Skocz do zawartości
Maniakalny

Green Fc --> @ Autokaskada

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już pomagam to na całość :P

 

Spróbuj z pierwszym nabiciem uzyc propanu zamist r404a, sam to widzę u siebie, tylko w stosunku do R22.

 

Z R290 wszystko znacznie lepiej dziala, na R22 temperatury mam dużo wyższe, więc radziłbym tez przy pierwszym nabiciu spróbowacz R290 żeby rozkminić, czy w ogole bedzie to dzialać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym rysunku na górze ?

 

Tam nie ma żadnego slhx`a :)

 

Jeśli mowa o slhx`ach i co warto dochładzać, to mogę powiedzieć, że napewno gaz ze stopnia wysokiego (R290 czy cośtam innego). Od temperatury wymiennika masakrycznie zależy temperatura parownika, wiec o tym zapomnieć nie można ! Dochładzać warto także stopień niski, przed lub za głownym wymiennikiem.

 

Ogólnie kombinować warto, bo czasami banalne rozwiązania sprawiają, że o dziwo całość zaczyna działać

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym rysunku na górze ?

 

Tam nie ma żadnego slhx`a :)

 

Jeśli mowa o slhx`ach i co warto dochładzać, to mogę powiedzieć, że napewno gaz ze stopnia wysokiego (R290 czy cośtam innego). Od temperatury wymiennika masakrycznie zależy temperatura parownika, wiec o tym zapomnieć nie można ! Dochładzać warto także stopień niski, przed lub za głownym wymiennikiem.

 

Ogólnie kombinować warto, bo czasami banalne rozwiązania sprawiają, że o dziwo całość zaczyna działać

na schemacie nie masz wymiennikow, napisales tylko ze zupa na wysokim chlozic w slhxach, a wczesniej pisales o tych dwoch, i jakos tak mi nie pasuje zeby dawac slhx PRZED separatorem, ogolnie to jest dziwne na pierwszy rzut oka, ale moze..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest błąd z tym slhx przed separatorem, ze po co on ma tam byc

 

Jeśli schłodzisz gazy, które co dopiero mają wpaść do separatora, czynnik który ma być skroplony skropli się do końca...i częśc gazu wysokociśnieniowego TEŻ się skropli, wpadając do wymiennika, dochładzając go dodatkowo ---> poprawiając temp evapa i tempy load. Robiłem testy na malutkiej autokaskadzie, sam wymiennik przed separatorem dał 10*C lepsze wyniki pod obciążeniem.

 

nie wiem, stosuje ten pomysł z powodzeniem w paru auto-k, nie narzekam na działanie.

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest błąd z tym slhx przed separatorem, ze po co on ma tam byc

 

Jeśli schłodzisz gazy, które co dopiero mają wpaść do separatora, czynnik który ma być skroplony skropli się do końca...i częśc gazu wysokociśnieniowego TEŻ się skropli, wpadając do wymiennika, dochładzając go dodatkowo ---> poprawiając temp evapa i tempy load. Robiłem testy na malutkiej autokaskadzie, sam wymiennik przed separatorem dał 10*C lepsze wyniki pod obciążeniem.

 

nie wiem, stosuje ten pomysł z powodzeniem w paru auto-k, nie narzekam na działanie.

no walsnie na poczatku tez pomyslalem ze po co ma sie nam skroplic r23/r744 przed separatorem, ale przy blizszym przemysleniu powinno to znacznie poproswic temperatury HXa.

 

slhxy robisz najpierw ten 'przed separatorem' potem ten 'dochladzajacy ciekly wysokocisnieniowy' czy odwrotnie? Bo jezeli taki wplyw mialo dolozenie slhxa przed separatorem to kolejnosc tez owinna byc wazna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daje tak, wpierw slhx przed sepem, potem dochladzajacy niskocisnieniowy...a wysokocisnieniowego nie dochładzam :P

a jaka masz temperature pod obciazeniem/bez obciazenia za pierwszym slhxemn na przykladowym ukladzie?

 

sprawdzales co zmieni dochlodzenie wysokocisnieniowego?

 

(wreszcie sie naucze wyzszej teori autoc ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka masz temperature pod obciazeniem/bez obciazenia za pierwszym slhxemn na przykladowym ukladzie?

 

sprawdzales co zmieni dochlodzenie wysokocisnieniowego?

 

(wreszcie sie naucze wyzszej teori autoc ;] )

Pomierzę w ciągu paru dni na mojej autokaskadzie własnie tempy na wymiennikach, to wszystko podam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zagięcie końcówek kombinerkami plus zaspawanie szczeliny nie wchodzi w grę?

żartujesz :lol:

U, to nie bedzie wygladać pro i elo :P Uzyj rury 35mm, latwiej kapsle dostać, u mnie bagatela płaciłem 11 zl za jeden kurfa :P

11zł O_O to mialobyć tanio

 

poza tym szersza rura na sep gazów jest lepsza

 

zaslepki miał mi tokarz zrobić z pręta 40mm zeby ładnie spasowały ALE

ma piłe przy której traci się 4mm materiału 6*4=24mm

+ kazda zaslepka 6mm*6 =36mm

czyli na zaślepki pojdzie 60mm miedzi + opłata za toczenie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może kup płaskownik miedziany o szerokości 50mm i grubości 5mm, wytnij i wyszlifuj samodzielnie z niego kółko do zaślepiania? Jest to, co prawda, czasochłonne zajęcie, za to są niewielkie koszty.

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym wycinales to co jest teraz?

ploter

 

mnie sie taka podoba-inna niż te seryjne na cnc :P ja bym ją dopieścil i zostawił :D

no wymaga jeszcze poprawek, gość w agencji reklamowej powiedział ze nie da sie idealnie wyciąć(możliwy błąd 0,05mm) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...