Skocz do zawartości
Daamain

Dobry Ram A Słaby Komp

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jakiś czas temu Patrioty LLK DDR 400 CL 2.0 w nadziei na podkęcenie mojego Bartona. Niestety nic z tego nie wyszło bo na mojej mobo czestotliwość pci/agp jest zależna od FSB i właściwie nic nie mogłem podkręcić... Kilka mhz w górę i komp już stawał się niestabilny. Mam wciąż swoj stary ram. To dwie kości, 256 Kingston i 512 Goodram, obie na 333 i CL 2.5. Zrobiłem mały test w Oblivonie.

Widoczność na max, większość detali wysoka. Pochodziłem sobie troche po lesie, na jednych i drugich miałem między 15 a 20 fps, tylko że na starszym ramie komp odrobine częściej doczytywał. Prawie nie odczuwam różnicy w wydajności, jesli już to minimalną. Czy warto trzymać te Patrioty? Może lepiej sprzedać je na allegro, te pamięci są raczej cenione... Kasa przyda się zawsze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Może i podkręce go na te powiedzmy 2200 mhz ale i tak ten komp trzeba bedzie wymienic... AGP odchodzi, dlugo na tym 6600 GT nie pociągne. Nie samym prockiem i pamięciami komp żyje. Jak duży byłby zysk wydajności?

Procek też się troche dziwnie zachowywał, zmieniłem magistrale z 166 na 169 (agp/pci nie drgnęło) ale komp i tak był niestabilny :P Sam nie wiem co z tym robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puscilem te stare pamiątki na 2-2-6-3, takie same parametry jak patrioty :D W SPI 1M wynik 2 sekundy gorszy, poza tym komp sie zrestartowal :P Teraz jadą na 2-3-6-3. Cały czas 1T. Zobacze ile pociągną :)

Co do ceny za nowe, jesli miałbym sprzedawać. Na allegro ceny zaczynają się od 420 zl wzwyż :P Ja mogę je sprzedać taniej :) Mam je zaledwie miesiąc, stan idealny.

Mam takie pytanko - czy da sie przekazać na kogoś gwarancje? Patrioty mają zdaje się dożywotnią, więc potencjalny kupiec byłby zadowolony :) Paragonu oddać nie mogę - na jego podstawie będe egzekowawał też gware dysku i nagrywarki :P

 

Edit: Właśnie stary ram przeszedł SPI 16M + normalna praca w Windowsie na CL 2 3-6-3. I co tu teraz zrobić? Trzymać nowy czy sprzedać? :P Chce ktoś może kupić? Tanio, cena do negocjacji :D

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się restartuje, to możesz mu troszkę napięcie podnieść - o jeden "stopień" (opcja jedna wyżej od obecnej - niezależnie, czy masz w procentach czy w Voltach). Powinno poprawę stabilność.

 

Co do paragonu, to możnaby zrobić kopię i iść do sklepu, aby podbili tam pieczątkę, iż np. ta kopia dotyczy tylko pamięci, natomiast z oryginalnego paragonu można je wykreślić. W końcu gwarancja jest na produkt, a nie na klienta.

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci chodziły przez 3 godziny pod Memtestem i SPI naraz na CL 2 3-6-3, żadnych błędów.

Nie mają radiatorów, czy nie przegrzeją się jesli podniosę napięcie?

Jeśli poszłyby na 2-2-6-3 warto je sobie zostawić a nowe sprzedać? Spróboję jeszcze nowe na 1.5 dać :)

Edit: Kilkanaście minut pod SPI na 2-2-6-3 i stabilnie :) Kurde, sprzedać nowe czy nie?

Edit2: Znów kilkanaście minut pod SPI, tym razem 2-2-6-2 :) W biosie mogę jeszcze tylko CL 1.5 ustawić, niżej już z niczym nie zejdę :P Jakieś sugestie?

Aha, a do sklepu z paragonem pójść nie mogę :P Kupowałem przez internet :P

Edit3: Na CL 1.5 wstał, ale szybko się wykrzaczył :P Mógłbym jeszcze sprobować obniżyć tRAS z 6 na 5, ale w biosie nie mogę tego zrobić. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...