Skocz do zawartości
mechl!n

Akwarystyka

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś jak nazywają się te najwyższe rośliny (na środku i trochu z prawej):

 

Dołączona grafika

 

Łodyga, od niej odrastają długie liście... coś jak palma.

 

edyt: Heteranthera zosterifolia?

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam krewecie [;

No niestety nie było Red Cherry, ale mam Amano. Są cool ;P

 

Dołączona grafika

 

Posidam 2 sztuki. Wg pana z akwarystycznego, 50% szans na rozmnożenie. Wg mnie 70% :P Gdyż mam bardzo ładnie zarośnięty zbiornik i dużo mchu, pożyjemy zobaczymy ;)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch a nie wiesz czy byłaby jakaś sprzeczka między redami a moimi amano ? Bo planowałbym dokupić 2 cherry :) byłoby słodko ;P teraz koleś nie miał więc mam amano.

I widze, że coś czaisz nieco z krewetkami, to jaka jest szansa że będzie ich u mnie więcej ? ;)

Chemik kupuj :) Dołączysz do grona :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch a nie wiesz czy byłaby jakaś sprzeczka między redami a moimi amano ? Bo planowałbym dokupić 2 cherry :) byłoby słodko ;P teraz koleś nie miał więc mam amano.

I widze, że coś czaisz nieco z krewetkami, to jaka jest szansa że będzie ich u mnie więcej ? ;)

Chemik kupuj :) Dołączysz do grona :P

Redy i Amano jak najbardziej, zresztą większość krewetek się akceptuję.

Redy są najłatwiejsze w hodowli, jak tak dalej pójdzie założę krewetkarium :D

 

PS. Jeżeli szukacie oferta sprzedaży krewetek to poszukajcie albo na allegro albo na akwarystyka.com.pl (dział Sprzedam). Nie ma sensu kupować krewetek w sklepie, u mnie za 1 8O Red Cherry chcieli 8zł :lol: Więc kupiłem, od dziewczyny z Gdyni około 20 redów za 20zł :) Różnica w cenie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie wiadomo czy w ogóle znajdzie się ów zwierzak w moim mieście. Ale poszukać w sumie warto... Redy duże rosną ? Moje amano nie należą do jakichś małych musze przyznać, choć koleś w sklepie miał takie duuuże ;) (ale nie amano, coś innego i droższego :P)

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc mam problem :unsure:

Moje neonki (sztuk 11) przy zapalonym świetle nie wypływają praktycznie spod roślin... co jest strasznie irytujące. Przy zgaszonym sobie pływają normalnie. Czytałem, że neonki nie lubią światła ale żeby aż tak ... Druga sprawa, to że się ścigają i gryza ... wtf ? :blink:

 

Proponował mi kolega wgłębkę, która rośnie na tafli wody robiąc cień w akwarium - ten pomysł mi się podoba. Co Wy na to ?

Jeśli chodzi o wrzucenie szyszki dla zabarwienia wody to wole z tym nie eksperymentować... poza tym lubie ten kolor wody ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ona nie zrobi tak (wgłębka), że inne rośliny pod nią będą miały za mało światła ? I czy to faktycznie pomoże ? I ... rozłożyc to np. na połowie tafli ? a druga połowa bez ? Jeśli chodzi o tą roślinę to praktycznie zero mam tu wiedzy, zobacze czy w akwarystycznym taka będzie, jak nie to kupie inną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Pistia wygląda nieźle ;) Mój kolega okazało się, że ma wgłębke no ale ... kiedyś od niego to brałem i potem miałem ślimaczki =/ i pewnie się dużo nie zmieniło, więc nie chce ryzykowac... i u mnie w mieście wgłębki ani Pistii nie ma, więc zostaje allegro... a tam to przesyłka i małe ilości, jestem troche w kropce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:|

Szybko ;P ...

Chyba sobie jednak to sprawie... wydaje mi się to bardziej "schludne" :P

Ale jednak mam wątpliwości - ona mi zacieni ? przecież tam jest dużo szpar a np. taka wgłębka jest gęsta i w ogóle i nie przepuszcza.. tu chodzi o zdrowie neonków i ich samopoczucie, chodzi o to by było skuteczne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacieni, to pewne.

 

Spróbuj "pobawić sie" szyszkami olchy, dają ładny kolor wody i powodują lepsze samopoczucie neonków.

U mnie po dolaniu do wody wyciągu z tych szyszek (10 szyszek w litrze wody na 100 litrów wody w akwarium) nastąpiło tarło neonów Innesa.

 

Do ich rozmnażania stosuje wode specjalnie przygotowaną, o pH ok 6, TwO ok 2*N, TwW 0*N i dodaje do niej wcześniej wspomnianego wyciągu, w takiej ilości, by woda była koloru słabej herbaty (w razie potrzeby koryguje pH).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nieźle ;)

Póki co przetestuje sobie Pistie. Byłem we Wrocławiu, za jedną roślinke (czyli takie małe z 3-4listkami) chcieli ... 1,90zł ! Na allegro za 50 sztuk 6 zł ! Właśnie zamówiłem ;)

Jak przyjdzie to zobacze jak to się ma. Póki co - ręcznik na akwa - powrót glonów, część 1 ;P Jest ich bardzo mało ale lepiej dmuchać na zimne

Aha i taka smutna sprawa... zdechła mi Red Cherry :( kupiłem w poniedziałek, w środę już była sztywna :( co mogło być przyczyną ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: :blink: :blink:

...

 

No a teraz porównaj sobie cene z allegro :) wychodzi 12 groszy za sztuke... za to, co zapłaciłem na allegro (łącznie 14zł) miałbym we Wrocławiu 7 roślinek, a tu mam 50 ;)

Akcja zaciemnianie trwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiększam grono akwarystów. Póki co zorganizowałem takie graty:

 

- Akwa 126L 80x35x45h

- filtr Tetratec Ex700

- grzałka 100W Tetratec

- termometr Tetratec

- szafka pod akwa DIY

- korzenie sztuk 3

- kamienie otoczaki zebrane z jezior

 

Planuję biotop dolnego biegu Amazonki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ciekawie :) powodzenia w budowie, jak coś to pytaj :)

 

No a ja mam już Pistie tą z allegro. Wrzuciłem ją z 2 godziny temu, ah daje cień :D i o to chodziło ... Czekam aż się będzie rozrastać :) jedyny problem jest taki, że tak gaotycznie ona jest nie wszystkie liśmi do góry niektóre takie poprzewracane i jakoś tak eh =/ może później przy świetle się podniosą jakoś czy coś - bo teraz nie świeci, powoli dostrajam akwarium do stanu naświetlenia bo pare dni było pod ręcznikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jakoś" ... nie załamuj mnie Grinch :D Akwarium jest super ;) ja ze swojego pierwszego tak naprawdę, do której się przyłożyłem, jestem zadowolony bardzo ale do Twojego to mi sporo brakuje no i poza tym mam tylko 40L ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wcale nie jest ciężko utrzymać takie akwarium. Najgorsze jest zbilansowanie nawozu mikro i makro. Do tej pory nie mam stałej dawki ile czego dawać. Trochę na oko i trochę wg testów :)

A 96l to i tak pikuś, przymierzam się powoli do jakiegoś 250-300L baniaczka. Ale to trochę potrwa, trzeba uzbierać dosyć sporą sumkę na wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...