Skocz do zawartości
jotixel

Prezenty Dla Posiadaczy Laptopow Asus A6va I Z92v

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Udalo mi sie napisac wtyczke ACPI do NHC obslugujaca wiatraczek w Notebookach A6VA (Moze po przerobkach rowniez w A6JA)

 

Obecnie funkcjonalnosc skryptu sprowadza sie jedynie do "zalacz/wylacz" wiatrak, niemniej jednak jest to co, co brakowalo od zawsze:)

 

Co potrzebujemy ? Najnowsza wersje NHC 2.0 Pre-Release-03 lub nowsza.

 

Po pierwsze edytujemy plik <NHC_DIR>\acpi\ASUSTeK.xml i wstawiamy linijke:

<Model name="A6VA" location="MAINBOARD" class="A6VA" file="A6VA.cs" />

 

Plik powinien wygladac nastepujaco:

<?xml version="1.0" ?>

- <ASUSTeK>

<Model name="M2N" location="MAINBOARD" class="M2N" file="ASUSTeK.cs" />

<Model name="A6VA" location="MAINBOARD" class="A6VA" file="A6VA.cs" />

</ASUSTeK>

 

Nastepnym krokiem jest pobranie wlasciwego pliku ACPI: http://jxl.go.pl/acpi/A6VA.cs i umieszczeniu go

w katalogu <NHC_DIR>\acpi\

 

A6VA.cs md5sum: 5520ac032ac1c9eb6b1698a04d713bb3

 

 

Uwaga! Wtyczka posiada jedynie obsluge wlaczania i wylaczania wiatrakow. Nie ponosze zadnej odpowiedzialnosci

ze ewentualne uszkodzenie sprzetu wynikajace z uzywania pluginu ;-)

 

Proponuje stworzyc baze pluginow ACPI dla roznych modeli laptopow.

Mozna przysylac mi swoje pliki *.cs, ktore wrzuce na www i umieszcze linki w poscie.

Zeby bylo latwo i przyjemnie mozna topic przykleic

 

To chyba tyle z mojej strony, czekam na opinie ;-)

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, że używanie tego w A6JA mija się z celem, bo wiatraczek właściwie wchodzi na słyszalne obroty tylko przy ostrym katowaniu 3d, a wiadomo, że wtedy go chyba nie wyłącze :lol:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy prezent dla wlascicieli ASUSa A6VA. Dzieki mojej skromnej osobie xD zostala dodana obsluga PLL'a ICS954213 do programu

SetFSB.

 

Stalo sie mozliwe dowolne manipulowanie czestotliwoscia szyny FSB, pamieci RAM, PCI-E oraz PCI.

 

Do testow uzylem mojego lapka z Pentiumem M 750 - 1.86GHz 133MHz FSB 1.02V

 

Udalo mi sie odpalic go na 2.34GHz - 166 MHz FSB 1.2V przy taktowaniu szyny PCI-E 110MHz

Temperatury w miare OK. przy maksymalnym obciazeniu do 60*C

 

Pewnie da sie wyciagnac wiecej, ale z tego co widzialem chipset nie jest za dobrze chlodzony,

wiec nie chcialem "przedobrzyc" :)

 

Piotrek

Edytowane przez jotixel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy prezent dla wlascicieli ASUSa A6VA. Dzieki mojej skromnej osobie xD zostala dodana obsluga PLL'a ICS954213 do programu

SetFSB.

Udalo mi sie odpalic go na 2.34GHz - 166 MHz FSB 1.2V przy taktowaniu szyny PCI-E 110MHz

Temperatury w miare OK. przy maksymalnym obciazeniu do 60*C

Kurde, musze oddac lapka do reklamacji (padla nagrywarka) i zeby mi go przeczyscili bo na standardowym 1,73GHz i napieciu zmniejszonym na 1v widzialem juz temperature 100C :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, musze oddac lapka do reklamacji (padla nagrywarka) i zeby mi go przeczyscili bo na standardowym 1,73GHz i napieciu zmniejszonym na 1v widzialem juz temperature 100C :blink:

Czym sie objawia to "padniecie" Twojej nagrywarki? Czy nie czasem komunikatami w NERO typu:

"Nieokreslony blad nagrywarki" lub "Blad kalibracji mocy" + seryjne palenie plyt? Jesli tak,

to obstawiam ze masz ten sam problem co ja mialem. Pomoglo wlaczenie NERO z opcja

"Wykryj maksymalna szybkosc nagrywania", czy cos w tym stylu. Po tym tescie wszystko

wrocilo do normy.

 

Moze dioda termiczna przeklamuje ta temperature CPU? Przy 100*C to klawiatura powinna

byc czerwona:) Jesli nie masz gwarancji, lub Ci na niej juz nie zalezy :P To polecam

samemu zalozyc paste ZALMAN STG1. Latwo sie ja naklada i ma dobre wlasciwosci.

Nasmarowalem nia CPU, Chipset i GPU. Laptop sprawuje sie znacznie lepiej. (wczesniej

czesto mialem BSODy spowodowane jak sadze przegrzewajacym sie GPU. Od czasu

wymiany pasty problem ustal). Pierwotnie na GPU byla wyschnieta gruba warstwa

pastry przypominajacej porcelane. :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szybka odpowiedz z mojej strony ale co tam :)

Co do nagrywarki to przetestuje to poniewaz wywala mi "Blad kalibracji mocy" ;) Dioda wskazuje poprawnie - mam na niego jeszcze gwarancje ale sprzet jest mi potrzebny i nie mam kiedy wyslac :P (do kwietnia mam czas jakby co :] )

 

Edit:

Niestety nie dziala :(

Edytowane przez dario_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...