Skocz do zawartości
pops_pl

Revoltec Vga Cooler Graphic Freezer Pro ( Wszystko O Tym Collerze )

Rekomendowane odpowiedzi

Oto specifikacja Revoltec VGA Cooler Graphic Freezer Pro

 

Dam zdjecia z Cooling.pl gdzie kupilem tego revolteca wszystko ladnie zapakowane , nie mam zastrzezeń co do tego sklepu i podam podam link do strony KLIK gdzie mozna obejrzec i zastanowic sie nad kupnem .

 

Napiszcie co sadzice o tym Colerze ;D i dawajcie fotki jak wyglada u was , jakie mieliscie problemy albo ich nie mieliscie .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Dane sa tez z sklepu :D:D

* Wymiary całości: 193 x 140 x 42mm

* Wymiary radiatora: 142 x 112 x 38mm

* Materiał: miedź, aluminium

* Wiatrak: 80 x 80 x 10mm

* Łożysko: Ever Lubricate (przedłużona żywotność)

* Obroty: 2000rpm

* Napięcie zasilające: 12V

* Wtyczka: 3pin

 

* Długość przewodu: 200mm

* Waga całości: 300g

* Chłodzenie pamięci: 4 radiatorki w komplecie

 

Kompatybilność:

 

* RADEON 9000/9000 PRO

* RADEON 9200/9200 PRO

* RADEON 9500/9500

* RADEON 9600/9600 SE/9600PRO/9600XT

* RADEON 9700/9700 PRO/9800 PRO/9800XT

* RX300/600/800

* ATI Radeon seria X1300

* ATI Radeon seria X1600

* ATI Radeon seira X1800

* ATI Radeon seria X1900

 

* GeForce 4 MX 420/400/460

* GeForce 4 MX 440 SE/440 8X

* GeForce FX 5200/5500/5600/5700

* GeForce 4Ti 4200/4200 8X

* GeForce 4Ti 4400/4600/4800

* GeForce FX 5600 UL TRA/5700 UL TRA

* GeForce FX 5900/5900 XT

* GeForce FX 5950 UL TRA

* GeForce seria 6600/6600GT

* GeForce seria 6800/6800GT

* GeForce seria 7600/7600GT

* GeForce seria 7800/7800GT

 

 

O to moje fotki probowalem zalozy w dolny slocie ale przeszkadzaj sloty PCI wiec zalozylem w gorny moja grafika x800gto2 jest strasznie długa i wchodzi na wiatrak ( w przyszlosci zmienie )

, mialem leki problem aby zamotowac w gorny slot z tym chlodzeniem , na DFi musialem uzycc ( troche ) siły ale weszło , prezentuje sie ciekawie ale by bylo lepiej jak by radiator by byl z drugiej strony ( fabrycznie bo wiem ze mozna to rozlutowac i przylutowac z drugiej strony nie chce mi sie z tym bawic , moze pozniej )

 

 

Zdjecia chyba nie chodza o to linki :D

 

Link

 

Link 2

 

Link 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIedawno na forum była bardzo podobna konkstrukcja, z odgiętymi troszkę hitpajpami.

IMO wydajne ale drogie.

W porównaniu do produktu Evercoola jest lepiej i taniej. Do revolteca dostajesz radiatorki i dobrą jakość wykonania, a do evercoola nie ma radiatorków i często cooler jest niedopasowany, pogięty itp...

 

EDIT: Moim zdaniem drogie nie jest, na pewno lepsze od pentagrama w podobnej cenie, który padnie po ~3 miechach...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać kolejny temat o tym samym chłodzeniu? Revoltec ma inne kolorki i radiatory w zestawie, ale to dokładnie to samo, co Evercool Turbo2. Tak, miałem oba w rękach i dokładnie je oglądałem.

 

Revoltec lepiej wykonany? Ludzie nie bądźcie naiwni, na 100% oba schodzą z tej samej linii produkcyjnej...

Jak dla mnie temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co zakładać kolejny temat o tym samym chłodzeniu? Revoltec ma inne kolorki i radiatory w zestawie, ale to dokładnie to samo, co Evercool Turbo2. Tak, miałem oba w rękach i dokładnie je oglądałem.

 

Revoltec lepiej wykonany? Ludzie nie bądźcie naiwni, na 100% oba schodzą z tej samej linii produkcyjnej...

Jak dla mnie temat do zamknięcia.

Czemu odrazu skzujesz to na nie powodzenie, to troche tak jakby mówić że asrock to to samo co asus (chodz dużo w tym prawdy ale do końca tak nie jest)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu, że jak pisałem wyżej miałem oba coolery. Revoltec nawet trochę u mnie podziałał, teraz siedzi u kumpla. Evercoola rozebrałem dla dobra nauki (trochę go przerabiałem, może wrzucę screeny) i zostały mi właściwie tylko heat-pipe.

 

Porównanie Asus i Asrock - mylisz pojęcia, to nie ta klasa cenowa, a te coolery SĄ takie same - mają taki sam wygląd (oprócz kolorków), wykonanie i wydajność. Podobna sytuacja była zasilaczami Zalmana - robił (robi?) je FSP, Zalman dawał naklejki + lakier i wszyscy się zachwycali. Tyle mojego zdania, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartolomius ma racje, przeciez to sa identyczne (jesli chodzi o konstrukcje i jakosc wykonania) coolery. Ja bym nawet zastanawial sie nad tym, dlaczego revoltec jest tanszy i ma dodatkowe bajery ;]

 

wg. mnie temat jest do zamkniecia

 

PS. pops_pl zdaje mi sie czy ty masz wykladzine w kompie ? :D

Edytowane przez Torwald

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja na poczatku mialem obawy co do tego coolera chciałem kupic Zalman pod 8600 GE ale ta cena no padło na Revoltec'a no powiem krutko jest dobry :D ale do Zalmana to mu daleko :cry: no cóz ja go kupilem nowego za 68 zl tażke cena jest exrta co do wydajnosci do średnio na jeża ale ta cisza jest po prostu boska na na tej karcie orginal przyprawiał mine w nocy o nerwice "coolsmaster shit" :blink: a teraz hehehehe cisza !!!! no jescze ta trubinka na chipsecie do wymiany i całkowita cisza o ile tak można powiedziec jesli chodzi o AC :D mam pytanie do was czy ma ktos plyte Foxcona chodzi mi o model http://www.foxconnchannel.com/PL-PL/Produc...ID=pl-pl0000321

jesli tak to moze ktos podzieli sie myslą technicz jeskli chodi o chlodzenie chipsetu :?

pozdro for all

Edytowane przez nevtonx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Revka ponad rok na mojej starej padace i wlasnie sie zastanawialem czy poradzi sobie z 8600. Powiedz mi jak tam z temperatura w porownaniu do fabrycznego coolera 8600? Konkretnie chce kupic Palit 8600GT.

Co do jego ciszy to potwierdzam.

 

P.S. Co do podniesienia wydajnosci, to sporego kopa daje zdjecie tego plastiku i wsadzenie zamiast tej 80mm wetyl 120mm. Wiem, bo sprawdzalem to u znajomego i daje to rezultaty. A wentyl 120mm to niewielki koszt jak za podbicie wydajnosci przy zachowaniu ciszy.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

ja na poczatku mialem obawy co do tego coolera chciałem kupic Zalman pod 8600 GE ale ta cena no padło na Revoltec'a no powiem krutko jest dobry :D ale do Zalmana to mu daleko :cry: no cóz ja go kupilem nowego za 68 zl tażke cena jest exrta co do wydajnosci do średnio na jeża ale ta cisza jest po prostu boska na na tej karcie orginal przyprawiał mine w nocy o nerwice "coolsmaster shit" :blink: a teraz hehehehe cisza !!!! no jescze ta trubinka na chipsecie do wymiany i całkowita cisza o ile tak można powiedziec jesli chodzi o AC :D mam pytanie do was czy ma ktos plyte Foxcona chodzi mi o model http://www.foxconnchannel.com/PL-PL/Produc...ID=pl-pl0000321

jesli tak to moze ktos podzieli sie myslą technicz jeskli chodi o chlodzenie chipsetu :?

pozdro for all

Mam tą płytę i się zastanawiam nad wymiana tej TURBINY - doprowadza mnie do szału. Najlepsze chyba będzie to klik

 

A co do chłodzenia na grafie to chyba właśnie takie sobie zamontuje :P

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pussik

Dla mnie opisywany Revoltec strasznie traci w oczach (wręcz go dyskwalifikuje) fakt, że heat pipy niepozwalają pryzkleić dwóch radiatorków na pamięci.

 

 

DUzo lepiej wygląd aoferta EverCool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EverCooll to to samo. Sa pewnie nawet z tej samej fabryki. :) Z reszta POV tez zrobil cos identycznego http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stolarczy...bit/3/pov-1.jpg

 

Ja raczej go sobie zostawie, mozna go latwo zmodowac, a skoro juz go mam nie ma sensu wydawac kasy na cos innego. Szkoda tylko, ze chlopaki nie wstawili tam 4 heatpipow zamiast 2, mimo ze jest na nie miejsce. Po wstawieniu na to 120mm wentylka mamy calkiem wydajne chlodzenie. (z reszta opisane w topicu o EverCool'u)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...