Skocz do zawartości
yogi186

Padł se dysk .. dane w piz.... nowy bedzie jutro :)

Rekomendowane odpowiedzi

:(((((

 

Przed chwila z niewiadomych przyczyn padł mój WD Caviar 400BB ... bios go nie wykrywa ... dsyk nawet nie startuje :((( .... nic trza skoczyć na gwarancje :((. Ale przed tem jest kilka spraw:

 

1. Na dysku mam bardzo ważne dane do mojej pracy dyplomowej oraz linki do wąznych stron z nią związanych. ... Jest jakaś szansa na odzyskanie tego domową metodą ?? - podkręśalm że dysk nawet nie startuje :(.

 

2. Jak najszybciej załatwić tera gwarancje ... rekojmia zniknęla :( ... coś możecie mi poradzic ??

 

3. Jeżeli nie moge odzyskąć danych domowymi metodami ... to czy da sie zrobić żeby w serwisie mi je odzyskali (wgarali na nowy dysk)?? Czy załatwi to odpowiednia gadka ? ... czy jest to dodatkowa usługa za którą sie płaci ??

 

jask coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napisze ... jutro od rana bede trenował ten dysk ... a popołudniu jade do serwisu .

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest taka firma w katowicach , ktora sie specjalizuje w odzysku danych, z nosnikow.. nawet z poszczegolnych talerzy dysku... of kors platne all.. reklamuja sie w L+

 

pomysl nr 2.. moze nie dysk a kabelek z napieciem sie wylozyl.. abo wtykczka w hdd ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trudno będzie domowym sposbem coś z niego wycisnąć.

Napisz czy dysk wogóle nie rusza, czy tylko głowica nie "terkocze"?

Bo jak to drugie to pobyt w lodówce mógłby pomóc... Chociaż jak bios nie wykrywa to chyba nie da rady. Co do odzyskania danych w serwisie - nie liczyłbym na to. To adres firmy zajmują cej się tym profesjonalnie: http://www.media.katowice.pl/. Aha co do gwarancji - wszystko zależy praktycznie od kooperatywności sklepu, w którym go nabyłeś, niestety. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mialem taki przypadek ze dysku nawet w biosie nie dalo rady wykryc a dane dalo sie odzyskac programem GetDataBack.

O ile nie jost to kompletna padziocha mozesz probowac jesli nie czeka cie "maly" wydatek.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat numeru CHIP 10/2002: Reanimacja peceta.

Tam są wymienione firmy:

www.dabi.pl, www.datarec.com.pl, www.datalab.pl, www.mbm.com.pl, www.media.katowice.pl, www.nemesis.pl, www.ontrack.pl, www.trs.pl

a dodatkowo, ale to już jak ci przynajmniej bios znajdzie twardziela programy EasyRecoveryPro, Recover4all, PC Inspector File Recovery, FinalData Standard.

 

Życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję posprawdzanie kabelków. Powtykanie kilkukrotne wtyczki do HDD - jednym słowem wszelakie działania, które mogą doprowadzić do startu dysku. Miałem podobny problem z IBMem - też coś nie łączyło i dysk nie startował, ale próbowałem i w końcu wystartował - wtedy przegrałem dane i do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra padziocha totalna ... dysk nawet nie chce wystartować .... a jakoś te dane znajde z powrotem (prze<span style="color:red;">[ciach!]</span>e ferie) ... nie bede bulił 500 zł za odzyskanie tego .... bo za tą kase bym sobie mojego nędznego kompa odmłodził ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talerze nie smigają ja włacze kompa :(((((( .... więc wykrycie ręcznie pewnie nic nie da. Dysk totalnie nie rusza ... .

 

Jutro będę miał go wymienionego ... więc nie jest tak źle :) ... tylko ta praca poszła sie jebać

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogii może poszła tylko elektronika od dysku ? bez niej talerze nie będą się obracać ... 8O

 

Mam takiego samego Caviara ...Jesli chcesz to bierz browara (na odwagę :) ) przełożymy elektronikę od mojego Hdka ... może uda się chociaż odzyskać dane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet on ma go na gwarancji, jak go otworzy to sobie pozniej sam bedzie wymienial !!!??? NIech w serwisie im powie niech mu dane odzyskaja .

I jeszcze jedno jest ochrona danych osobowych , wiec jak bedziesz dostawal nowy dysk powiedz zeby ci oddali stary , i wtedy sie bedziesz nim bawil .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet on ma go na gwarancji, jak go otworzy to sobie pozniej sam bedzie wymienial !!!???

A kto tu mowil o otwieraniu 8O w tym przypadku elektronike od dysku masz jak na dloni ...

Problem w tym zeby nie bylo dowodów na dzialanie osob trzecich :wink:

 

Odnosnie odzyskania danych ...

XAN wierzysz w to ze mu w serwisie odzyskaja te dane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Facet on ma go na gwarancji, jak go otworzy to sobie pozniej sam bedzie wymienial !!!???

A kto tu mowil o otwieraniu 8O w tym przypadku elektronike od dysku masz jak na dloni ...

Problem w tym zeby nie bylo dowodów na dzialanie osob trzecich :wink:

 

Odnosnie odzyskania danych ...

XAN wierzysz w to ze mu w serwisie odzyskaja te dane ??

No widzisz raczej nie , chyba ze za kase ,ale jak bedzie sie klucil o to zeby odzyskali a nie beda chcieli , to im powie ze chce nowy dysk i stary (popsuty ) bo tam sa jego prywatne sprawy , a oni mogliby miec do nich dostep , a jak oni powiedza ze nie do naprawy to nawet lepiej, powie ze chce go na pamiatke .

 

A z tym otwieraniem to masz racje zapomnialem, ze Caviar ma elektronike na wierzchu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... danych mi nie odzyskają ....

 

Ale jutro dostane nowy dysk ... lepszy ... WD400JB :))) więc chyba nie warto już się więcej kłoćić ?? Bo niedość ze dają mi wymianę od ręki .. to jeszcze na coś lepszego ... a jak sie bede kłocił to skonczy sie na 14 dniach i tym co da producent.

 

jakoś przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przynajmniej teraz bedziesz archiwizowal :D nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :)

Swięte słowa :!: :wink:

 

Znam gostka co pol roku zbieral materialy na obrone pracy magisterskiej ...

Jakis miesiac temu wpada do mnie z placzem ze mu komp nie chce ruszyc 8O ... Spawdzam co i jak, stukam, pukam i okazalo sie ze zasilacz zjaral mu pol kompa :? dysk, dvd, cdr, wszystko na PCI ... normalnie Dramat :cry:

 

Placze, steka zeby jakos dane z dysku odzyskac 8O

Ja sie go pytam czy ma kopie zapasowe danych na plytkach ... i zgadnijcie co mi odpowiedzzial :wink:

Normalnie Uosiek dziennie przynajmniej z jedna, dwie plytki wypalal ... a tu takie cos :?

Takich to dla przykladu trzeba rozstrzelac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...