Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 6.8

Rekomendowane odpowiedzi

Release Note: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2...ease_notes.html

Download: https://support.ati.com/ics/support/default...mp;folderID=293

 

Z optymalizacji:

 

Performance Improvement

 

As with most Catalyst® releases, performance has increased in various situations.

 

Improved shader compiler and transform engine optimizations have led to many significant performance gains in OpenGL applications across the entire Radeon® X1000 series of products. These include:

Doom 3 performance improves as much as 6.5%

Quake 4 (v1.2 or higher) performance improves as much as 18%

Chronicles of Riddick performance improves as much as 20%. Average improvements of 5-10% are commonly seen

Prey performance improves as much as 16%

 

Optimizations made to ATI's graphics memory manager have led to significant gains in DirectX applications that make heavy use of graphics memory on 256MB ATI graphics cards:

3DMark06 performance improves as much as 22% on single ATI Radeon® X1000 series cards with 256MB of graphics memory at 1280x1024 and higher when anti-aliasing is enabled. The largest gains are found on the ATI Radeon® X1800 series and ATI Radeon® X1900 series of products

Call of Duty 2 performance improves as much as 30% on single ATI Radeon® X550 cards or higher with 256MB of video memory at 1280x1024 and higher when anti-aliasing enabled. The largest gains are found on the ATI Radeon® X1800 series and ATI Radeon® X1900 series of products

Issues Resolved in Catalyst® Software Suite 6.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuuaaaaa, nieźle to wygląda... "

 

"Optimizations made to ATI's graphics memory manager have led to significant gains in DirectX applications that make heavy use of graphics memory on 256MB ATI graphics cards:

3DMark06 performance improves as much as 22% on single ATI Radeon® X1000 series cards with 256MB of graphics memory at 1280x1024 and higher when anti-aliasing is enabled. The largest gains are found on the ATI Radeon® X1800 series and ATI Radeon® X1900 series of products

 

Aż mi się nie chce wierzyć w taki skok wydajności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości co piszą w readme odnośnie optymalizacji nie ma żadnego związku z rzeczywistością (te wzrosty w % zazwyczaj są z kosmosu , znacznie zawyżone)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale wcześniej miałem 6.7 teraz załadowałem 6.8 i wydajność w CoD2 wzrosła o jakieś 15% niewiem czy to przez nowe stery czy ogólnie przez ich zmianę, ale wydajność wzrosła. Demo Dark Messiah of Might and Magic też jakby szybciej chodziło choć tego nie mogę potwierdzić bo nie badałem na wcześniejszych sterach dema frapsem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji 6.8 mam informację w sterowniku o wersji 6.7. Jak to u Was wygląda?

Normalka ,ale wszystko jest ok :)

 

<-cyt. guru3d.com->

**after installation some of you will see a "6.7" driver installed. It's a small label mixup from ATI. The drivers are in fact 6.8, nothing to worry about !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grasz w csa to tak :) i nie tylko . Tam gdzie spadało mi do 44 teraz mam 52 fps :).

Dzięki za odpowiedz. Czasami za gram w CS'a aby się odprężyć.

 

To co w końcu lepiej zainstalować?

 

Catalysty 6.8, czy Radeon Omega Drivers 3.8.273?

 

Proszę o odpowiedź, co jest bardziej wydajne (nie zależy mi na podkręcaniu karty graf.)

Dołączam się do pytania może lepiej zainstalować WarCaty :?:

Edytowane przez czocza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli juz sa warcatsy to jak najbardziej one. Omegi jakos od pewnego czasu przynajmniej u mnie nie najlepiej chodzą. Przykład alt + tab w csie powrot do csa i różowe textury :/.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę większego sensu instalowania "rasowanych" sterowników. Przy obecnych wydajnosciach kart jaki można uzyskać przyrost mocy na tuningowanych sterach? W okolicy 1-2%? Raczej mało prawdopodobne a jesli nawet to jest to praktycznie niezauważalne. Można jedynie kierować się funkcjonalnością wtedy trzeba coś wybrać dla siebie.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te WarCatsy są wydajniejsze od Catalyst'ów i Omeg?

Zwkle WC są najbardziej wydajne. Sam ich używam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.

 

@southorn

Widziałem porównanie sterów (co prawda trochę starszych) gdzie różnice bywały spore.Np. 35fps na catalystach i 42fps na WC- przyznasz ,że różnica większa niż 1-2%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...