raz, i ciężko mi grać w rFactor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem rFactor, pisałem w temacie o nim, że dziwne dla mnie jest to że jak jadę szybko i mam długi zakręt to muszę skręcić praktycznie na maksa kiere. No ja rozumiem że w F1 tak jest, ale w każdej innej serii też? W GTR jest dla mnie w sam raz, i ciężko mi grać w rFactor...

Panie n/c hehehehe :lol: Dawno się tak nie uśmiałem :lol2: Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miedzy innymi do ciebie

wydajność moim zdaniem jest poprawna na moim sprzecie nie spada poniżej 70fps - co ty byś chciał żeby na tym 9700 działało ci to płynnie ? to chyba normalne że im nowsza gra tym lepszy sprzęt jest potrzebny

Wiesz, to że wyciąga Ci ponad 70 fps to mnie jakoś nie dziwi na takim sprzęcie, zwłaszcza, że ten silnik wymaga raczej mocniejszego procka niż lepszej karty graficznej. A mój stary, dobry, wysłużony R9700 daje radę na niskich detalach (czyt. gra chodzi płynnie) nie tylko w Race, ale także w wielu innych nowych tytułach, więc nie musisz aż tak się czepiać. Poza tym twórczy dają specjalnie wszelakie opcję detali, aby można było grać na zarówno słabszych jak i lepszych kartach graficznych. Nie stać mnie w tej chwili na zmianę sprzętu. Są ważniejsze rzeczy - obecnie studiuję i każdy grosz się liczy, ale to nie znaczy, że musisz się czepiać mojego sprzętu ;).

 

Co do samego Race, niestety nie tylko ja odniosłem takie wrażenie co do wydajności, więc raczej nie wyssałem sobie z tego palca. Wiadome jest, że im sprzęt mocniejszy, tym trudniej będzie zauważyć różnice w działaniu między GTR2 a Race :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Wiesz, to że wyciąga Ci ponad 70 fps to mnie jakoś nie dziwi na takim sprzęcie, zwłaszcza, że ten silnik wymaga raczej mocniejszego procka niż lepszej karty graficznej. A mój stary, dobry, wysłużony R9700 daje radę na niskich detalach (czyt. gra chodzi płynnie) nie tylko w Race, ale także w wielu innych nowych tytułach, więc nie musisz aż tak się czepiać. Poza tym twórczy dają specjalnie wszelakie opcję detali, aby można było grać na zarówno słabszych jak i lepszych kartach graficznych. Nie stać mnie w tej chwili na zmianę sprzętu. Są ważniejsze rzeczy - obecnie studiuję i każdy grosz się liczy, ale to nie znaczy, że musisz się czepiać mojego sprzętu ;).

 

Co do samego Race, niestety nie tylko ja odniosłem takie wrażenie co do wydajności, więc raczej nie wyssałem sobie z tego palca. Wiadome jest, że im sprzęt mocniejszy, tym trudniej będzie zauważyć różnice w działaniu między GTR2 a Race :)

nie chodzilo mi o to żeby ci dogadać

 

teraz doszedł reczny i nie mam patentu jak ustawić sobie przyciski na DFP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz doszedł reczny i nie mam patentu jak ustawić sobie przyciski na DFP

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Nom niestety tak ja to odebrałem. Sorry za wcześniejszą wypowiedź :)

 

A ja z chęcią bym zobaczył wycieraczki w akcji podczas deszczu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Nom niestety tak ja to odebrałem. Sorry za wcześniejszą wypowiedź :)

 

A ja z chęcią bym zobaczył wycieraczki w akcji podczas deszczu :)

co do samych wycieraczek nei ma problemu, ale z deszczem moze juz byc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie czasy kręcie na tym demkowym torze?

jestem ciekaw jak blado wypadam na tle pozostałych ; )

 

po kilku lapach. osiągnąłem pułap 1.39.944 (seat)

 

oczywiście jest on spokojnie do poprawienia (jeżdżę dość nierówno i są miejsca na których dużo zyskuję a potem niestety dużo tracę do ghosta ; ) )

 

jaki czas jest "dobry" na ten tor i samochód?

 

edited: zmieniony czas lapa ; )

Edytowane przez liechmaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie czasy kręcie na tym demkowym torze?

jestem ciekaw jak blado wypadam na tle pozostałych ; )

 

po kilku wyścigach. osiągnołem pułap 1.42.9xx (seat)

 

oczywiście jest on spokojnie do poprawienia (jeżdzę dość nierówno i są miejsca na których dużo zyskuję a potem niestety dużo tracę do ghosta ; ) )

 

jaki czas jest "dobry" na ten tor i samochód?

mysle że poniżej 1.40 jest spokojnie do zrobienia

ja po 10 kólkach miałem 1.44.xx ale kompletnie nie znam toru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seatem po 2 pełnym lapie zrobiłem 1.41.325 na klawiaturze. Ale już w czwartek będe miał kierownice. Ogólnie prowadzenie mi się podoba nadsterowność w Seacie mi się podoba za to BMW można poszaleć bokiem na zakrętach. Nie wiem tylko czemu mam wrażenie, że GT Legends miało ładniejszą grafikę, może to przez te ładniejsze samochody? Chodzi bardzo płynnie ale się zobaczy dopiero co będzie z 20 samochodami na trasie.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na klawiaturze mówisz? To na jakim poziomie realizmu jeździsz?

Ustawienia profesjonal i jedyne co zmieniane to wyłączona kontrola trakcji.

Dobra nowy rekordzik. Od klawiatury już mnie palce bolą.

Dołączona grafika

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...