Skocz do zawartości
satoshie

[recenzja] Toshiba Tecra A7-108

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jest w recenzji test w 3Dmarku 06 - wynik 1738. Pisałem też już o tym, że sprawdzałem kartę graf. w Everest'cie i magistrala jest 128 bit'owa.

Pisałem też o tym, że testy były robione na standardowych sterownikach zainstalowanych w systemie, po instalacji driverów OMEGA miałem wyższe wyniki w 3Dmarku 05, więc podejrzewam, że na świeżym systemie z tymi sterownikami i zoptymalizowanym pod wyniki benchmarków systemem doszedłby do 1800 pkt.

 

----

 

EDIT : Tutaj jest screenshot odnośnie GPU z Everest'a.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam odpowiedź z AC dotyczącą wymiany RAM i gwarancji:

 

Witam

Tak gwarancja bedzie obowiązywać ale przy wkładaniu pamięci nalezy uważać aby nie naruszyć plomb jeśli takowe tam bedą.

 

 

Z poważaniem

Dział Serwisu Techmex

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam. Kupilem w MTS NOTEBOOKI.PL swietnego Tecra A7 112. Sprawdzilem 3DMarkiem05 i 06 na domyslnych ustawieniach zaraz po zakupie i uzyskalem zadawalajace wyniki 3380 pkt w 05 i 1778 w 06. Czyli szafa gra :) Szkoda ze teraz nie mam zadnych gierek, musze wrzucic Q4.

Aha, powiem jeszcze ze mam tylko 512 ramu bo w sklepie nie mieli i nie dokupilem. Do tego nie odinstalowywalem zadnych zasmiecaczy jak norton etc. Moze po tych usprawnieniach i innych sterach do karty pojdzie jeszcze lepiej.

 

Powiem jeszcze cos o czytniku kart. Otoz wyprobowalem go z Memory Stick. To format flash memory uzywany np. we wszsytkich uzadzeniach Sony. Listki Memory Stick sa dlugie i krotkie. Sprawdzalem empirycznie mozliwosc wsuniecia malego. Nic z tego, musialem sie nameczyc zeby go potem wyjac ;). Kolejne podejscie z przejsciuwka, ktorawyglada jak normalny(dlugi) listek. Tu lepiej, listek wszedl, ale... do samego konca, uslyszalem dzwiek o wykryciu nowego sprzetu, wiec wiedzialem ze wsjo gra, ale zaczalem sie martwic jak ja go teraz wyciagne, skoro wpadl tak gleboko. Sztuka wymagala pomocy... zapalek ;) Kurcze nie wiem jak to moze byc ze w lapciaku z 6k dostajemy taki czytnik a w laptopie rodzicow, zwykly Fujitsu siemens za 3.5k wszystko jest ok, i listek wchodzi do polowy...

Jaki sa wasze doswiadczenia. Moze znacie jakis sposob na wyjmowanie tych kart w bardziej cywilizowany sposb?

Edytowane przez bitchslap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie miałem jeszcze możliwości korzystania z czytnika kart pamięci. Może izzzzi zna jakiś "bardziej cywilizowany sposób" na wyjęcie krótkich kart?

 

Mam do Ciebie pytanie, czy masz możliwość zrobienia fotki czytnika z wsadzoną karta pamięci? Oczywiście najlepiej z krótkim memory stick'iem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-) sure

post-141389-1158241368_thumb.jpg

Tak wyglada 'wpadnieta' na maxa. Jesli bedziemy wsuwac ja ostroznie, zaskakuje juz jakies 4mm wczesniej(latwiej wyjmowac)

 

post-141389-1158241481_thumb.jpg

a oto karta(duzy listek) i zestaw do jej wyjmowania :)

Czytnik w ogole nie czyta malych kart MS

 

P.S satoshie mam pytanie o RAM

W tej chwili mam 512 ale chce dolozyc. Zauwazylem ze Ty dolozyles pamiec 667MHz choc plyta obsluguje 533(chyba). Chyba ze jest tak ze plyta obsluguje nawet 667 ale toshiba montuje pamiec 533(bo taniej?)... Jak to jest?

Aha, i dlaczego akurat kingstony? Czy chciales miec po prostu fajna metke na kosciach, czy ma to jeakies uzasadnienie?

Pozdrawiam.

Edytowane przez bitchslap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo montowane są 533 Mhz, ale płyta obsługuje bez problemu kości 667 Mhz. Nie jestem pewien czemu standardowo montowane są 533, ponoć procesory intela lubią niskie timingi, niestety w BIOS'ie nie mam możliwości zmiany z 667 na 533 żeby porobić testy. Może ktoś podpowie jakiś program do zmiany z poziomu Windows'a?

 

W agito.pl do notebook'ów były dostępne tylko kingstony i kingmax'y, więc dużego wyboru nie było. Ważne dla mnie było, żeby miały wieczystą gwarancję i nie były to jakieś noname'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na zdjęcie czytnika, to wizualnie wygląda to tak samo jak u mnie. Nie do końca rozumiem w czym problem. Chce wyjaść MS z czytnika, to ją wciskam mocniej a ona sama wychodzi. Z mniejszych MS to miałem tylko do czynienia z Pro Duo, ale to już montowane za pomocą adaptera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na zdjęcie czytnika, to wizualnie wygląda to tak samo jak u mnie. Nie do końca rozumiem w czym problem. Chce wyjaść MS z czytnika, to ją wciskam mocniej a ona sama wychodzi. Z mniejszych MS to miałem tylko do czynienia z Pro Duo, ale to już montowane za pomocą adaptera.

Narcyz, dobra robota. Dzieki za to info, oczywiscie jest tak jak mowisz. Nie wiem jak to sie stalo, ze mi sie to nie udalo i zalozylem ze ten mechanizm nie dziala w moim czytniku, probowalem tego ale karta napotykala na zbyt duzy(moim zdaniem) opor i nie wciskalem dalej. Teraz to zrobilem i faktycznei wyskoczyla.

Sorry za alarm, z czytaniem Memory Stickow nie ma problemu :)

 

Hehh teraz patrze, ze wyraznie czuje sprezyne przy wkladaniu. Czyli jakos ten mechanizm dopiero teraz zainicjowalem, a wczesniej jakos widocznie byl "niewyrobiony" i dlatego ten falszywy feedback. Tia.. :lol:

 

 

I jeszcze jedno pytanie. Satoshie, jak wyglada u Ciebie przycisk Power? Tzn. sklada sie on z dwoch czesci. Czesc gorna(mniejsza) to taki polprzezroczysty pasek, ktory myslalem ze bedzie sie delikatnie swiecil jak to teraz jest zazwyczaj w takim designie, ale poki co to nic nie jest podswietlane, jak jest u Ciebie?

Edytowane przez bitchslap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, w sumie nie do mnie pytanie, no ale wystarczy spojrzeć na zdj. z pierwszej strony tematu, żeby zobaczyć czy wygląda tak samo jak u Ciebie.

Nie sądzę, aby Tecra w tym przypadku różniła się od Satellite, więc ta górna część przycisku się świeci w trakcie pracy tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie. Satoshie, jak wyglada u Ciebie przycisk Power? Tzn. sklada sie on z dwoch czesci. Czesc gorna(mniejsza) to taki polprzezroczysty pasek, ktory myslalem ze bedzie sie delikatnie swiecil jak to teraz jest zazwyczaj w takim designie, ale poki co to nic nie jest podswietlane, jak jest u Ciebie?

Dokładnie tak samo wygląda u mnie ten przycisk. U mnie też nie jest podświetlony.

 

Hm, w sumie nie do mnie pytanie, no ale wystarczy spojrzeć na zdj. z pierwszej strony tematu, żeby zobaczyć czy wygląda tak samo jak u Ciebie.

Nie sądzę, aby Tecra w tym przypadku różniła się od Satellite, więc ta górna część przycisku się świeci w trakcie pracy tylko.

Rozumiem narcyz, że u Ciebie ta górna część przycisku świeci? Hmm :unsure:

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to u Ciebie nie? W trakcie działania laptopa świeci się na niebiesko (swoją drogą, to nawet ładnie wygląda), a w momencie gdy przełącza się w stan gotowości to mruga na pomarańczowo.

Hmm, w takim razie wygląda że Tecra w tym przypadku delikatnie się różni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satoshie: napisales ze:

 

Klawiatura jest bardzo dobrej jakości, bardzo wygodnie się na niej pisze. Nie ugina się w żadnym miejscu. Jeśli chodzi o mnie to klawisze mają odpowiednią twardość i skok.

nie zrozum mnie zle (ze nieby Ci nie wierze), ale czy naprawde ta klawiatura jest taka dobra, w sensie sztywna i sie nie wgina przy pisaniu, mocniejszym nacisku... po prostu nie moge znalez zadnej Tecry do pomacania, a kiepska klawiatura w satelitach mnie troche odrzuca... w sensie cala "chodzi i faluje" przy pisaniu, naciskaniu... nie wiem czy moze miales w reku jakas Toshiba Satellite, mam nadzieje ze miales i mozesz porownac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, nie wiem jakiej "siły" używasz do pisania na klawiaturze, ale przy normalnym pisaniu nie wydaje mi się żeby klawiatura falowała.

 

Próbowałem użyć większej siły i klawiatura w tym miejscu się delikatnie zgięła, ale moim zdaniem nie używa się takiej siły przy normalnym korzystaniu z klawiatury....no ewentualnie przy jakiś grach jak ktoś za bardzo się wczuje ;)

 

Obcowałem trochę z Toshibą serii Satellite, ale powiem szczerze nie zauważyłem tego problemu albo zwyczajnie nie zwróciłem na niego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, moze ciezko to okreslic...

po prostu wydaje mi sie ze w satelitach klawaituratak jakby spoczywala na elastycznej deseczce... w sensie ze na mocniejsze (nie delikatne) wcisniecie klawisza, lub paru sasiadujacych klawiszy reaguja ugieciem klawisze wokol (te niewciskane), a w przypadku gdy ma to miejsce przy krawedzi to krawedz klawiatury tak jakby schodzi ponizej lini obudowy... ech, mieszam troche ale ciezko jest opisac wlasne wrazenia, odczucia...

 

ogolnie po prostu staram sie wybrac miedzy satellita (ktora widzialem) a tecra (ktorej ni widzialem) i czy warto poswiecic np torche mocy graficznej (z tego co czytalem to tecry maja "przycieta" troche karte graficzna) na rzecz lepszego wykonania, w sensie czy tecra jest o tyle lepiej zrobiona niz satellita...

 

jeszcze jedno pytanie, czy jak stylu sie przycisnie obudowe matrycy (u dolu), to czy z przodu odchodzi dolna listwa od matrycy... w sensei robi sie przerwa?

 

ok, mieszam... ale jak ci sie uda cos zrozumiec, to prosilbym o odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Tecry a7-202 i nie wiem czy to juz urok tego modelu czy cos sie przepaliło ale nie świeci mi przycisk włączania jak miało to miejsce w mojej poprzedniej m40-236.Czytając recenzje na jednym ze zdjęc widziałem ze chyba dioda też się nie paliła.Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy wszystko jest ok.Pozdrawiam serdecznie.

 

 

P.S.Własnie przeczytałem powyższe posty i widzę. że u Was też nie świeci.Hm troche sie uspokoiłem, swoją drogą wolałbym aby potwierdził to jakis serwis czy cos,by byc spokojnym.Przed chwilą napisalem do serwisu moze mi odpiszą- jakby co to dam znac.Proszę Was równiez o to zebyscie dali mi znac jak bedziecie cos wiedziec.

 

Szukam i szukam i własnie na jakims forum wyczytałem cos takiego

"Is the power button meant to light up? It looks like it should, but it doesn't on mine. I asked cos the other toshiba laptops i've seen have power button that glows"

i odpowiedz

"No the power button doesn't light up. The Power LED is on the front row (2nd from left) along with the rest of the small LED's"

 

 

Zupełnie sie nie uspokoiłem ale coraz bardziej wierze w to ze on nie ma świecić ;)

Edytowane przez Szymon@Tosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, moze ciezko to okreslic...

po prostu wydaje mi sie ze w satelitach klawaituratak jakby spoczywala na elastycznej deseczce... w sensie ze na mocniejsze (nie delikatne) wcisniecie klawisza, lub paru sasiadujacych klawiszy reaguja ugieciem klawisze wokol (te niewciskane), a w przypadku gdy ma to miejsce przy krawedzi to krawedz klawiatury tak jakby schodzi ponizej lini obudowy... ech, mieszam troche ale ciezko jest opisac wlasne wrazenia, odczucia...

 

ogolnie po prostu staram sie wybrac miedzy satellita (ktora widzialem) a tecra (ktorej ni widzialem) i czy warto poswiecic np torche mocy graficznej (z tego co czytalem to tecry maja "przycieta" troche karte graficzna) na rzecz lepszego wykonania, w sensie czy tecra jest o tyle lepiej zrobiona niz satellita...

 

jeszcze jedno pytanie, czy jak stylu sie przycisnie obudowe matrycy (u dolu), to czy z przodu odchodzi dolna listwa od matrycy... w sensei robi sie przerwa?

 

ok, mieszam... ale jak ci sie uda cos zrozumiec, to prosilbym o odpowiedz...

Moim zdaniem warto dopłacić ze względu na 3 lata gwarancji.

 

Jeśli chodzi o matrycę to tak, robi się mała przerwa przy mocniejszym nacisku.

 

 

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Tecry a7-202 i nie wiem czy to juz urok tego modelu czy cos sie przepaliło ale nie świeci mi przycisk włączania jak miało to miejsce w mojej poprzedniej m40-236.Czytając recenzje na jednym ze zdjęc widziałem ze chyba dioda też się nie paliła.Bardzo proszę o pomoc bo nie wiem czy wszystko jest ok.Pozdrawiam serdecznie.

P.S.Własnie przeczytałem powyższe posty i widzę. że u Was też nie świeci.Hm troche sie uspokoiłem, swoją drogą wolałbym aby potwierdził to jakis serwis czy cos,by byc spokojnym.Przed chwilą napisalem do serwisu moze mi odpiszą- jakby co to dam znac.Proszę Was równiez o to zebyscie dali mi znac jak bedziecie cos wiedziec.

Powtórzę to co napisałem w Twoim temacie :

 

Druga kwestia z tą diodą nad przyciskiem power. Kilka osób pisało już do mnie na PW odnośnie tego tematu. Nie wiem co wam odpowiedzieć. Wydaje mi się, że niemożliwe jest żeby wszyscy kupili tecre i mieli ten sam problem. W instrukcji nie znalazłem żadnej informacj na temat, że ta dioda powinna świecić.

 

Jak znajde chwilę czasu postaram sie zajść do kilku sklepów. Może gdzieś uda mi się znaleźć tą toshibe i sprawdzić jak to wygląda.

EDIT :

 

Szukam i szukam i własnie na jakims forum wyczytałem cos takiego

"Is the power button meant to light up? It looks like it should, but it doesn't on mine. I asked cos the other toshiba laptops i've seen have power button that glows"

i odpowiedz

"No the power button doesn't light up. The Power LED is on the front row (2nd from left) along with the rest of the small LED's"

No to się wszystko wyjaśniło.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że dziwne byłoby to aby każdy miał taki problem... Widocznie NIE MA ONA ŚWIECIC

 

Jak możesz podeslij mi jakie masz ustawienia karty graficznej.U mnie wentylatorek chodzi caly czas na niskich obrotach i nie chce się wyłaczyc... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już przed chwilą pisałem w temacie o wentylatorze.

Notebook Hardware Control ustawione wszystko na Battery Optimized nawet jak korzystam z zasilacza sieciowego (Core : 128,25 Mhz Memory : 153 Mhz)

 

Mam już trochę swojego notebooka, ale nawet nie miałem jeszcze czasu odpalić na nim rzadnej gry....Ehhh może za dwa tygodnie wykorzystam moc karty graficznej w a7-108 jak zaczną się zajęcia na uczelni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po kilku telefonach udało mi sie uzyskac odpowiedz od AC Serwis i wszystko jasne :)

 

Cytuje:

"Witam

W notebooku TECRA A7 LED się nie świeci.

 

Pozdrowienia"

 

No to juz wszystko jasne, interesuje mnie tylko ta wentylacja kilka osób twierdzi ze w tym modelu wentylator musi pracowac cały czas... jest to naprawde cicha aczkolwiek ciągła praca...

 

Trzymajcie sie pa pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod recenzją widziałem ze byłą dyskusja na temat karty graficznej czy 128 bit czy 64. Potwierdzam ze jest 64bit własnie sprawdzilem czyli tak jak mówił kolega który miał wersję amerykańską tej Toshiby... programik EVEREST prawde ci powie...

Edytowane przez Szymon@Tosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa, niby a7-202 to wyższy i droższy model od mojego, a u Ciebie jest karta graficzna z magistralą 64 bitową?

 

Pokaż ten screenshot z EVEREST'a bo aż nie mogę uwierzyć ;)

 

BTW. Mam się uważać za szczęściarza, że trafiłem na model z magistralą 128 bitową?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Zbadałem sprawe- zainstalowałem nowego everesta i tu juz jest 128bitowa... przesada....... ;] Nie wiem tylko jak to mozliwe ze w starszej wersji programu pokazywal 64 a tu 128....... czai to ktos?

 

Pozdrawiam :blink:

 

P.S.Szkoda ze to tylko wersja trial :( Everesta...

U mnie w HD Tach bylo 123 wiec nie wiem dlaczego u ciebie wyszlo aż o tyle mniej...

 

Wgrałem trzeciego- innego Everesta i tam tez pokazuje 64bity... no to juz nic nie wiem....

Te 128bit pokazywala najnowsza wersia trial pozostale-starsze pokazuja 64...

Edytowane przez Szymon@Tosia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA moze sie wypowiem co do dyskusji o magistrale. Nie wiem czy ktos zauwazyl ale czlowiek ktory powiedzial ze w jego amerykanskiej wersji byla magistrala 64-bit powiedział rowniez ze jego wynik we 3dmark'u 2005 wynosil cos kolo 2,5k pkt. A u nas wyniki kraza wokol 3,5k. Mysle wiec, ze jest raczej oczywiste, ze magitrala w tych toshibach to 128-bit. Zreszta sam sprawdze, niedlugo bede mial w domu tecre a7-248 z radkiem x1600 no i core2duo t7400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...