Skocz do zawartości
Rosio

MSI lepsze od ABITA???

Rekomendowane odpowiedzi

no to tak Panowie pisze tego posta bo chyba jes cos nie tak z moim nowym nabytkiem albo cos zle ustawilem w biosie. Nie mam na razie duzo czasu siedziec przy kompie i sprawdzac kazda opcje w biosie co oznacza (moze w weekend bede mial czas :? ) ale do rzeczy:

na msi pusczalem proca na fsb 166Mhz a pamieci HCLK czyli tlye i le ma proc i Vcore 1,85V i komp wstawal bez pierdniecia, przechodzil 3dmarka, a na Abicie ustawilem podobnie fsb 166, vcore 1,85V i dzielnik 5:2:1 a pamieci na 166MHZ no i co? no i komp nawet nie wstal 8O :( no i o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak Panowie pisze tego posta bo chyba jes cos nie tak z moim nowym nabytkiem albo cos zle ustawilem w biosie. Nie mam na razie duzo czasu siedziec przy kompie i sprawdzac kazda opcje w biosie co oznacza (moze w weekend bede mial czas :? ) ale do rzeczy:

na msi pusczalem proca na fsb 166Mhz a pamieci HCLK czyli tlye i le ma proc i Vcore 1,85V i komp wstawal bez pierdniecia, przechodzil 3dmarka, a na Abicie ustawilem podobnie fsb 166, vcore 1,85V i dzielnik 5:2:1 a pamieci na 166MHZ no i co? no i komp nawet nie wstal 8O  :(  no i o co chodzi?

Z tego co pamietam to jak ustawisz pamięci na 166 to łapie abit tryb asynchroniczny, więc ustaw pamiięci na spd i już powinno być ok.

Poza tym może masz dany cpu command rate na ultra? Bo jak tak to zmień na razie na fast, bo nie każdy abit z tym na "ultra" ustawionym śmiga na 166.

Proste Abit to shit  ahh jak ja nienawidze tej firmy a kiedyś robili takie super płytki....

a ciebie to już chyba nic do płyt abita nie przekona....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym może masz dany cpu command rate na ultra? Bo jak tak to zmień na razie na fast, bo nie każdy abit z tym na "ultra" ustawionym śmiga na 166.

Tu mała poprawka TEN model nie ma trybu "ultra" jest jedynie "fast" i "normal" ale spoko nie ma obaw tryb "fast" na KD7 to "ultra" na KX :D

 

Właśnie tu leży problem Rosio.

Ustaw CPU Fast Command Decode na "NORMAL", to podstawa i wszystko będzie OK.

Gwarantuję ;)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zmienilem pamieci na spd i cpu na normal i kompa wstal na fsb 166 :) ale jest tak samo niestabilny jak na MSI (na abicie ma troche wieksza temperature :? ), eh a myslalem ze Abit rozwiaze moj problem. W weekend potestuje proca przy otwartym oknie i zobacze czy to wina temperatury moze :?

 

dzieki wszystkim za rady :P

 

UPDATE

 

strasznie mi skacze vcore, jak ustawie na 1,75 to skacze 1,74-1,79 8O , pozostale rock stable (3,36 i 5,11V) :? :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi skacze vcore, jak ustawie na 1,75 to skacze 1,74-1,79 8O , pozostale rock stable (3,36 i 5,11V) :?  :?:

No, te modele tak mają :evil:

Co do FSB to coś cię ogranicza (innego niż mobo), może proc (daj mu wyższe vcore) lub ram (obstawiałbym ten element) reszta działa w warunkach normalnych (5:2:1).

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi skacze vcore, jak ustawie na 1,75 to skacze 1,74-1,79 8O , pozostale rock stable (3,36 i 5,11V) :?  :?:

No, te modele tak mają :evil:

Co do FSB to coś cię ogranicza (innego niż mobo), może proc (daj mu wyższe vcore) lub ram (obstawiałbym ten element) reszta działa w warunkach normalnych (5:2:1).

 

Pozdrawiam,

ram niby jest ok, bo to pc2700 wiec chodzi na swoich nominalnych czestotliwosciach (fsb 166), jezeli juz to albo wina temp albo proc nie wyrabia (chyba trzeba odblokowac mnoznik :? ) no chyba ze ta niestabilnosc spowodowana jest tymi wahaniami napiec :? :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie mi skacze vcore, jak ustawie na 1,75 to skacze 1,74-1,79 8O , pozostale rock stable (3,36 i 5,11V) :?  :?:

No, te modele tak mają :evil:

Co do FSB to coś cię ogranicza (innego niż mobo), może proc (daj mu wyższe vcore) lub ram (obstawiałbym ten element) reszta działa w warunkach normalnych (5:2:1).

 

Pozdrawiam,

ram niby jest ok, bo to pc2700 wiec chodzi na swoich nominalnych czestotliwosciach (fsb 166), jezeli juz to albo wina temp albo proc nie wyrabia (chyba trzeba odblokowac mnoznik :? ) no chyba ze ta niestabilnosc spowodowana jest tymi wahaniami napiec :? :evil:

BTW

jakiego uzywasz biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...