Skocz do zawartości
Imperator Kret

Wyciszanie Monitora Crt - Jakies Pomysły?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak... wiem, że to dość nietypowa sprawa, ale doszedłem do takiego poziomu wyciszenia komputera(a to jeszcze nie koniec), że słyszę mój monitor(Flatron F700B). Czy da się coś na to poradzić czy jedynym rozwiązaniem jest zmiana na LCD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor często piszczy jak masz ustawione za wysokie odświeżanie, nawet jeżeli według specyfikacji jest ono obsługiwane. Np. mój NEC 75F teoretycznie powinien wyświetlać 1024@32@85, ale dopiero w 1024@32@75 przestaje piszczeć. Sprawdź, czy piszczenie znika po odpaleniu jakiejś gierki (wtedy odświeżanie spada zwykle do 60 Hz). Jeżeli jednak piszczy cały czas to zostaje zalewanie cewek klejem - czego nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

To raz.

A dwa to hmm - nie wiem jak u was w mońkach, ale ja u siebie mam tylko jedną klasyczną cewkę na cały PCB.

A piszczy u mnie to od czego jest poprowadzona taka f_piździec gruba wiązka kabli z czarnego czegoś, czego rozebrać się nie da. Czyli niektórzy są u[gluteus maximus]ni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor często piszczy jak masz ustawione za wysokie odświeżanie

Flatron F700B ma obsługiwane 60,70,72,75,85 Hz. Jako, że na 85 są nieco rozmazane litery to działa na 70. Teraz sprawdzałem i na 70 wydziela najmniej denerwujący dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...